Единадесети клас 2020/2021

  • 40 386
  • 752
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Благодаря. Интересувам се и какъв е смисъла от тези допълнителни НВО. Каква полза или вреда имат? Ако оценките му по тези предмети са отлични има ли смисъл от незадължителните НВО?

# 151
  • София
  • Мнения: 13 204
Ако може да звучи успокоително на племенниците ми в Канада удължиха ваканцията с още 2 седмици и сега тепърва ще се организират как да водят онлайн обучение Simple Smile))
Според мен също заради административни дела ще удължат годината. Обаче не знам дали сте забелязали, но учебните им часове онлайн изобщо не са дълги колкото часовете в училище, поне на моите не са. По 30 мин. са на гимназистката, а на малкото по 20. Така че както и каквото да се учи изобщо не е равностойно на реалното.

# 152
  • София
  • Мнения: 7 673
Обаче не знам дали сте забелязали, но учебните им часове онлайн изобщо не са дълги колкото часовете в училище, поне на моите не са. По 30 мин. са на гимназистката, а на малкото по 20. Така че както и каквото да се учи изобщо не е равностойно на реалното.
На моите са едно към едно с учебната програма. Начало, часове, междучасия, край.
Аз затова написах преди, че не виждам нито една причина конкретно при нас да удължават годината.

# 153
  • Мнения: 8 029
При моите деца не са точно по учебната програма... Но пък като виждам ори малката освен видеопреподаденото колко много клипчета и материали за четене има... преподава й се доста повече отколкото в училище Hands V
При наборчето няма как да знам точно... по някои предмети стои със слушалки забил поглед в екрана и шътка, ако вляза... през друго време гледа "умно" в отворен учебник... пише нещо, снима, праща... Та за него трудно да кажа колко и дали учи Close

# 154
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На моите от днес им започна онлайн обучението. За сега не забелязвам да учат нещо сериозно. Часовете им са по 20-30 минути, а не по 40+ както са обикновенно. Имат по две онлайн срещи със zoom, а по другите часове им ги пращат в онлайн платформата им. Всеки ден ще сменят часовете със zoom. По математика днес имаха 20 минути час и после учителката ги прати всички да се разхождат из квартала си по 2-3 мили и да й пратят снимка от Map My Tracks, къде са ходили. Та така. Ще видим как ще продължи, но тук удължиха стоенето в къщи до края на Април, а тяхната учебна година е до края на Май, така че май въобще няма да се върнат в училище.

# 155
  • София
  • Мнения: 13 204
Обаче не знам дали сте забелязали, но учебните им часове онлайн изобщо не са дълги колкото часовете в училище, поне на моите не са. По 30 мин. са на гимназистката, а на малкото по 20. Така че както и каквото да се учи изобщо не е равностойно на реалното.
На моите са едно към едно с учебната програма. Начало, часове, междучасия, край.
Аз затова написах преди, че не виждам нито една причина конкретно при нас да удължават годината.
Иринка, не знам къде е разписано, но на всички са намалени часовете може би предвид натоварането на компютъра, което дори за възрастни е 45 мин. с 15 мин. почивка. Предполагам затова е намалено времето. Друг е въпросът дали се спазва от всички. Все си мисля, че вие сте изключение Simple Smile

# 156
  • София
  • Мнения: 7 673
И на мен все повече ми се струва, че сме изключение.
Но не се оплаквам. По-добре "на училище", отколкото на телефона или плейстейшъна. Те на практика не "работят" чак толкова онлайн. Говорят, слушат, пишат в тетрадките. Не е като да са напрегнати пред екрана. За разлика от "развлеченията" им.

