COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 172 065
  • 3 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 459
Аз имам около 50 чифта от тези тънките ръкавици, които са за боядисване. бях ги взела от Джъмбо. те дали вършат работа, или само гумените...

# 91
  • Мнения: 21 275

Аз взех такива от дм.

# 92
  • Мнения: 75
Аз имам около 50 чифта от тези тънките ръкавици, които са за боядисване. бях ги взела от Джъмбо. те дали вършат работа, или само гумените...

Според мен вършат, все пак има материя, която предпазва кожата.

# 93
  • Мнения: 25 750
Как са цените на маските в момента?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Днес от аптека Манолова във Варна взех две маски за родителите ми, против прах се водят. По 1,50 лв бройката.

# 95
  • Мнения: 2 030
Във Варна къде има маски? Днес има дезинфектант като гелче, с етанол, от 3,60лв. в аптека "Валя Дечева". Удобно малко шишенце, за носене в дамската чанта. Но маски не намерих.
Edit: Сега видях предния пост. Ще потърся там.

# 96
  • Мнения: 25 750
Имаше и в Санита на окръжна болница( Варна), преди няколко дни. 1,60лв

# 97
  • Мнения: 4 717
Аз поръчах 5l - Isopropylalkohol 99,9% - 5л туба. Пише, че има мултифункционална употреба, ако не за КВ то поне за почистване мога да го ползвам. Нямам никакъв опит в почистването със спирт, но дано даде добри резултати.
Хайде. А откъде поръчахте?

Аз не живея в БГ и поръчах от местен онлайн магазин, който продава оборудване за бани. Този спирт в туби от 5л беше в наличност и при останалите разтвори за чистене на стъкла и двигатели по автомобилите. Може да проверите евентуално българските авто-аксесоари и подобни стоки за оборудване дали няма да имат останали количества.

# 98
  • Мнения: 87
Момичета,мисля си от вчера относно дезинфекцията-каква е ролята на домашните парочистачки?Четох ,че вирусът умирал над 26-27гр.В предвид силата на парата/над 100гр./дали е добър начин за дезинфекция у дома?.Аз лично минавам килими,дръжки на врати,ключове,плотове,баня,тоалетни.Лесно е и бързо.

# 99
  • Мнения: 47 991
Температурата на тялото е 36 градуса и вируса не умира. За пара не знам.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 778
Днес вече виждам много хора с маски. Аз чистя ключове и брави с Чисто

# 101
  • Мнения: 1 720
И аз мисля, че който има парочистачка може да я ползва за връхните дрехи например. И за пода става естествено. Но не бих купила специално заради вируса.
За направата на маски си мислех, дали няма да стане добре от вълнен филц. Пак е нетъкана материята, голяма гъстота на нишките. Отделно вълната има много качества, включително е антибактериална, много голямо абсорбиране на влага(няма да се овлажни лесно) може да се пере и сушу на високи градуси(първо се пере, преди да се шие, защото много се свива, затова палтата например не се перат на 60 геадуса, но за плат няма проблем). Още не съм тръгнала да шия, но бих избрала филц за проба.

# 102
  • Мнения: 3 992
Никой не е споменал за ултравиолетова лампа. Щом излагането на слънчеви лъчи убива вируса, то оставянето на включена лампа в стая ще има същата роля. Някога, когато детето беше бебе, възрастен педиатър ми беше препоръчал след проветряване на помещението, да се оставя 10-15 мин включена УВ лампа.

Предполагам, че и озонираната вода/мазнина би била полезна. Дезинфекцията с озон е открита през Втората световна война и с озон са стерилизирали инструментариума в полевите болници. Има в електронни магазини уреди за озониране на вода/мазнина. Във водата озонът остава кратко време, в мазнината по-дълго. Затова си представям, че намазването на лигавицата на носа, устата с озониран зехтин би имало превантивнен ефект.

# 103
  • Мнения: 47 991
Лампа става, ама откъде лампа

# 104
  • София
  • Мнения: 3 778
Не съм сигурна, че има категорично доказателство, че слънчевата светлина убива вируса.

Никой не е споменал за ултравиолетова лампа. Щом излагането на слънчеви лъчи убива вируса, то оставянето на включена лампа в стая ще има същата роля. Някога, когато детето беше бебе, възрастен педиатър ми беше препоръчал след проветряване на помещението, да се оставя 10-15 мин включена УВ лампа.

Предполагам, че и озонираната вода/мазнина би била полезна. Дезинфекцията с озон е открита през Втората световна война и с озон са стерилизирали инструментариума в полевите болници. Има в електронни магазини уреди за озониране на вода/мазнина. Във водата озонът остава кратко време, в мазнината по-дълго. Затова си представям, че намазването на лигавицата на носа, устата с озониран зехтин би имало превантивнен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт