Единадесети клас 2020/2021

  • 40 379
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 13 204
На мен ситуацията ми намирисва на седмокласната. Надявам се да не изтърпим отново изнервената ситуация в темата, когато някои потребители влизат от НВО на НВО. В това разбира се няма нищо лошо, освен ако не става с цел "набиване на канчетата" и то сред хора,които вече доста добре се познават и РАЗБИРАТ какво казва другия. В такива ситуации човек първо се оглежда в обстановката, а не пристига с летящ старт.

# 91
  • Мнения: 2 182
Нещо бъркаш. Имам дете 10 клас, следя темата и съм писала в нея. Притеснявам се от хрумки на хора, които се познават от бг мама, довеждащи до безумни писма до МОН. Затова се включих И за историята и философията. Приканвам и мами от НГДЕК да се изкажат.

# 92
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Ще се опитам да придвижа темата в нормално и полезно русло. При нас спокойно. Регистрирах се в класната му стая, щото да не пропуснем нещо .
 Колко е разсеян , не е истина. Поръчах му нов клин за спорта, някакъв марков,  след като го одобри с Уф, поръчвай като искаш.,Защото по принцип, каквото и да предложа - не харесва.Купуваните нови, просто не ги облича и ходи с два най-прости клина от 4-5 години, леко поскъсани и с тук таме дупки. Вчера го попитах - Премери ли новия, след като го изпрах и го метнах на леглото. Премерил го бил. Ставал му. Поглеждам, той с един стар анцунг, незнайно откъде измъкнат. Не знам кога главата ще слезе на земята и ще отразява света в реално време.

Нещо бъркаш. Имам дете 10 клас, следя темата и съм писала в нея. Притеснявам се от хрумки на хора, които се познават от бг мама, довеждащи до безумни писма до МОН. Затова се включих И за историята и философията. Приканвам и мами от НГДЕК да се изкажат.

 Аз те приканвам, каквото те приканих. Открий тема - и кани когото си искаш. Тъкмо ще има по-голяма аудитория от различно ниво, ако ти е важно мнение на някой друг де. Защото май не е такъв случаят.

Скрит текст:
И там бих могла да се изкажа подробно и за историята и философията. И доста мога да се изказвам.Щот доста ми е минало през главата. Хрумките и безумните писма тук ще ги подмина, но се опитай да си защитиш прилично на подходящо място.Ако няма за какво толкоз да се притесняваш и пишещите тук са ти единствената грижа - сигурно има начини да се успокоиш Само ще вметна бе благодарение на "безумните" писма, се приеха някои полезни наредби

# 93
  • Мнения: 1 194
Аз пък искам да питам - преподават ли нов материал на вашите деца?
При нас до вторник бяха на упражнения и преговор, а от сряда започнаха да преподават нови уроци учителите.
И имам съмнения, че въпреки, че им казаха как няма да бъдат оценявани по никакъв начин, много от учителите си водят някакви бележки, на база на които да им поставят оценки, когато се върнат в клас.

Иначе вкъщи няма особено напрежение от училищно естество, но го виждам, че вече му се стяга душата и май мечтае да се върне в училище Simple Smile

# 94
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Преподават. Във вид - изпращат планове и презентазии със задачи към тях. Има часове за консултация. Не следя всичко. Но тази сутрин погледнах химията. Нищо не разбрах от презентацията. Трябва да видя ,той какво мисли. Изобщо по химия рядко дава нещо. Предполагам че се се отдала на дванайсетокласниците, на които им предстоят важни избори.  По математика им изпраща разработка на урока, предполагам нейна ,с подчертаване на най-важното и задачите от учебника. Дава им тестове иначе от формата на НВО, които дори Светослав не се затруднява да решава самостоятелно и им връща точки от максимален брой. По български пишат резюмета и есета върху Индже, което не знам дали са вземали.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 952
Преподават нов материал. Не съм се интересувала, сам се оправя с всичко. И оценки им пишат. Една се появи в Школо.
В НГДЕК ще има профил история. Моят син ще избере него. Не можаха да прокарат профил латинистика. Не са им разрешили, а детето искаше точно него. Затова трябва да се примири с историята.

# 96
  • София
  • Мнения: 13 204
Нещо бъркаш. Имам дете 10 клас, следя темата и съм писала в нея. Притеснявам се от хрумки на хора, които се познават от бг мама, довеждащи до безумни писма до МОН. Затова се включих И за историята и философията. Приканвам и мами от НГДЕК да се изкажат.
Нищо не бъркам! Не казвам, че не влизаш, а го правиш от НВО на НВО. Това което казвам в прав текст е да не се заяждаш, нищо повече.


Жълто цвете,
интересно ми е накъде се насочват децата в НГДЕК, защото в НПМГ се оказва, че имат доста разностранни интересни, извън профилите си. Моето дете също е в тази графа. Има ли при вас такива, които биха се насочили към природни науки, независимо, че профилът на гимназията е хуманитарен?

