141-ва Пролетна гобленарска с доиграване.

  • 26 758
  • 712
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 433
Контура след прането го правите, така ли? А не се ли мачка панамата докато правите контура? Или после пак се  глади? Аз зайците си ги прах с контура.. сега се замислям грешно ли е

# 61
  • Мнения: 11 849
Винаги шия контур и след това пера и гладя. И контура си го шия успоредно с кръстчетата, а не накрая

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 1 436
Търсих, търсих и като пълен идEот не намерих къде сте писали как поръчвате руски гоблени. Има супер яки на Овен, Алиса, Златное руно...и не откривам как да си поръчам. Бихте ли ми помогнали моля Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 433
Значи по усмотрение, не по правило, разбрах, благодаря!

# 64
  • Мнения: 11 849
Търсих, търсих и като пълен идEот не намерих къде сте писали как поръчвате руски гоблени. Има супер яки на Овен, Алиса, Златное руно...и не откривам как да си поръчам. Бихте ли ми помогнали моля Simple Smile

Аз не мога сама и поръчвам през жени във ФБ - Дора Желязкова, Дари Георгиева, Калинка Малинка има и много други.
Обикновено идват за 2-3седмици, въпреки, че последно поръчах на Добри, те пък толкова се бавят този път...

# 65
  • sf
  • Мнения: 10 180
Фреди на Плиска ми е ок. 😁

# 66
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079

a, ok, Плиска, Фреди, отивам!

решено и определено

старт 16:00 финал - както дойде
Плиска, Фреди


аз, Динков, цветето и Донси Simple Smile
и който друг се престраши Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Фреди на Плиска ми е ок. 😁

цветемое?
други майсторици?

Simple Smile

# 67
  • Мнения: 278
Хибискус , специално за този реших първо да го изпера , защото беше щампа и не бях сигурна дали боята ще се разтвори лесно или ще трябва търкане.
st. Dobri , китайче е милият , кой знае от къде са гепчосали дизайна Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 467
Търсих, търсих и като пълен идEот не намерих къде сте писали как поръчвате руски гоблени. Има супер яки на Овен, Алиса, Златное руно...и не откривам как да си поръчам. Бихте ли ми помогнали моля Simple Smile

Аз съм писала как поръчвам в това съобщение. Оттогава насам "Стежок за стежком" спряха панамите и се ориентираха повече към американски примитивни схеми, другото си е в сила Simple Smile

Стичшоп се отличиха отново при последната ми поръчка - поръчах в 13 ч., в 16ч. на същия ден получих номера за проследяване на пратката. При мен пощата идва за около седмица.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 13:49 от Ghibli

# 69
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Рисе, сигурно е така, не може да не е така това за групите. Аз самата, подобно на Динков, не влизам в никоя. Освен два пъти в една за къщички... Simple Smile Не ми е интересно в тях.

За контура: и аз го шия преди прането. То няма и какво да му се повреди, защото го работя на всяко квадратче поотделно, само малко на брой бодове са по-дълги. Тях при работа леко ги опъвам, да се получат мъничко по-стегнати, за да не се разместват после.

Ей ми шевиците. Relaxed
Не знам откога им се канех, добре че сега имаше повод.




# 70
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
с такива книгоразделителчета книгата сама ще се чете. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 71
# 72
  • Мнения: 328
Нелка,откога съм си ги заплюла...Много са кютЪ,Би ли споделила как оформяш разделителя?Чрез ламиниране?
   Гуди,плачеш ли с мен?

# 73
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Шерлок, сладурче неземно - точно това бях харесала и аз, а не го направих поради ленност телесна и душевна, а..к.а. мързел безмерен.Simple Smile
кажи сега какво ще го правиш?

# 74
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Много са ви красиви гоблените, момичета! Вълшебни са просто! И на КотеВаня сърчицето и престилчицата, и книгоразделителите на Нелката (Нелка, кубинката ти е божествена станала, нека да е много контурът), прелестната розичка-сърчице на Шерлок! Напълнихте ми душата! Благодаря ви, че ги споделихте! И назад имаше страшно много и страшно красиви неща!

Моето сърчице-палмичка, дето го мислех за Вальов ден, дето не стана и за нашата годишнина, че и за напролет, явно ще стане къмто Великден, предвид мрачните дни напоследък и моя "безмерен мързел" по Добри Simple Smile

Но пък - все някога ще го добутам Simple Smile

Аз контур съм шила само на три гоблена досега, и трите Дим-овски. Първо шия самия гоблен, после шия контура, после пера и гладя и накрая се бия по главата, че контурът се отпуска. Но го правя със завидно постоянство, сакън да не разваля традицията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт