COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 172 055
  • 3 135
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 6 887
Предполагам, че са така посочени в нормативната уредба.
Абсолютно навсякъде дават 80-94-99% само нашите тук дават различни стойности.

# 1 801
  • Мнения: 9 152
The_Third благодаря много Hug
Отдъхнах си.
не знаех, че се злоупотребява, къде осъзнато, къде не с реклами и излишни суперлативи.
На сайта на маската, която си поръчах си пише ясно и точно, че маската е за лична защита (а не медицинска) и че е със сертифициран полиестърен плат.
Желая здраве на всички!

# 1 802
  • Мнения: 11 818
Аз пък искам да ви похваля кварталната шивачка, при която правя корекции от много време - уши ми прекрасни маски и не ми поиска никакви пари, колкото и да настоявах да й дам поне нещо символично! Знам, че и тук някои дами предлагаха да шият и изпратят безвъзмездно, обнадеждаващи и усмихващи са подобни постъпки в днешно време, затова трябва да се споделят! Още повече когато те заливат реклами на какви ли не маски на безумни цени!

# 1 803
  • Мнения: 892
Сигурно ли сте в тези парочистачки? Аз имам една малка ръчна пробвах си парата на ръката изобщо не беше горещо.не знам тези като Стийм моп как са но за мен не убиват всичко.
Ползвам голяма (не ръчна) парочистачка Керхер и съвсем не може да се пипа парата. Има накрайници за под, малки накрайници за мебели, дюзи.за концентрирана пара и други.
Взех я когато бебетата ми пролазиха и съм много доволна, за под не ползвам никакви препарати.

# 1 804
  • Мнения: 4 585
Благодаря, но това не са ли фирмите, от които държавата закупува и то на едро?
Не, това са фирмите, предлагащи продукцията си на свободния пазар. Всичко за държавата се води резерв и не се предлага, дори и фирмата да фигурира в списъка. Количествата за държавата са отделно.
Диорела, маските на свищовската фирма също са в списъка, но цената, която сте посочили е без ДДС.
"хипоалергенен нетъкан материал – 100% полипропилен,- три слойни,- непропусклива (не позволява пропускането на вода, пръски, кръв),- закрепване чрез ластици,- размер 18/10 см.- цена – 0.70 лв. без ДДС/брой."
Имам два вида парочистачки и нито една от тях не може да се пипа при работа. Имам белег от изгаряне на ръката от Керхера, с другата внимавах повече Grinning

# 1 805
  • Мнения: 2 988
Смятам, че тези парочистачки не могат да убият вируса щом издържал до 5 минути на 70гр. Дори и 100гр пара да излиза, в момента на докосване на пода с температура около 20 гр. за няколко секунди тези 100 ще се превърнат в под 40 и нищо значимо няма да се случи. Вероятно за бактерии и други микроорганизми върши работа, но този с короната си иска нещо по-силно.

# 1 806
  • Мнения: 892
Смятам, че тези парочистачки не могат да убият вируса щом издържал до 5 минути на 70гр. Дори и 100гр пара да излиза, в момента на докосване на пода с температура около 20 гр. за няколко секунди тези 100 ще се превърнат в под 40 и нищо значимо няма да се случи. Вероятно за бактерии и други микроорганизми върши работа, но този с короната си иска нещо по-силно.
Стана ми интересно и на мен и зачетох какво пишат в сайта на Керхер, налягането на парата на машината е 3,5 бара:
* Tests have shown that with spot cleaning of 30 secs at max. steam level with the Kärcher steam cleaner 99.999% of enveloped viruses such as coronavirus or influenza (excluding the Hepatitis-B virus) can be removed on common smooth household hard surface.

# 1 807
  • Мнения: 2 988
Много ще е трудно и непрактично да се задържа 30сек. на всяко място колкото покрива парата повторено за цяла стая. Иначе на 100гр. пара 30сек. може и да са достатъчни за целта.

# 1 808
  • Мнения: 892
Така е, същото мисля и аз. Иначе в ежедневието задържам и повтарям на зоните, които смятам за най-замърсени.
При всички случаи, където има бебета, може да замести стъпката с конвенционален препарат.

# 1 809
  • Мнения: 3 990
Защо е нужна дезинфекция като за новия вирус? Обувките, събути непосредствено след вратата и дезинфекцирани с белина, остават на място, недостъпно за бебето. Там, където то пълзи, се влиза с домашни обувки. Дезинфекцията с парочистачка ще предотврати отключването на алергии към препарати. За какво задържане за секунди говорим - ще се раздуе паркета. Да не изпадаме в крайности!

# 1 810
  • Мнения: 892
Шарлот, ние вкъщи действаме по същия начин. Мястото за събуване на обувки е отделено, преобличаме се веднага с домашни дрехи като се приберем и от тази гледна точка нямаме новости в организацията. Гледам тук в темата доста хора дезинфекцират вътре домовете си, дори бях питала защо, но явно е специфика на начин на живот и навици.
А иначе за бебетата парочистачката ми е незаменима, моите са от облизващите и пробващи всичко по пътя си, не си представям да почиствам с доместос например.

# 1 811
  • Мнения: 6 887
Канадците са казали, че партида от милион китайски маски KN95 аналог на N95 и FFP2 не отговарят на стандартите.

# 1 812
  • Мнения: 3 039
Канадците са казали, че партида от милион китайски маски KN95 аналог на N95 и FFP2 не отговарят на стандартите.
Явно тези които поръчах са от тях Sad Дойдоха без сертификат-нищо ..само някакъв надпис на английски на опаковката-на тях нищо..мисля да ги върна...

# 1 813
  • Мнения: 1 432
Основните "канали" на зараза - т.е. начини, чрез които насител на вируса може да го предаде на здрав човек - кашляне, кихане, говорене и общи заразни предмети и повърхности ли са само?  И евентуално затворени пространства наситени със заразен въздух.

Антибактериалните гелове са срещу бактерии, а за вируси ефикасни ли са? Те са за ръце, дали не биха могли моментно и за лице да се ползват за почистване с тампон?

# 1 814
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Знам, че "еднократно" означава "един път". Имам обаче останали няколко читави маски за еднократна употреба и се чудя, мога ли да накисна в спирт за няколко минути маска, която след изсъхване пак да се използва?

Общи условия

Активация на акаунт