Аз ли нещо не разбирам или...

  • 3 628
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Н.П.
 Но пак си мисля, че не е толкова лесно да се лавира между: бебе (което сигурно сега прохожда или вече ходи), съпруг, дом и работа. На много хора им идва в повечко.
 Пожелавам ти много скоро да го разбереш, може би тогава ще погледнеш по друг начин на нещата. Peace


 Peace

Съгласна съм с горния постинг.

Много е лесно отстрани да се анализира, но няма как да вникнеш в нещата ако не ги изживяваш лично !
Подкрепям постинга на БУБА:


 Аз пък не разбирам защо отново се занимаваме с хорските проблеми  Thinking

# 16
  • Мнения: 765
Що бееее??Дотежало и на жената-оплакала ти се.Нали сте "приятелки"?Или май не чак толкова?
[/quote] И аз над това се замислих ...всеки има лоши моменти , все едно е дали има дете , или няма , дали има пари и т.н. Понякога ни се иска да си поплачем на рамото на някой . Надявам се приятелите ми не ме коментират така както ти правиш с твоите .

# 17
  • Мнения: 14 654
има такива приятелки, при които едната все се оплаква (постоянно), а другата все трябва да я изслушва и съчувства. накрая на едната и олеква, а другата се е натоварила ненужно с чуждите проблеми. в такъв случай: марш от тука надалече, да не съм те срещнал вече!

# 18
Депресията е сериозна БОЛЕСТ, която се лекува от специалисти-психиатри.Лечението е дълго, а заболаването- хронично. Жената не е виновна и не е в състояние да контролира емоциите си. Следователно всякаква проява не неразбиране или обвинения са неоснователни.

# 19
  • Мнения: 5 475
Н.П.
 Но пак си мисля, че не е толкова лесно да се лавира между: бебе (което сигурно сега прохожда или вече ходи), съпруг, дом и работа. На много хора им идва в повечко.
 Пожелавам ти много скоро да го разбереш, може би тогава ще погледнеш по друг начин на нещата. Peace

Съгласна съм и с това ,което казва joy_mtl ,за депресията!Може жената просто да има нужда от лечение!Нали си и приятелка-не я осъждай ,а се помъчи да й помогнеш!  Peace

# 20
  • Мнения: 798
Зависи за каква депресия става въпрос. Има депресивни състояния , които са си наистина сериозни и става въпрос не само за психи4ески проблем, а и за физиологи4ен. Това се нуждае от ле4ение, с медикаменти и пр. сериозни неща. Но ако е депресия само в мозъка...не знам всеки се справя по разли4ен на4ин. Някои го правят като се оплакват...Но няма еднозна4ен отговор или съвет, прекалено е индивидуално.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
... хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите.


такъв тип хора се наричат енергийни вампири . избягвай контакта с тях!

И аз съм на това мнение. При нейното положение, не виждам причина да не може да си ги реши тези проблеми.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз съм на това мнение. При нейното положение, не виждам причина да не може да си ги реши тези проблеми.

Брей...ти как ги виждаш тия неща без да познаваш и дори без да си виждала въпросната жена???
От страни е много лесно...никой не знае какво му е  на другия...

# 23
  • Мнения: 990
Ееее, що пък я нападате така женицата, може наистина да и е дошло в повече #Crazy!Всеки изпада в такива състояния понякога Shocked!Отстрани  погледнато е винаги по-различно, но това че се е сдухала сега не значи че е " вампирясала"! Ти самата казваш ,че ти е приятелка , ако тя е постояно такава ти нямаше да я наричаш така!

# 24
  • Мнения: 8 917
Ситуацията е следната, моя приятелка се чувства зле в последно време, изпаднала е в депресия, получила чак нервна криза. Има дете на 1 година, работи, финансово са добре с мъжа си. Тя ми се оплаква, че нямала време за нищо, как не излизали никъде, не е ходила на фризьор от колко време, нямала компания и хиляди ей такива. Слушах аз и после се замислих, как хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите. Опитах се да й кажа, че трябва да се наслаждава на живота и на майчинството си, че сама трябва да намери пътя,който ще я направи щастлива, но тя си знае нейната.
Депресията и това да преувеличава проблемите си /според теб, но не и според нея/, както и това постоянно да се оплаква са свързани неща и определено не зависят от човека - това е моето мнение. Приятелката ти просто се нуждае от разтоварване и колкото по-рано го осъзнае и си даде почивка, толкова по-добре за нея. Не ти ли се е случвало когато си била например разочарована, наранена, потисната и т.н. да ти се вижда всичко от черно по-черно и когато преминеш тази "дупка" се чудиш как си могла да приемаш нешата така крайно и така преувеличени? Е, ако ти се е случвало го умножи по няколко пъти и може би ще добиеш представа за състоянието на приятелката ти - след като е изпаднала дори в нервна криза. Определено не се нуждае някой да й се "чуди" защо е такава, а по-скоро от разговори и разбиране Peace

# 25
  • Мнения: 696
На всеки се случва да се депресира. Отстрани проблемите на другите обикновено изглеждат незначителни. Ако си й истинска приятелка, не виждам какво би те учудило, по-скоро се замисли как да й помогнеш.