# 97
  • София
  • Мнения: 5 952
Ваче, със сигурност ще има ориентирани към природните науки, най-малкото някой ще се е сетил, че иска да учи медицина например. Виж за математиката не съм много сигурна. Тъкмо дойде времето да се занимаваме с тези неща и дойде тази криза. Ще поразпитам набора и пак ще пиша.
Да допълня - доколкото знам профилите ще са два: история и философия и БЕЛ. Най-вероятно, който иска да кандидатства с предмет извън тези профили, ще трябва да набляга на частните уроци. Не допускам, че някой ще им забрани да кандидатстват друго, защото засега няма такива сигнали от университетите. Особено както се борят за всеки студент. Виж за чужбина не знам как ще е.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 11:25 от Жълто Цвете

# 98
  • Мнения: 4 966
Здравейте! Малко бях изпуснала темата, но нали "сме" 11 клас и вълнението около НВО ми е съсредоточено върху седмокласничката... Без коментар. Чакаме да видим какво и как ще се случи.
При младежа уж върви някак ДО. Имат от дъжд на вятър някой онлайн час, останалото е.... нямам думи. Но той и преди не се беше преучил, та сега може и повече да учи.
Спря да излиза, което е голямо постижение, защото е много общителен и обича да си общува с приятелите. Тренира си вкъщи, но ужасно му липсват танците, то и на мен така... В неделя е рожденик, поръчала съм му торта и ще му направя лазаня. То всичко около яденето се върти сега. А колко храна е започнал да поглъща, не ми се говори... Да сме живи и здрави всички!

# 99
  • Русе
  • Мнения: 7 791
И при "нас" преподават нови уроци и вчера даже правиха преброяване. По-малко от половината клас "учи" :oooh:

Вчера класната ни призоваваше за по-вече отговорност от нас, родителите. Не съм гледала какво учи а само дали го прави. Профили, НВО и всякакви такива в момента са ми далечни.

Вчера сутринта докато тече преброяването, чета чата. Много остроумни Simple Smile

Класната: - Добро утро! Пребройте се
(почват да валя поздрави). Едно обаче праща заспало емоджи
Класната: - Х, събуди се вече! В час си!
Х: - не мога, цяла нощ учих по География (часа на класната) и затова сега ми се спи.
Класната: - Дай да видя домашното!
Х: - Не може сега, г-жо, имам български!
Класната: Къде? ( имайки предвид платформа)
Х: - Как къде?! У нас! Joy


Чак закъснях за работа да им чета бисерите. Не ми се мисли какво е на живо, в училище .

# 100
  • София
  • Мнения: 9 557
И при нас проподават нови уроци. Даже имам чувството, че преподавателите се опитват да наваксат пропуснатия материал, заради предишните грипни ваканции. Миналата седмица направо ги разсипаха, заданията, уроците, домашните валяха всеки ден с абсурдно къси срокове за предаване. Имаше дни, в които шерката учеше до нощите.
Тази седмица нещата се регулираха, преподаватели си спазват поне 24 часови срокове за предаване на домашните.
Основният начин на преподаване е чрез разработени уроци, клипове, интерактивни дъски. Видео урок в класическия смисъл, всички се вклюват и учителя обяснява урока, нямат. При тях е по-скоро в тип на консултация, след като децата са се запознали с новия материал - или целият клас се включват и дискутират урока, задачи, или са разделени на по-малки групи и отново дискутират, задават въпроси, а учителят разяснява. Писаха есета по АЕ и БЕЛ, непрекъснато пишат параграфи на някавки странни теми, правиха контролни по някои от разказвателните.
На мен ще ми е интересно какъв ще е ефекта от това обучение и доколко ще бъде ефективно. Чакам да се върнат в класните стаи, тогава ще разберем.

Надявам се тази идиотия с профилите да отпадне поне за малката щерка. Или ако все пак искат да профилират, да го направят само в 12 клас, когато според мен има реален смисъл децата да наблегнат на предметите, които ще им помогнат за кандидатстване и после в университета. В момента, това което се случва е, че се препуска по материала, заради "необходимостта" целия материал да се свали до 10клас.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 019
Ох, аз вчера се появих по пижама "в класа".  Имаха видео връзка, ама май за пръв път и аз влизам в стаята. Моят ме гледа и нищо не казва. Надничам аз да видя дали пак не си губи времето, гледам едни хора, някави прозорци, централно една жена говори... И докато се дзверя и питам "Какво е това?", жената ми махва и кзва "Здравейте!". Срааам! Направо като от смешните клипчета от нета. Поне не бях по гащи, ама и пижама с котенца не е кой-знае колко представителна.

# 102
  • София
  • Мнения: 9 557
Хахаха, е пак си била по пижама. Една майка на съученичка на малката се беше разходила по тениска и бельо пред "класа".
На мен ми харесва, че децата последните дни взеха да си организират "срещи". Идеята уж е да решават задачи по физика и Химия. Обаче се смеят, шегуват се, обсъждат някакви техни си неща, филми... Аз си мислех, че нищо не вършат, докато не чух ожесточен спор за една задача.

# 103
  • столицата
  • Мнения: 3 790
Росита, все едно описваш ситуацията при моето дете. Заливат ги с домашни/проекти. Имам чувството, че всички учители се надпреварват да покажат в платформата колко са активни. А реално се преподава само по МАТ. По останалите предмети се очаква да се самообучат като им се дава темата на урока. И домашни, някои от днес за днес. Дано и при нас се понормализира количеството задачи следващата седмица и долу-горе да се придържат към седмичната програма и брой часове по предмет.

# 104
  • Мнения: 1 194
Хм, кипи нАука значи Thinking
Не че не се учи при моето, ама чак такива страшни неща не съм видяла - до съм 6-7 ч. вечерта е приключил и с домашни, и с уроци.
То ще стане ясно като се върнат в училище.

Общи условия

Активация на акаунт