Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 64

  • 41 193
  • 790
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 746
Съвсем се обърках тогава какъв размер ще станат тези 500 кубика. Но поне ме утешихте, че няма да са D. C ми е съвсем достатъчно.
Зори, аз съм ходила при проф. Боянов в Александровска, като влезеш през арката - вляво и май не 2 ет. беше, лягаш в един апарат цялата, не е само пета. Доволна съм от него. Мисля, че има и тел. в сайта, но никой не го вдига, най-добре на място да отидеш.

# 61
  • Мнения: X
Zori, Мога да се обзаложа за резултата от измерването на костната плътност. Остеопения, на границата с остеопороза, без малко или там някъде. Ще ти кимат с глава и ще ти кажат ...Ооо трябва да си изследваш и витамин Д. Още 30 лева. И после пак да идеш да коментират резултата... още 30 лв. И тогава ще ти кажат да си взимаш вигантол по няколко капки дневно и евентуално К2 и редовно да си изследваш пак костната плътност. 35 лв къде не отишли.
След 10 години като идеш пак там, жива и здрава, сценарият и резултатите ще се повторят 1 към 1 Grinning
Ако пък са по-отворени ще ти препоръчат инжекция против остеопороза за 400 лв с 20-30% отстъпка примерно. И ако са успели да те наплашат достатъчно ще се прежалиш, като Олив.  И с инжекцията и без нея все тая, след 10 години, живи и здрави пак ще си говорим Grinning

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Олив, пак ще го напиша - 500 кубика са чашка Е, аз преди бях така Simple Smile Аз сега съм с 350 и чашката е Д. Помисли си Simple Smile
На мен вит. Д ми изследваха в ревматологията и беше нисък. Дадоха ми да го пия за 2 месеца. Ако някой се интересува, ще напиша по- точно какво.

# 63
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 754
И с инжекцията и без нея все тая, след 10 години, живи и здрави пак ще си говорим Grinning
Фри, звучи обнадеждяващо с това"след 10 години, живи и здрави" Heart Decoration
Аз обаче никога не си бях правила изследване с DEXA. Звучи ми притеснително с тези резултати -3,9 , което си е остеопороза, както и да го погледнеш.  И си мисля с кой да се консултирам? Добавките, така или иначе си ги пия- вит. Д3, вит. К2, калций.

# 64
  • Мнения: 3 028
Олив, пак ще го напиша - 500 кубика са чашка Е, аз преди бях така Simple Smile Аз сега съм с 350 и чашката е Д. Помисли си Simple Smile
На мен вит. Д ми изследваха в ревматологията и беше нисък. Дадоха ми да го пия за 2 месеца. Ако някой се интересува, ще напиша по- точно какво.
Не винаги 500 е чашка Е. Зависи от много неща...Аз преди бях с пълно Б сложих 400 и съм чашка С. И в темата за имплантите има момичета с над 400, но не са чашка Е. ( извинявам се, че се намесих)

# 65
  • София
  • Мнения: 6 746
Ще разпитам доц. Романски утре, като отида за дренажите, какво се очаква да стане при мен.
Е, сега пък, ще се прежаля - С - Д - каквото дойде. Simple Smile
Само да има някакви гърди там.

# 66
  • София
  • Мнения: 127
Добро утро, момичета 🍀
По темата за размера на имплантите - чашката и кубиците не са в обичайното съотношение. При определяне на големината на имплантите се взимат предвид доста мерки, структура на скелета и.т.н. Аз бях с чашка В. Преди  10 дни ми сложиха импланти по 475 мл и гърдите ми по никакъв начин не изглеждат по-големи от преди. Предполагам, че ще си остана със същия номер на чашката, засега съм още с ластичния сутиен.
За остеоденситометрията - в коя клиника на Александровска е? Извинявам се, ако го пише някъде, пък аз съм го пропуснала.

# 67
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 025
Но искам да ви лажа че съм много впечатлена. Препоръча ми да пия сок от лимон и сода за алкализиране на организма, да ям по малко или изобщо месо, да ям магданоз. Все неща които правя като изкл. месото, но за първи път ми го казва лекар.
Лекарката, при която ходя на образна диагностика е веган, така, че ти винаги на всеки препоръчва този тип хранене и ако я  слушах препоръките, трябваше само да паса Simple Smile Освен това не мога да се начудя как лекар ще препоръча сода с ЛИМОН!!!! Лимона неутрализира содата и тя губи полезните си свойства. Симочини /прословутият!/ беше при Гала преди години и самият той каза, че за този начин на пиене на сода е чувал само в БГ. Тя, химията е точна наука и ме учудва, че лекар може да каже подобна глупост. Тези хора въобще чували ли са за балансирано хранене, а когато е балансирано не може да се изключи напълно даден вид храна.
Иначе съм съгласна с Фри за изследванията на костна плътност в общия случай. Не говоря за специфичните случаи. Знаете, че от дълго време шетам из този форум и доста народ познавам с нашата диагноза и да ви кажа, костните проблеми са последните, които сме имали, въпреки много дългите терапии от всякакъв вид. Виж, ЕГН-то е друга работа и дай Боже да го докараме до болки в костите от възраст Simple Smile Хули, обичам те Simple Smile Лагерта, дано бързо отшуми този проблем и да няма нещо сериозно!
Останете си със здраве Simple Smile
р.р. Ето една статия, която може да е полезна:
https://lekuva.net/142564/yaponski-gastroenterolog-lekuvajte-se- … m-WU1j5CYlsHDEbOk

