Шестокласници 2019/2020 Тема 2

  • 29 316
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 687
Радвам се, че ще има удължена ваканция в София.

# 31
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
не се радвам.
т.е. разумно е да не се събират в училище, но това с дистанционното обучение ми идва в повече.
да си инсталирали нам' к'во си, повечето сигурно го имали, защото е същото като за чатене в игрите, да си подсигурят слушалки, микрофони, помагалата, учебниците, маркерите... и в ХХ:ХХ часа да са на компютъра за урок по БЕЛ, после същото за математиката. Sad
сякаш за тия допълнителни два дена ще изостанат невъзвратимо.
какво пречи да кажат кой урок да прегледат децата и в понеделник да се изясни каквото не е ясно.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 899
На същото мнение съм.
Тази седмица грипна ваканция не е минал и един ден, в който детето да не се е занимавало по учебниците си с материал за училище.
И без това в повечето случаи се прекалява със стоенето пред компютри, таблети и прочие.
Друг е въпросът, че синът вече иска да ходи на училище, защото по различни причини вече трета седмица не е бил там.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 276
Ще забравят къде учат, но май е по-добре да си стоят в къщи, за да не разнасят зарази. Баткото на наборката изкара една "почти" плевмония и не е много ок да мърда.
Имат какво да правят и двамата, но основно мързелуват Blush

# 34
  • Мнения: 174
В Американския колеж започват дистанционно обучение от утре, може само да вземаме пример за адекватни те и бързи мерки!

https://www.facebook.com/262462947133067/posts/2932236433489025/

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 20:42 от jennyb

# 35
  • София
  • Мнения: 17 591
силно се съмнявам в "дезинфекцията" на училищата, при условие, че никой не казва откъде ще дойдат парите за това.
в предишното нямаше сапун на чешмите, за тоалетна хартия даже и не мечтаехме.
за такива "екстри" пари нямаше, сега откъде ще дойдат?


На мен пък ми е по-интересно откъде ще се вземат дезинфектантите. Вярно, белина все още има по магазините, нооооо... толкоз. Днес на вратата на дрогерията имаше големи надписи "МАСКИ И ДЕЗИНФЕКТАНТИ НЯМА. МОЛЯ ДА СЕ ВЛИЗА ПО ДВАМА". От ръкавиците беше останала 1 (една) кутия размер "М" и един-два кашона от тези за химиотерапия (от тях пък има само М). 20+ лв./кутия. Да не помислите, че е спекула - тези толкова си струват, преди о/о 4 месеца на същата цена ги купувах.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 591
https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/586579

Много се надявам и в София са са предприели подобни мерки, макар че децата пак се струпват на едно място. Да давам се и учители и родители да сме по- отговорни и да не се пускат болни деца на училище.


Колкото го правят и друг път.


Очаква се случаи на Корона вирус се появяват с разлипен интензитет с месеци.
Децата частни ученици ли ще станат?


Някак това не е най-важното сега... Могат да учат сами, могат да обявят нулева година, все едно - по-важно е да растат с родители, не в институция. И по възможност да останат същия брой, който са започнали годината.
Все пак имаме основание да се надяваме, че ще се намери ефикасно лечение и/или ваксина. Не след седмица и не след месец, но... има неща, които са по-важни от други.

# 37
  • Мнения: 19 290
Аз се чудя защо никой не пише в темата, а то имало нова.
МиаНиа, честита и здрава да е девойката!

Аз се радвам на ваканцията и минаването на дистанционно обучение.
Нямаше да я пусна на училище така или иначе. Имахме планиран рд преди две седмици и го отменихме.
Мъжът ми беше една седмица в болничен за пръв път в живота си и досега ми беше малко по-спокойно. Обаче все още не са им казали дали могат да работят от вкъщи и усещам как почвам да се притеснявам за него.

Моето гардже се е класирало за втори кръг на олимпиадата Хипо по английски и на  лингвистичното кенгуру. Едва ли ще се проведат вторите кръгове, но се радва.

Ученето вкъщи не върви гладко. Налага се да вдигам децибелите регулярно. Изнервящо е, но няма на кого да се сърдя за липсата на дисциплина. Децата са големи вече и би следвало да са отговорни. За съжаление моето не проявява самоинициатива толкова често, колкото ми се иска.

