СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 28 083
  • 921
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 8 264
Изгледах урока на Просвета заедно с набора. Аз съм очарована, той не толкова, защото тези неща си ги знаел.

# 556
  • София
  • Мнения: 3 468
Аз днес сутринта докато простирах на балкона  видях една линейнка , която даваше на заден по нашата уличка и беше  с  такива екипирани.ПО тая улица  е само нашия блок.Може и да са се заблудили , защото е задънена де...Ама може и да  има общи наредби да  са така екипирани  в линейките.ТО знае ли се  при какви хора отиват......
Ох..утре е петък- дали има някакъв шанс и да проявят разум , спускайки нова заповед за удължаване на ваканцията?

# 557
  • Мнения: 6 637
Мисля, че има шанс.

# 558
  • София
  • Мнения: 3 468
ББ свиква в 22ч извънреден  щаб.Ще предложили  по-=строги мерки.А да видим...

# 559
  • Мнения: 569
Обявят, не обявят, аз моите няма да ги пускам и точка. Хайде пък да видим колко ще изпуснат.
Реших го още преди да обявят заразените днес, а след като ги обявиха няма сила да ме накара да ги пратя на училище.

# 560
  • Мнения: 3 491
Според мен ще обявят. Бойко Борисов не би рискувал да си навлече обществен гняв.
Аз вече съм почти сигурна, че няма как да се опазим. Давам на децата и на мъжа ми  витамин С, селен, Витамин Д и цинк. Аз също пия част от тези добавки от много време. Притеснявам се доста за съпруга ми, който си има хронична кашлица, както и за майка, която е с високо кръвно и куп заболявания, бабите ми са много възрастни, но си ги обичам.... Татко уж изглежда във форма, но знае ли се...Като цяло съм в ужасно психологическо състояние.
Иначе детето днес си е решило четири теста:smile:

# 561
  • Мнения: 569
Може ли някой, който е наясно с даването на витамин Д да ми пише, може и на лични, малко се притеснявам да го давам ей така.
Извинявайте за спама.
Моите мацки не скучаят, учат си, гледат филмчета, четат си книжки, малко на телефони и устройства. Не излизат в града, ние сме в по-краен квартал и сме като на село. Разхождаме се привечер или ранния следобяд, няма живо пиле по уличките. Не мрънкат, изобщо.

# 562
  • Мнения: 6 955
На Ния за щитовидната изписаха и Вигантол (витамин Д на капки). По 2 капки сутрин.

# 563
  • София
  • Мнения: 3 468
Аз си мисля че някакви общоукрепващи средства за организма, за да не е податлив на каквото и да е трябват.Не бих се ангажирала с конкретни витамини- то какво ли не се чу, ама не може всичко  да  даваме подред.Не ми се вижда разумно.Или витаминен комплекс, или някакъв микс в стил джинджифил+ мед+ лимон...... Разсъждавам си на глас...Не че нещо съм дала или   взимам.Всъщност пия витамини за нокти Simple SmileНе знам дали се брои

# 564
  • Мнения: 6 637
Ние увеличихме консумацията на лук.
Чесън( не китайски) също.

# 565
  • Мнения: 3 491
На мен фармацевт ми препоръча този https://www.amazon.com/Doctors-Best-Regulates-Function-Supports/dp/B0050MYHBQ Каза да давам през ден, нямало опасност от предозиране. Доверих се. Каза, че изследванията напоследък показвали,че имаме повече нужда от витамин D.
Аз съм си решила, че и повечко белтъчини в менюто пазят от вируси, та наблягаме на чисти пържоли и зеленчуци.
Лудницата е пълна. Никой нищо не знае, но правим отчаяни опити да се спасим.

# 566
  • София
  • Мнения: 7 211
Много е неприятна ситуацията с ниското ниво на обществено доверие у нас.
Извънредните мерки ББ няма да ги въведе, за да си спести обществен гняв. Той няма притеснения да се поучава от европейски директиви и практики. Което в случая е добре.
Освен това е пожарникар. Което също е добре. В подобни ситуации именно по-казармените методи вършат работа. 😁
Иначе не мисля, че има нещо, което може да опази от вирус като този.
Ми хората не сме чак толкова важни от вселенска гледна точка. Да се благодарим, че не е Ебола. Или чума.

# 567
  • София
  • Мнения: 234
Малката няма да я пускам и другата седмица, от януари не е спряла да боледува, много малко е ходила на училище, направо съм в ужас и без корона.
За големия, не знам на какво се надявам, много лентяйства и се отпуска с тия ваканции, но пък иначе ползва градски транспорт за училище - няколко превозни средства на ден и не приема насериозно страховете ми, не иска да слага маска, ръкавици и т.н.

# 568
  • Мнения: 15 769
Здравейте момичета
Направихме тема за петиция, с която искаме преминаване към онлайн обучение във връзка със случаите на Коронавирус у нас. Ако някой от вас подкрепя идеята нека я подпише и сподели във ФБ

https://www.bg-mamma.com/?topic=1187599.msg40355126#new

Това е линк на самата петиция

https://www.peticiq.com/signatures/253742/

Скоро ще станат 10 000 подписа

# 569
  • Мнения: 3 078
(с уговорка, че не съм лекар или фармацевт)
Витамините А и D са мастноразтворими, не водоразтворими като другите и предозиране може да се постигне, така че трябва да се внимава.

Общи условия

Активация на акаунт