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 10:51 от milmich

# 68
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз си пръскам един спрей Д+К2 ,защото ми изследваха Д-то и е ниско.С калция трябва да се внимава  ,може да се натрупа в кръвоносните съдове.За това е добре да се приема К2 ,за да може калция да отиде към костите.К и Д работят в синергия  и насочват калция в костите, извън артериите.

# 69
  • Мнения: X
Японският лекар, за който пишат в тази статия е автор на книгата Ензимният фактор. Интересна е, има я в нета, препоръчвам я и аз.
Шушито, притеснително е да, за първи път виждам такъв резултат. Ще следя с интерес.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 276
Милмич, аз също знам че не трябва да се приемат заедно ломон и сода, нито пък лекарката ми го каза. Тя препоръча да се приемат по принцип, но не заедно Н е съм се изразила правилно, сори. Сега видях, как съм го написала, да подвела съм ви.....
Иначе днес съм в същото положение. Като звъннах за дата за прием ми дадоха за 2.04. което е безумие. Да стоя и да чакам 20 дни още без диагноза. Чакам да излязат резултатите от изследванията и ще видим тогава какво ще каже докторката.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 13:17 от Lagertha

# 71
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, банда! Днес със Зори бяхме до Плевен за генетичните изследвания. Мноооого хубаво си изкарахме по път Simple Smile

Лекарката беше много мила и сега ще чакаме резултати след 1 година 😄

# 72
  • Мнения: 2 369
Чакай да пиша да не забравя какво исках да пиша до тук, а после ще чета пак....че пак сте писали😁

Олив, на моите пише 600 и нещо, но не са написали мерна единица. Сигурно е кубика. Естествените ми са били едната 180, а другата май 200 и нещо грама (не ми се стаеа да ровя да видя точно). Много по-големи си сложих. И още-по големи бих. Просто се харесвам. Женствено и секси е.
Зори, въпрос на вкус. Аз искам големи цици от дете. Природата не ми даде такива и сега ми падна да си "поиграя" малко с нея и да компенсирам. Защо пък не? 😂 Нито ми тежат, нито пречат. Само положителни емоции ми носят.

Между другото знаете ли какво ми казаха? Тук на операционната маса пробват различни модели и големини и слагат пациентката и в седнало положение, за да видят как ще бъдат. И тогава решават кои са най-хубави за нея. Ама като се замисля как става това? Нима изхвърлят толкова импланти после?

Тони, ти изкара всичките химии нали? 😊
Ще къпя детето и ще дочитам и пиша пак.

Добавям:
Лагерта, стискам ти палци🤗

Тони, не отминават скоро вълните. Ти колко години ще имаш хормоно? Аз три. Като бях оня ден пак на гинеколог тя ми каза, че намира за прекалено с моя рак (водят го лек) да ми слагат три години Золадркс и нейното мнение е, че и само Нолвадркс е достатъчно, та се чудя дали пък няма да олекотят режима по-натам. Аз лятото ще направя една година на хормоно. Ще видим.

Мен нещо днес гърлото ми леко ме страхува. Ако ме е хванала Короната се таковахме в артистите😂 Нямам обаче все още достатъчно предпоставки да се обявя за болна.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 21:06 от marittaa

# 73
  • София
  • Мнения: 2 092
Добре де, със или без лимон, нали в стомаха има солна киселина, и тя ще направи реакция със содата, и в резултат ще се получи съвсем трето вещество? За какво алкализиране на организма може да се говори? А освен това, когато солната киселина се неутрализира от содата, това означава най-малко две неща: несмляна храна, и проникване на всякакви бактерии в тънките черва (защото една от функциите на солната к-на е да унищожава бактериите, като осигурява стерилната среда в тънките черва) и оттам трайно объркване на микрофлората, известно под медицинското название дисбактериоза. Някак хич не ми звучи, първо, издържано от научна гледна точка, и, второ, здравословно. И, най-накрая, за да се реши човек да пие сода, то трябва да потърси чиста такава, без алуминиевите съединения, които производителите пъхат в нея, нямам понятие защо.

# 74
  • Мнения: 384
Мaритa 5-10 год.. И не, не нaпрaвих всички химии откaзaх се нa 4 тaтa.. Сегa съм нa лъче и тaмоксифен и
от него мaй ми е мн ми е сухо в устaтa нaпрaво ми зaлепвa..зaмaянa съм и вълните сa нa чaс... Нaдявaм се оргaнизaмa дa свикне..
A зa сухото в устaтa..то отминaвa ли.. Имaли ли сте тaкъв ефект?

Общи условия

Активация на акаунт