141-ва Пролетна гобленарска с доиграване.

  • 26 662
  • 712
  •   1
Отговори
# 30
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Дълбай, дълбай ти надълбоко в моето сърце с тази красота, Пипе, а че аз тук страдам, все ти е тая. Fearful
Безкрайно съм влюбена в тази къщичка и не знам още колко ще ѝ устоя.
За кубинката ми - голямо благодаря!
Не по-малко - за хубавото букетче, с което ни зарадва.

Зоренце, Kiss с две ръце и аз така по отношение на контура. Харесвам го и това е положението.
Но и това е въпрос на виждане. Ето, днес при едните рускини бяха показали нещо или EMS или подобно по стил. И някои момичета въздишаха точно по времената, когато е нямало контур, а всеки цвят и бод е бил проработван сам за себе си. Лошо няма; то затова светът е пълен с такова разнообразие, за да има за всекиго по нещо.

ЦветенцеНаше, голяааама благодарност, много голяма! Gift Heart
Този път, по една случайност, си отбелязах кога съм я започнала кубинката - на 28. януари.
Обаче повече от седмица отиде за проекта с шевиците.
Добре, тях (шевиците) утре ли да таковата? Relaxed

Маме, розата, ах розата!

Шерлок, много любим сюжет за хубав поздрав. Animal RabbitAnimal Wolf



И от мен един поздрав за всички ни, с много обич! Gift Heart

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 610
Ами Нелка, Smiley време му е значи!

# 32
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 985
нелка, когато те напъне - давай.
това осмомартенски шевици ли са? Simple Smile

# 33
  • Мнения: 7 106

Добре, тях (шевиците) утре ли да таковата? Relaxed




Ти и шевица ли си приготвила? Ей сега ще избухнеш и ще ни отвееш, предчувствам го .

# 34
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Пипе, не подкокоросвай, ей! Kiss

Добре, ъъъъ, чак 8-мартенски шевиците ми не са, да не кажа, че съвсем не са.
Ама пак са си вид шевици, пък било то и малко по-екзотика. Flushed
Хайде, днес има достатъчно писано, ще ги пусна на по-постен ден, да не се събира всичко наведнъж.

Зори, хайде сега! Two Hearts Само двечки са. А колко можеха да бъдат, ехееее...

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 985
напоследък няма "постни" дни и това много ме радва Simple Smile

# 36
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Влизам набързо, само да ви пожелая

Честит осми март! Момичета, бъдете все така мили и сръчни![/b]

# 37
  • sof
  • Мнения: 437
Честито на празнуващите, а на всички - наздраве за повече празници!

Ето моето участие в доиграването, и мерси за темата:



имах комплекта от доста години; от близо се вижда, че френските възли са ми трагични, и за това поне белите ги замених с мъниста.
Скрит текст:



Благодаря за отзивите за рамка, стана сполучливо, наистина, втори опит беше за тази бродерия, че е за подърък, а научих за ателието от тук, и жената от ателието пита дали може да публикува във ФБ, където получава подкрепа. Готов комплект е/беше. Засрамих се с тази корица, бе Добри! Не трябва!

За среща в събота мога в по-късния следобед, от 16 ч. натам.

nelka, много съм впечатлена, красиво, ама и изпипано! Чудесно е да сложиш преди-и-след контура снимките, пък и са ти артистични. Ти къде и какви рускини следиш, аз не знам вече къде, едно време разглеждах оsinka и из gallery, ама пусто ми е проблем с езика, пък и честичко се превземат излишно; имаше сериозна тема в devichnik за Chatelainе, с хубави идейни изпълнения, и неприятно превъзходство, вкл. коментарчета за не-рускини от абонатките на групата за модела (на покойната Мартина организацията на абонаментите и маркетинга и аз не знам как ги проследявах), и до сега подозирам, че ги шиеха, защото са скъпи и съотв. недостъпни за редова фенка от там, а не че са особено хубави.

az-mama, много хубави розите! Слабост са ми...

ФинЕти!

Толкова изобилно е тук няма да изброявам, ще кажа, че ми е толкова приятно с вас!

# 38
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 985

значи за срещата
събота, 14 март, ранния следобед ...
остава да уточним къде Simple Smile

тъй!
за мен 16:00 е ранният следобед, за Динков - късния, но в едно сме единни
събота, начало 16:00

сега остава да се разберем къде. Simple Smile

аз, Динков, цветето и Донси Simple Smile
и който друг се престраши Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 39
  • sf
  • Мнения: 10 120
Нямам предпочитания за мястото. Бих предложила някой мол, ама предвид грипозното време, не знам.

# 40
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Привет на всички в новата тема! За запис два малки напредъка.
Етап 1
Преди

Сега
И етап 2.
Преди

и сега
Чудесни етапи и на двата проекта. Искам да попитам от къде си закупи Златната есен, много ми е на сърце.

# 41
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Нашите две момчета: Динков и Добрито.  Stuck Out TongueHeart

Динков, благодаря ти за всички хубави думи.
 Благодаря и за хубавата маргаритка, с която си украсила темата днес. Flowers Tulip
Винаги пишеш интересни неща и винаги подреждаш мислите си така приятно.