# 157
  • София
  • Мнения: 13 204
И на мен все повече ми се струва, че сме изключение.
Но не се оплаквам. По-добре "на училище", отколкото на телефона или плейстейшъна. Те на практика не "работят" чак толкова онлайн. Говорят, слушат, пишат в тетрадките. Не е като да са напрегнати пред екрана. За разлика от "развлеченията" им.
Съгласна съм! Въпросът е как са решили умните глави Wink

# 158
  • София
  • Мнения: 3 480
И на мен все повече ми се струва, че сме изключение.
А аз съм убедена.
Всеки ден ми се налага да сравнявам обучението в две училища. Все едно сравнявам танк с куче.
Но за себе си съм убедена, че разликите не се дължат на електронното, а на обучението.

А идеята през ваканцията децата да се занимават с часове по интереси, съвсем ме обърква. Дете, което е пропуснало биология, ще наваксва с музика; а часовете по география - с рисуване? Стоенето пред компютъра ще компенсираме с още повече стоене пред компютъра. И сега попадам на безумия, където в часовете по ФВС се правели презентации, че и родителите били мнооого доволни от факта.

# 159
  • Мнения: 1 565
От както са на онлайн обучение, синът ми е много натоварен. Все има да пише някакви домашни или да прави някакви проекти. По математика май са му най-големи домашните, че ги пише с дни. Предполагам обаче че така му се случва, защото кара и допълнителен курс, който му отнема между 8 и 12 часа седмично в зависимост от седмицата. Ако трябваше и да пътува както беше преди извънредното положение... Но той сам си го е избрал и стоически си го кара и си му харесва. Малко завижда на хората, които нямат какво да правят по цял ден Simple Smile Иначе от вкъщи не желае да излиза и не излиза.

# 160
  • столицата
  • Мнения: 3 791
И моето дете твърди, че доста ги натоварват. Ала не съм забелязала да се е преуморила много. Истината е явно, че им пускат доста задачи и проекти без да им преподават, т..е трябва сами да си научат новия материал и после да се упражняват върху него. По някои предмети /повечето/ липсва обратна връзка.
Усещате ли от изказванията на министъра, че май НВО ще включи целия материал  за годината? Явно трябва да се отчете, че ДО се осъществява изключително успешно. Ще видим накрая от резултатите от НВО.

# 161
  • Русе
  • Мнения: 11 917
Твърде рано е за прогнози за НВО. А и дори да се проведе за 4 и 10 клас, резултатите му ще представляват интерес за възможността за организация на дистанцинна форма на обучение, като разширяване гъвкавостта на системата.
Моето дете учи пределено повече, не че се е преуморява,доколкото почти всеки преподавател пуска повече задачи за индивидуално изпълнение, които рецензира. Задачите по различните предмети са разпределени по срокове и не се застъпват ,така че има предостатъчно време да се концентрира по всяка.  Няма лошо за тяхното ниво да се подготвят самостоятелно. Освен това има и възможност за индивидуални консултации и въпроси. Така се приближават и до академичния начин на обучение, по който може да продължат без сътресения и губене на време.  

По математика в края на миналата седмица им писа, че тази седмица ще правят преговор по формата на НВО. Не че не са направили вече два теста по него. Остана им мисля само стереометрията , която сигурно си пази за края на годината, ако продължат наромално и е разумно да използват сега времето за преговор и приложение на наученото.
По български постоянно имат задачи - реюмета, тези, пунктуация,тестове - които никак не са леки.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 480
Аз само влизам за едно бързичко
Честито на Сашата за класирането за националния кръг на олимпиадата по астрономия!!!
Поздравления за постоянството!

# 163
  • Русе
  • Мнения: 11 917
Поздравления за Сашата. Мечтата ми много години беше астрономията и знам каква магия е. Сашата самата си е звезда.

Аз няма с какмо да се хваля. Работа повече, перспективи по-малко. Асвен всичко, доколкото имам възможност да следя учебния процес все повече губя надежди.Някои задачи му звучат като на китайски, което вместо да го амбицира го прави още по-дистанциран и безразличен.

# 164
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Браво на Сашето! Умно и упорито момиче Simple Smile Да я резервирам за снаха? Simple Smile

На моето му стана нещо. Записа се на НВО по информатика и инглиш доброволно. Не бил падал на главата си Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт