COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 172 089
  • 3 135
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 1 738
Най-вероятно сте го обсъждали този въпрос, но аз пак ще попитам - с какво да чистя вкъщи за да се успокоявам поне, че дезинфекцирам? Имам дете и куче. Спирт няма. С белина ме е страх заради детето и кучето. Минавам пода с нормалния си препарат за под, но в настоящата ситуация дали е достатъчно.

# 1 111
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Ми аз слагам  във водата  и препарата дом. сапун  настърган  и разтворен предварително . Миналата година 3 пъти си пръсках целия двор със дом. сапун заради  доматите . Сега като се затопли пак ще го направя.  .
Сега се сетих ,   гасената вар дали няма да свърши работа? Да си варосаме  тухлените огради? Аз си слагам като си садя зеленчуците, учените дали са пробвали  това ?

# 1 112
  • Мнения: 5 979
Достатъчно е, ако нищо не се внесе отвън няма как да се зарази човек. Повече внимание на дрехите, обувките (тези с които се ходи навън да са отделно) и личната хигиена най-вече на ръцете.

# 1 113
  • София
  • Мнения: 27 220
Какви лекарства взимат хората, които си стоят вкъщи, но са с коронавирус? Аз съм боледувала от бронхопневмония и пиех антибиотици и  сироп за кашлица.

Дано се опазим и не се разболяваме, но аз лично не бих пил нищо по-силно и опасно на своя глава, да не стане беля... Парацетемол за температурата. Ефизол или подобни за смучене за гърлото. Сироп за кашлица за кашлицата и нищо повече.
Ест. витамини, особено витамин Ц. ще си разтривам гърдите със спирт 95% ще кусам мед с настърган лимон
и толкоз. ще стискам палци да не изтегля късата клечка. шансът е минимален все пак.
Това е. Simple Smile

# 1 114
  • Мнения: 423
Да споделя, поръчах ръкавици, дезинфектант 1 л и спирт 1 л от сайта на Фрамар. Бързо и адекватно ми потвърдиха наличностите и поръчката. Да видим кога ще пристигнат

# 1 115
  • Мнения: 1 554
Здравейте, намира ми се известно количество домашен сапун от свинска мас и сода каустик. Добра алтернатива ли е за миене на ръце, плодове, съдове и т.н., в сравнение с купения от магазина сапун?

# 1 116
  • Мнения: 6 888
Според мен е все тая.

# 1 117
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
На мен поне лекари са ми казвали че някой сапуни които са по евтини  нямат антисептично действие . А тук се говори за антибактериални сапуни , пък вирусите  не били  бактерии . .А пък росиянката която споменах каза че китайските лекари казали че вируса не преминавал през кожата  с изключение  ако има ранички . Така че внимателно с кожичките на маникюра . А и по назад споменах за крем здраве .
Някои така са се уплашили че ако им се е налагало да пият антибиотици до сега  ,  сега се отказват  ако   нещо  се разболеят .
Всеки се оплаква че е прекарал някаква "редня" тия месеци . Говореше се за грип Б . Ами ако се кръщисат двата вируса кой знае какво чудовище ще се пръкне? .

# 1 118
  • Мнения: 47 996
Ако миеш със сапун, трябва да го изплакваш.

# 1 119
  • Мнения: 19 501
Много запитвания имах на ЛС за SOphamacy къде съм го поръчала спирта, и на всички  отговорих, че съм пуснала адреса им тук, то не виждам,  къде е, защо е изтрит поста ми....страшно нелогично и непонятно ми е, защо се трият постове,  които са изключително полезни...
За всички вас - https://sopharmacy.bg/
Марчева, вчера пробвах, засега не приемат повече поръчки. Аз ще опитвам по-нататък, а засега ще ползвам парочистачка, поне е еко ако не друго. Да ви питам за тези платнените маски - купих си, изпрах и изгладих. Сега ако сложа отвътре едно парченце нетъкан текстил ще стане ли по-сигурно? Че с тоя плат естествено не е някаква супер защита.

# 1 120
  • София
  • Мнения: 4 178
Сега ходих за мляко в магазинче в квартала - Борово Сф ( защото в ТМ имаше малко чакащи) и там има 96 гр.   спирт 1 л. Почудих се и не взех. Явно вече зареждат.

# 1 121
  • sofia
  • Мнения: 419
В Полша ще използват водка за дезинфекция.

# 1 122
  • София
  • Мнения: 4 178
В Полша ще използват водка за дезинфекция.

Много е малък процента. Няма и 40 градуса

# 1 123
  • Мнения: 6 918
Какво стана, нали щяхме да произвеждаме по 30 - 40 000 маски на ден, до дни щяха да са в аптечната мрежа, а още нищо не се чува?
Да не би да ги изнасят и да бг население да няма?

Цитат
20.03.2020
Започва прозводството на българските маски, разработени с активен въглен от костилки на кайсия. Те бяха тествани и вече е доказано, че защитават от коронавирус.
Експериментите са показали, че филтърът им издържа 50 часа, без да пропуска вируси, големи колкото коронавируса. Освен това могат да се използват многократно, като се стелиризират под пара.
На среща между производителите и министъра на икономиката стана ясно, че в страната ни има готовност да се произвеждат по 30-40 хиляди маски на ден, а държавата ще съдейства финансово.
https://news.bnt.bg/news/startira-proizvodstvo-na-balgarski-mask … -1044657news.html

Цитат
17.03.2020г.
До няколко дни вече ще са налице първите маски за многократна употреба, произведени в България. Фирма за медицински текстил е започнала от вчера производство на предпазни маски, които са с клапан респиратор.
„Капацитетът на производство е около 5 000 броя на ден, а при необходимост има възможност да се правят и повече. Около 9 лева ще струва в търговската мрежа една такава маска“, обясни в ефира на bTV управителят на фирмата производител Бисер Шарков. Той беше един от текстилните производители, които вчера проведоха среща с премиера Бойко Борисов заради коронавируса.
„Първите количества ще са готови до края на седмицата и в началото на следващата вече ще са в аптеките.

https://www.manager.bg/obshchestvo/prvite-maski-za-mnogokratna-u … -sa-gotovi-do-dni

Цитат
17 мар 2020
Маските от плат могат да бъдат ефикасни само ако тензухът е достатъчно гъст и се ползват еднократно - в рамките на три-четири часа, обясни д-р Симидчиев.
Продуктите на поне две български фирми са преминали през сертифициране - "Мак" - Габрово, и "Аполо" - София.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/zdraveopazvane/2020/ … pazvat_i_s_kakvi/

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 21:19 от Diorela

# 1 124
  • Мнения: 2 998
Само автоматизирано производство би могло да осигури нужните предпазни средства в достатъчни количества, че чак да стигнат и до аптеките.
При нас няма не само маски, но и ръкавици за еднократно ползване. Хората по магазините ги гледам дори с найлонови пликчета сложени на ръцете вместо ръкавици. Поръчах 4000бр ръкавици от Китай с DHL, но казаха още два дена трябва да изчакам докато ги произведат, на опашка в листата на чакащите съм бил. Маски си ошихме вече защото дори и респираторите свършиха както и филтрите за тях. Наличностите по магазините намаляват вместо да е обратното. Пак ще чакаме на Китай да направи световното зареждане. Нашето производство е само като за резервни части.

Общи условия

Активация на акаунт