СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 27 036
  • 921
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
При нас от вчера има указания към работодателите във връзка с COVID 19. Предполагам, че когато се реши учебните занятия да бъдат възстановени, нещо подобно ще бъде пуснато и за училищата.

# 271
  • София
  • Мнения: 7 203
Нашето училище пусна следната заповед:



Дъщеря ми има лека хрема. Преди само две седмици това нямаше да е основание да си остане вкъщи. Нямам никаква идея как да действаме, ако в четвъртък са на училище, и тя все още е с леко течащ нос.

Аз и без това от горната заповед не разбирам кога си оставаш у дома - при наличие на всички изброени оплаквания в т.1, или само на едно от тях.

# 272
  • Мнения: 6 615
Judy,за Габрово и Плевен нещо ми подсказва, че няма да е дълга ваканцията( ББ ми нашепва от ТВ- то).

# 273
  • Мнения: 24 467
Judy,за Габрово и Плевен нещо ми подсказва, че няма да е дълга ваканцията( ББ ми нашепва от ТВ- то).

Остави я бриджитката - тя едно и също цял ден не приказва. Ще видим до понеделник как ще е работата.

# 274
  • Мнения: X
И на мен ми се струва, че ваканцията няма да е много дълга, макар че е редно да спазят поне 14 дни от откриване на първите положителни проби.
Иначе 107 ОУ " Хан Крум" са доста изчерпателни по отношение на превантивните мерки.

# 275
  • София
  • Мнения: 9 120
Получих мейл от Междучасие. Ще има някакви онлайн уроци в реално време, които ще са Бонус и целят да не се загуби ритъмът на учене и за преговарят и наваксат пропуските (в знанията си, а не като занятия).

# 276
  • София, център
  • Мнения: 687
Аз детето за 2 дни няма да пускам, но няма  и да ходя за бележка - само ще се обадя на GP- то да я пусне и да ми каже номерата и аз ще си напрявя в къщи... (имам си сканирана от преден път с печат и подпис, само сменям номерата и диагнозата ...) или ще я взема след данданията с COVID 19, а сега ще пиша на класната или ще и я пусна в Школото тая бележка. (та опцията я има - обадете се и вие на докторите и после на класните и ще се занесат по-късно)
Това лесно, но това дете се мотае като мравка и баааавно върши всичко сякаш нарочно да свърши по-малко работа... рисува, че сме тръгнали към НГПИ
Аз съм си хоум офис от 8-10 години, стоенето в къщи ми е ежедневие, та не ме притеснява - е крещя... признавам без бой!
Мисля, че с настолни игри и хубави филми можем да издържим у нас 1-2 седмици без да си подаваме носа... но с учене и с тестове не.
Не съм и дала нищо да решава по БЕЛ и МАТ (само рисуването), понеже не знам какво учат и до къде са и не разбирам, разчитам изцяло на частните уроци... днес за първи път ни отказаха един урок във връзка със ситуацията - което ме радва - има надежда...
Аз съм от предпазливите, ето Ви една статия на италиански лекар, същите бяха и на китайските лекари в Ухан... а Италия е само на 1000 км.

Нещо ми намирисва тая цялата работа със само 4те положителни проби, българина ТРЯБВА да е на работа, той иска да изкарва пари и ходи и грипозен, болнав, подсмърчащ и не се изследва, не е стриктен в общуването с лекарите (което не казвам, че е без причина)... ето сега в Майчин дом , шефа на едно отделение киха, кашля и бачка - защото нямало кой...
Не знам... надявам се на разум, защото тези деца в нашите средностатистически училища, без сапун, без гел и с градския транспорт... може да стане чудо!

# 277
  • Мнения: 711
Честит рожден ден на сина ти, грейпфрутче! Да ви е жив и здрав и много щастлив!
Светле, и ти бъди много щастлива! (Запомнила съм от минали години, че твоят младеж е дни преди моя Simple Smile )
Дъщеря ми има лека хрема. Преди само две седмици това нямаше да е основание да си остане вкъщи. Нямам никаква идея как да действаме, ако в четвъртък са на училище, и тя все още е с леко течащ нос.
И моят син от вчера е така, даже не му тече носът, но говори на нос. И аз не знам сега да го пускам ли или не. В четвъртък имат голямо контролно на наревенства по МАТ, и също и тест/контролно и по физика. Той много се надява да удължат ваканцията, все едно ще му се разминат Simple Smile
А пък аз хич не съм като вас, много добре си се размазвам вкъщи с книжка или сериал (редувам) в продължение на дни наред и изобщо нямам потребност да излизам Simple Smile

# 278
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 347
На мен темата за грипа ми е изключително безинтересна, може би защото в семейството има лекари. Каналите на ТВ директно ги превключвам като чуя, че говорят за вируса.

# 279
  • Мнения: 3 491
Аз ви разказах как детето го върнаха абсолютно здраво от ПИ само, защото сутринта не беше на БЕЛ и защото му бях дала маска, за да се пази в градския транспорт. Нямаше нито запушен нос, нито хрема, нито прокашляне. Той от бебе сигурно два пъти е бил с хрема. .Според мен сега хората са много притеснени и всичко ги изкарва от равновесие.

# 280
  • Мнения: 6 615
Итересна корица на “ Бай Ганьо” ( преведена на гръцки).
Каква случайност.

# 281
  • София
  • Мнения: 7 203
Това беше наистина смешно, но някак заглъхна покрай другите новини.
Днес съм нещо кисела.
Първо ми е бръмнала главата от новини.
Второ дъщеря ми пак успя да ме ядоса. Не знам как мисли да се справи с НВО това дете.
Трето приложението на Школо продължава да работи идиотски на телефона ми и получавам по три пъти всяко съобщение. Писах им, но не се оправи. Е цял ден се занимават с някакви декларации за Кенгурото; някои даже успяха да ги изпратят в публичната за цялото училище група.
Четвърто - в аптеката до офиса висеше табела "Имаме маски и дезинфектанти". Е, не можах да се пречупя да вляза. По-унизително нещо трудно мога да си представя в момента.
Въобще ще взема да се изкъпя и да си легна.
Извинете, ако ви отегчих. 🙄

# 282
  • Мнения: 6 615
Е, едва ли ще ти олекне, но и моята успя да ме ядоса. Скучно й било, искала да е на училище. казвам й: “Ето ти тестове- решавай и няма да скучаеш”, ама не, тя искала социални контакти да има и да прави интересни неща.Не ще и книга да чете.
Маски нямаме. Спирт имам 2 х 100 мл, че понякога дупките на ушите си обработваме . Туй то.

# 283
  • София
  • Мнения: 7 203
Поне има приятел по неволя. 😁

# 284
  • Мнения: 48 013
Моят явно от скука реши един първи модул
Ми ще порешава още
Всеки път, всеки път по 3 елементарни грешки Sad
Времето му стига, но у дома и стените помагат. Ще тренираме.

Общи условия

Активация на акаунт