Аз рускините следя преди всичко във ВК. Не знам защо си избрах него, може би защото някога, когато се наложи да си направя там регистрация, си обещах да не отговарям на запитвания за контакти. Така ВК ми се превърна в един пълен антипод на ФБ. Втория съм зарязала, в първия ми е приятно да разглеждам на спокойствие Simple Smile

За впечатлението ти от рускините може и да си права до известна степен. И вярно, че са скъпи моделите на Мартина, признавам си чистосърдечно, че не бих си купила. Заглеждала съм, имам някъде схема-две, но така и не съм се амбицирала да тръгна и събирам мъниста.
Та сигурно се чувстват специални жените, които работят оригиналните комплекти. А като знаем и колко рускини, владеещи добра артикулация има, мога да си представя „стреличките“, които се пускат при удобен случай. 

Моите впечатления от тях са, че са амбициозни хора, които искат, имат потребност да учат и да се усъвършенстват. Би трябвало да е нормално едно такова качество в голяма нация като тяхната.
Когато се стигне до караници, обаче, добре им се получава и на тях, (а и също те не са подминати от проблема с неграмотното писане).
Иначе онзи ден пак не се сдържах и се намесих след поредното изявление, че това е „авторска схема“ (=руска).
Човек ще рече, че неруските схеми са нещо като Младенеца, заченат ей така, от въздуха Rolling Eyes

Харесвам Gallery-то, защото там почти няма преработки, а се пускат оригиналните схеми.

# 42
  • Мнения: 7 106
Моят опит с рускините до сега е само положителен. Не мога да си кривя душата, всичките ми умения съм придобила от тените форуми на времето и онлайн контактите ми с тях. Към която и да съм се обърнала за съвет, молба или съдействие, никоя не ми се е надувала или отказвала. Съвсем пресен случай от онзи ден в Галерито. Тъй като не ми е платен акаунта, не мога да добавям приятели. В момента съм полудяла по едни семплери и си ровя  и събирам схемите за "черни дни" Joy. Попаднах на една руския, която имаше доста от тях, но албумите и можеха да разглеждат само приятелите и, та рискувах и я помолих за приятелство на ЛС и то на чист български език (защото разбирам много добре руски, но падежите им съм позабравила и не исках да звуча глупаво на руски). Та жената освен че ме добави в приятелите си, ми пусна и на пощата още 2-3 схеми на семплери, които не е качила в аблум, тъй като разбра какво точно искам да правя в нейните албуми Simple Smile. Днес видях даже, че ме е препоръчала на нейни 2-3 приятелки, които са ме добавили и имат сходни на моите интереси.
Та след задападането на многобройните им на времето форуми за бродиране и аз в момента разглеждам основно в Галери-то и ВК.

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 985
не мисля, че можем да обобщаваме за която и да е нация.
както навсякъде, и там и тук, има много свестни хора, има и от другите.
Simple Smile с времето съм се научила да подминавам.
понякога даже докарвам усмивка. Simple Smile

Нямам предпочитания за мястото. Бих предложила някой мол, ама предвид грипозното време, не знам.

а може ли да оградим някоя част на София и там да потърсим мястото?
Simple Smile за сега сме "от Кокаляне до Люлин" и "от Илиянци до Драгалевци"

# 44
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Добре, колкото и да е пълно с изключение едно обобщаване, то все пак е валидно.
Всеки народ има собствена история, икономика, системи на социално устройство, образование и култура, които в крайна сметка оформят една характеристика на даденото общество, специфична именно за него.
Клишета, които употребяваме без да се замисляме (пр. широка руска душа, германска машина и др.), винаги са поникнали в една саксия с благодатна почва.

А по какво конкретно съдя за руския стремеж към знания? - О, не мога да се стърпя, само едно сравнение с норвежките ми сънароднички, в идентични или подобни ситуации Simple Smile
Курс в Москва: сядат и работят. Скъсват се да работят. Понякога и до късно вечерта, вкл. с домашна работа за следващия ден. Момичета, пристигащи със 7-часов полет.
Курс в Норвегия: започваме, след 2 часа - почивка за кафе. След още 2 часа - обяд. Joy И все така. 3/4 час с кола - ийййй, ама не може ли по-близо Sweat Smile Вкл. такива, които дори забравят да дойдат, макар че са си платили. Satisfied
Вярно, при последните курсове положението не беше така комично.

Та тъй. Никого не идеализирам и никого не принизявам; и аз съм срещала и едно, и друго при различните нации. Основни характеристики обаче всяка от тях, нациите, има.

Зоре, и аз мисля, че рускините са отзивчиви. И о, какво щастие са те за Али-то! Няма друг, който да дава и наполовина на тяхната ценна информация за продуктите там.
И моята регистрация в Галери-то е безплатна, но аз даже не съм проучвала възможностите за приятелства там.
Колкото до смешните падежи, смятам, че всеки би ти се зарадвал на тях (представи си обратната ситуация). Никога никой не ми даде и повод за притеснение в някогашния форум, в който пишех. Само веднъж се посмяхме за „щетка“-та, която бях употребила вместо „кисть“ Smile

Общи условия

Активация на акаунт