Последния ден преди да обявят грипната ваканция отсъства и приятелката й се обадила да я пита да й прати ли по бусчето учебниците, но моята решила, че си е взела най-основното и казала не. Направо избеснях. Детето се е сетило за нейните учебници, а тя дори не се е замислила.
Все пак се успокоявам, че в настоящата ситуация най-важното е да сме здрави.

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 09:22 от Дъждец

# 38
  • София
  • Мнения: 8 276
Дъждец, няма страшно, ще ползвате електорнните (колкото и да е неудобно, за мен).

При нас поставят задачи, но е ощо взето лежерна работата.
По ЧП понабрах на заметника, за когото е-обучението е да прати линк към е-учебника и да каже кой урок да си прочетат (е и предистория си има с децата). Confounded

# 39
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Не знам как оцеляхме днес с набор ката.Такава пародия на обучение!Такова  безумие! Направо не мога да повярвам,че три изречения кой е урока,какво е домашното и срок от 2 часа за изпълнение, могат да бъдат наречени обучение.И за капак вечерта имаше родители дето благодарят за чудесно свършената работа и организация. Как подпалих! А за утре предвидили за часа по технологии да правят сладък салам.Направо съм като в хорър филм,сюрреалистичен трилър и научна фантастика едновременно.

# 40
  • Мнения: 256
Имам дете в 10 клас в СМГ , мога да поздравя директора  и учителите , децата все едно бяха на у-ще , всичко беше прекрасно , но шестокласникът ми пълна пародия само математиката преподавана по скайп беше добре!

# 41
  • София
  • Мнения: 979
От вчера сме в някъв филм. Пращат се имейли със задачи от няколко преподаватели, в школо други пишат за техния предмет насоки, в гугъл клас рум чакат тестове от трети, математичката праща за Кан академия да се регистрират, указания за видео чат от историчката. И всичко това в различно време. Например в 9.00 изпратен тест с краен срок 10.00, но ние го виждаме в 9.50, защото правехме регистрацията в Кан академията, от там аз следя, детето пише и праща... В три следобед почват нови задачи Sad Утре в два имат видео уроци... Сутринта си има отделно задачи.
Не виждам как ще се оправя сама. За мен трябва да са само на една платформа и само сутринта или само следобед.
Досега ги карахме да не седят на компютъра, от вчера са по 12 часа...
Оплаках се, но направо ме изтормозиха, а е само ден първи...!

# 42
  • София
  • Мнения: 188
Наборката е в СМГ. Дълбок поклон пред учители и ръководство. Вчера от обяд почнаха тестове на системата, днес учиха със стандартната си програма, втора смяна. Само един от часовете беше изтеглен по-рано, като преподавателят ги информира предварително във вайбър.

# 43
  • Мнения: 13 786
При нас днес беше разграден двор. Интересното е че можеше да се предвиди че нищо няма да се случи. Платформата на школо беше очаквано да се срине. И при нас единия учител писал в класрум на гугъл, друг в фейсбук, трето във вайбър група на която детето не член. Според мен всеки учител трябва да си прави видео на урока и под него да дава домашни. Тестове в такава обстановка да се правят е напълно нелогично.

# 44
  • Мнения: 1 453
И при нас дистанционното обучение за шестокласника претърпя пълен крах. Дадоха им програмата за деня, само че по 30мин часове. Трябваше да се включат във видео чат с учителката в месинджър, но изведнъж се оказва, че в тези чатове може да се включват макс осем човек. Така 2/3 от класа останаха извън чата, естествено никой не чул, не разбрал какво да правят, а следобяд учителките се сърдят, че не им били пратили домашните. Ние с мъжа ми и двамата сме на работа по цял ден. Той ми звъни през половин час да се оплаква, че изобщо не може да се включи и до обяд си вися пред телефона. Снощи всяка учителка реши да си направи отделна група в месинджъра по всеки предмет и настана едно безразборно писане в хиляда групи. А моят почти не ползва месинджър и много рядко ФБ и трудно се оправя. Само госпожата по физическо направи регистрация в google classroom и даде конкретни задачи, които беше изпълнил и дори се сдоби с една шестица * смях
При четвъртокласника госпожата в неделя им пише работата за седмицата и като напишат нещо й го пращат по вайбър. Тя проверява и ако има грешки им казва да ги поправят. По този начин малкия си пише всеки ден по няколко предмет и като че ли работата тече по- организирано.

Общи условия

Активация на акаунт