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Ситуацията е следната, моя приятелка се чувства зле в последно време, изпаднала е в депресия, получила чак нервна криза. Има дете на 1 година, работи, финансово са добре с мъжа си. Тя ми се оплаква, че нямала време за нищо, как не излизали никъде, не е ходила на фризьор от колко време, нямала компания и хиляди ей такива. Слушах аз и после се замислих, как хората имат склонност да преувеличават проблемите си или да си търсят такива. Честно не мога да разбера такъв тип хора, които се оплакват постоянно и техните проблеми са най-големите. Опитах се да й кажа, че трябва да се наслаждава на живота и на майчинството си, че сама трябва да намери пътя,който ще я направи щастлива, но тя си знае нейната.
Депресията и това да преувеличава проблемите си /според теб, но не и според нея/, както и това постоянно да се оплаква са свързани неща и определено не зависят от човека - това е моето мнение. Приятелката ти просто се нуждае от разтоварване и колкото по-рано го осъзнае и си даде почивка, толкова по-добре за нея. Не ти ли се е случвало когато си била например разочарована, наранена, потисната и т.н. да ти се вижда всичко от черно по-черно и когато преминеш тази "дупка" се чудиш как си могла да приемаш нешата така крайно и така преувеличени? Е, ако ти се е случвало го умножи по няколко пъти и може би ще добиеш представа за състоянието на приятелката ти - след като е изпаднала дори в нервна криза. Определено не се нуждае някой да й се "чуди" защо е такава, а по-скоро от разговори и разбиране Peace
мисля, 4е нещата не винаги са толкова розови колкото ги виждаме като страни4ни наблюдатели!помагай като приятел, това се о4аква, даже да е критика, но на място!

# 27
  • Мнения: 1 909
По мои наблиудения следродилната депресия се появява след осмия месец. Аз самата работя от третия месец след раждането, на пьлен работен ден, затова мога да разбера приятелката ти, но гледните то4ки са много.
Ти казва6, 4е тя била в депресия - това сьстояние е много тежко и само 4овек, който има понятие за какво става вьпрос, би могьл да влезне в положение.
Аз имах много тежки периоди, когато трьгнах на работа. В момента детето ни е на 16 месеца и ве4е се оглеждам за работа на намалено работно време.
Ти казва6, 4е приятелката ти е добре финансово - това е твоята преценка, според твоите разбирания и твоя на4ин на живот.
Не може6 да си сигурна дали нямат стари дьлгове или не помагат на някого финансово.

Да, колкото и егоисти4но да зву4и, дори една работе6та майка има нужда да отиде на фризьор, пак от ли4ен опит ти казвам, 4е когато дойде моментьт, 4овек винаги преценява трезво кое е по-важно за него.
Тя може да има вьзможност да се отдаде на удоволствията, но психи4еската бариера, 4е по цял ден е на работа и не може да отдаде нужното внимание на детето си, я поставя на крьстопьт.
И всеки пьт 4овек пренебрегва собствените си нужди, за да е добре детето и семейството му.

Твоят коментар в слу4ая ми изглежда много грозен в много отно6ения.
При условие, 4е уж сте приятелки, де.  Naughty

Предложи й да излезнете двете, тя да влезне в някой фризьорски салон, а ти да гледа6 детето през това време.  Peace

# 28
  • Мнения: 101
Да, опитах се да и помогна и говорихме много, ясно ми е,че хората са различни и реагират различно на проблемите, но просто не мога да разбера хора, които пропиляват собствените си сили, оплаквайки се и търсейки проблеми, които са решими напълно, просто имат избор и шанс да променят нещата (лошото става,когато нямаш такъв). Исках да споделя с вас, как хората имат склонността доброволно да се превръщат в жертва на обстоятелствата и, че ако искат да постигнат нещо не трябва да се колебаят да направят всичко, за да ги променят.
Мила geminarius, не знам кое точно в постинга ми ти се видя грозно, очаквам след това пояснение да ти стане ясно, това което съм имала в предвид.

П.С."Имаме само един живот - да го вземем най-после в ръце!"

# 29
  • Мнения: 1 909
Да, опитах се да и помогна и говорихме много, ясно ми е,че хората са различни и реагират различно на проблемите, но просто не мога да разбера хора, които пропиляват собствените си сили, оплаквайки се и търсейки проблеми, които са решими напълно, просто имат избор и шанс да променят нещата (лошото става,когато нямаш такъв). Исках да споделя с вас, как хората имат склонността доброволно да се превръщат в жертва на обстоятелствата и, че ако искат да постигнат нещо не трябва да се колебаят да направят всичко, за да ги променят.
Мила geminarius, не знам кое точно в постинга ми ти се видя грозно, очаквам след това пояснение да ти стане ясно, това което съм имала в предвид.

П.С."Имаме само един живот - да го вземем най-после в ръце!"
Гро3но ми се видя как о(т)сьжда6 приятелката ти, а самата ти няма6 деца, т.е. не може6 и да си представи6 какьв вьтре6ен конфликт я тер3ае твоята приятелка.
Да, има хора, които хлен4ат по дифолт, има хора, които пьк така се отьрсват от проблемите си, стига им само да се опла4ат...
Не усетих ра3биране от твоя страна, това е.
Някой бе6е 3адал вьпроса "пак ли 6те дискутираме хорските проблеми" - много то4но ка3ано.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт