Единадесети клас 2020/2021

  • 40 436
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте и от мен! Simple Smile
При нас дистанционното обучение върви със страшна сила.Нов материал се преподава,правят се контролни за време,попълват се файлове с краен срок,въобще лудницата е пълна...FlushedSimple Smile
Малкия що-годе е добре,но наборката почна да се затруднява с новия материал.Тяхната система не е точно електронна,а им изпращат мейли и се очаква сами да се пообучават:no_mouth:
Самата тя ми сподели,че й липсва контакта с учителите,но и да иска да пита някакъв въпрос, пак се чака отговор по пощата и така до безкрай...
Оценки започнаха да се появяват,но по-скоро са за всички контролни направени в училище преди 05.03.
Aunt Ogg,Rosi_ta   много ме развеселихте Joy Моята колежка сподели че е попаднала в сходна ситуация,но била облечена  Simple Smile
При моите деца няма видео ,за времето когато и аз съм вкъщи,така че няма как да се излагам,но да си призная като нищо щях и аз да се разходя по гащи пред класа,не съм много внимателна.JoyJoyJoy
Нашата фирма все още ходим на работа и не сме home office.Пазарувам аз основно като се прибирам.Но храната изчезва аламинут Dizzy Face.
 Имаме велагометър/колело/ и сега и двамата въртят като мисля да им включа и коремни преси.Все пак, не ми се иска напълно да им сменям гардеробите като трябва да почнат да излизат навън Grinning
Каката беше рожденичка на 21.03.2020.Премина доста емоционално.Дойдоха да я поздравят Кръстницата й,сестра ми и една нейна приятелка.Всички по различно време.Пяха й песнички навън.Караха я да слиза пред входа и само се гледаха.После оставяха подаръчето на прилично разстояние,но поне се видяха.Two HeartsУспя да получи подаръци,само защото някои са били по-далновидни от мен самата/аз не успях да  купя навреме и дойде чак днес подаръка, така че се наложи да импровизирам с торта и нещо по-дребничко Grin/
Ох ,стана дълго извинете ако досадих HugBlushHug

# 106
  • София
  • Мнения: 13 206
Лельо Ог, умрях от смях Simple Smile))) Просто си го представих от двете гледни точки, твоята и тяхната Simple Smile))
От днес пък малкото е на класна стая в Школо. Ще видим как ще потръгне, заменят скайп връзката с класна стая. Със сигурност на учителите им е много трудно, особено на тези в по-късна възраст.

# 107
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Аз открай време внимавам, защото дребният дебне с фотоапарати и видео връзки с приятели, а баща му инсталира и тества разни камери , та човек не може в носа да си бръкне, не знае откъде ще го изенада зловещ смях.

Иначе и при нас наблягат на самообучението, но като знам как изключват в час, сега е даже по-добре, защото не може да прескочи урок и трябва да предаде все нещо.

Днес без малко да изпусне един срок да предаде нещо, което неразбрал, че има да предава. Добре че надникнах и видях съобщение, че който не е предаде до 17.30, ще бъде изпортен на директора

# 108
  • София
  • Мнения: 7 673
Ние всички сме вкъщи. Работим с мъжа ми, децата учат. 3 стаи, 3 компютъра, 4 човека. Много е "забавно". Та, по принуда, подочувам някой и друг урок. Особено в обедния блок, когато се засичат двамата, просто не може да се избегне.
Та, при нас се учи точно, както е в училище. Часовете са си по същия график, междучасията - също. Учат нови уроци, учителите преподават. Имат си тестове, домашни. Участват си в клас, изпитват ги. Изобщо, организацията е перфектна.

# 109
  • Мнения: 1 230
Добър ден.
Лельо Ог, развесели ме и мен. Ако не бях на работа, най - вероятно и аз досега да съм се изтипосала в няой час на сина ми.
Снощи мернах директорката на 'нашето" училище в новините да дава предложение за отмяна на НВО в 10-ти и 4-ти клас, организирала е подписка, да видим.

Ученето продължава да е сериозно по повечето предмети.
Снощи предаваше нещо по философия, късно се сетил, че имат краен срок.
Уж си е сложил ограничение на сладкото, ама все е гладен миличкият. Верно след карантината ще трябва да ги слагаме в проходилки за космонавти някои младежи.

# 110
  • София
  • Мнения: 5 020
Разбирам,че на някои деца в 4. и 10.клас им трябва НВО. Дали не може да се направи като олимпиадите - тези, които искат да го държат, да се запишат в определен срок и да се организира само за тях. Така ще се спестят и средства за провеждане и проверка на десетки хиляди работи. Това НВО в момента не може да служи за какъвто и да е измерител, за огромната част ученици е налълно излишно.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 12:59 от Prizma

# 111
  • София
  • Мнения: 7 673
Разбирам,че на някои деца в 4. и 10.клас им трябва НВО. Дали не може да се направи като олимпиадите - тези, които искат да го държат, да се запишат в определен срок и да се организира само за тях. Така ще се спестят и средства за провеждане и проверка на десетки хиляди работи. Това НВО в момента не мкже да служи за какъвто и да е измерител, за огромната част ученици е налълно излишно.
Според мен, конкретно за 4 клас, не трябва да им трябва. Stuck Out Tongue Closed Eyes По-добре да премахнат "трябването".
За 10 клас, за мой срам, не знам дали им трябва и не мога да взема отношение.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 020
Май имало някакви училища, които са само до 10 клас, и за да продължат в други тези, които искат, ставало с НВО. Не съм сигурна, но нещо такова е. Това касае може би 5-6 % от випуска. Останалите 94-95% нямат нужда от НВО.
За 4. клас пък си съвсем права - да променят наредбите за прием и всичко ще е наред.

# 113
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Училищата до 10 клас само, не са чак толкова много и резултатите от едно НВО не виждам как точно ще се отразят на евентуалното им продължаване. Няма да се състезават с ученици, които вече учат в дадено училище. Ще запълват свободни бройки. НВО в 10 клас според мен е като това в 4 - да отрази до колко е усвоен задължителния материал за средно оразование, който сбиха до 16 години. Спокойно може да се мине и без този мониторинг, предвид обстоятелствата.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 020
Амбър, горе се дописах. Дали съм права, че минимум 95% от десетокласниците са извън тези училища?

# 115
  • Мнения: 2 182
Доколкото знам НВО за 4 клас се ползва доста. Почти във всички столични СУ в 5 клас децата се разпределят в паралелки с определена насоченост на база резултати от НВО. Преди време Дидева беше писала за няколко училища в България, за които е важно НВО 10 клас. Няколко ученика наистина може да класират за 11клас на база общ успех. По-скоро се чудя дали не е готов образецът за диплома на нашия набор, в който е заложен резултат от това НВО. Тогава или трябва да се промени образеца или да напишат на всички 0, с което не вярвам всички да са ОК.

# 116
  • София
  • Мнения: 5 020
За образеца и аз си мисля. Но би трябвало да се прави разлика с  неполагане (-)  и предаване на празна, напълно грешна или анулирана заради преписване работа (0%).

# 117
  • София
  • Мнения: 7 673
Доколкото знам НВО за 4 клас се ползва доста. Почти във всички столични СУ в 5 клас децата се разпределят в паралелки с определена насоченост на база резултати от НВО. Преди време Дидева беше писала за няколко училища в България, за които е важно НВО 10 клас. Няколко ученика наистина може да класират за 11клас на база общ успех. По-скоро се чудя дали не е готов образецът за диплома на нашия набор, в който е заложен резултат от това НВО. Тогава или трябва да се промени образеца или да напишат на всички 0, с което не вярвам всички да са ОК.
Ами за мен това е още една причина да ги премахнат като критерий.
Като искат да си разпределят паралелки, да се напънат и да си направят вътрешни тестове. Не е толкова трудно.
А за 107-мо например, за математическата паралелка след 4. клас, над 70 % от бала да се определя от НВО, не е нито редно, нито коректно, нито правилно за отсяване на децата с математически способности. /справка - приема за текущата учебна година/
С предложението за "нулите" съм съгласна.
Накратко, НВО си е порочно и необективно отвсякъде. И, както сега се вземат решения много по-бързо от обикновено, аз бих се радвала да ги премахнат.
И за 4, и за 10. Та дори и за 7 клас за училища като СМТ, НПМГ и други с подобна насоченост да направят вътрешни изпити. За езиковите и останалите да измислят друг механизъм за прием. Адекватни изпити, на неутрални територии.

# 118
  • Мнения: 2 182
Изобщо не говоря за няколкото математически училища, които имат И собствен изпит. При тях най-лесно може да се пренебрегне НВО за 4 клас. Не съм сигурна, че всички училища имат готовност и основание да организират собствени изпити за разпределяне по паралелки. Освен това вътрешен изпит не би свършил работа, защото в 5 клас има миграция от училище в училище. Т.е. трябва единен изпит за всички 4-класници.

# 119
  • София
  • Мнения: 13 206
НГДЕК взима НВО при приема на петокласници.
Сългасна стъм с Иринка за 107-мо.
Аз пък не виждам каква е толкова тази драма с НВО-тата в 4 и 10 клас. Голяма работа! Ще стопират материала до първи срок и толкова ако искат да избегнат кофти преподаения през втори срок. Със или без НВО материалът ще е еднакво усвоен. Според мен това трябва да протеснява всички, вкл. напъващите се директори с подписки, а не самото НВО и незначимия резултат от него. Истински прецакани и под напрежение тази година са 7 и 12 клас. Просто моето наблюдение е, че учителите са най-големите противници на НВО, защото се виждат резултати. Без да обобщавам разбира се и да коментирам вида и качеството на самите тестове. Тука принципна е борбата да го няма НВО, а не да бъде в точно определен вид.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 14:50 от Vache

Общи условия

Активация на акаунт