Шестокласници 2019/2020 Тема 2

  • 29 485
  • 769
  •   1
Отговори
# 105
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
аз продължавам да се ядосвам с продължителността на седене пред компютъра. уроците им започват в 9:30 и завършват към 4, 4:30. после са домашните, все на презентации и на екран...
поне събота и неделя имам контрол върху процеса и нещата са малко по-нормални.
не знам дали сте видели това
Защо няма, нали на всеки ученик и учител  е създаден такъв мейл? И да има, как се разбира...
Някои учители лекинко се престарават...три презентации по музика се правят, тази по немски дава материал, сякаш само това се учи. Децата, дето и без това име  труден този език, в тази самост. форма на обучение, съвсем ще го закъсат.

# 106
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
попитах класния, каза, че са ги регистрирали и са им дали имейл и парола преди години, който ги помни може да ги използва.
нашия май не е бил когато са им правили регистрацията...
каквото, такова.
аз не се ядосвам за музиката, рисуването и физическото - на тези учители им е най-трудно. Simple Smile
хубавото е, че не се предават и дават някаква информация, а кой колко я гледа е друг въпрос.
учителя по физическо им беше пуснал много мило послание за времето на изолация.

# 107
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
На моя му трябваше тази регистрация за  курса по мат. Дадоха му пароли за акаунта в майкрософ от училището - с писмо до единия зам.директор в школо. После модератора на групите в смг му даде втора парола, вече за съответния курс. Струва ми се усложнено доста, но може и да греша. В училището и английския ползват школо, скайп или други платформи.

# 108
  • Мнения: 7
Здравейте, някой да  има учебник по География на издателство Булвест 2000 на PDF файл,  да ми го препрати на siv12@abv.bg ? Ще съм много благодарна!

# 109
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Здравейте, някой да  има учебник по География на издателство Булвест 2000 на PDF файл,  да ми го препрати на siv12@abv.bg ? Ще съм много благодарна!
Направете си една бърза регистрация в сайта и го ползвайте. Няма го точно в пдф формат.

# 110
  • Мнения: 1 988
Здравейте, и аз се присъединявам в тази група. Прочетох темата от началото и срещнах много познати имена Simple Smile.
В темата на седмокласниците всичко ври и кипи. Тече усилена подготовка за изпити и кандидатстване. И нас ни очаква същото догодина, но надявам се, без епидемии.
В тази връзка, може ли да ме насочите къде да прочета за актуалните школи по български и математика в София? Споделете къде планирате да запишете децата.

# 111
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
VAVA, добре дошла!

Моят по математика ще си продължи в СМГ, по БЕЛ - при учител (стига да ни приеме).
След кратко умуване реши да си продължи английския и да се яви в края на следващата година на изпит за сертификат (първият сериозен). Мислех да пропусне една година и да продължи в 8 клас, но щом иска, да учи.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 768
Добро утро мами!

И аз хвърлям по едно оЧо на седмокласната и си мисля догодина по същото време какво ни чака и над. Хем миналата година го преживях, успях да съм дзен, ама те и децата ми са различни. За втори номер като че ли повече се притеснявам, не че не се справя детето, ама по е скатавка.
И аз последната седмица умувам дали и къде да го запиша на школа по математика. Дали, защото в училище е разширена подготовката и много ми се искаше да му го спестя.
Има ли тук мами на  деца в математически паралелки, които мислят да “скипват” външна подготовка по математика?

# 113
  • София
  • Мнения: 979
Знае ли се до края /15.06/ ли ще има ДО?  Или ще ги разпускат и оформят по-рано?

# 114
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Няма наченки на такива планове...ще си учат до края на срока.

# 115
  • София
  • Мнения: 4 052
...
Има ли тук мами на  деца в математически паралелки, които мислят да “скипват” външна подготовка по математика?

Аз със сигурност ще пропусна допълнителните школи. Имат достатъчно часове по математика, макар че им е малко странно разхвърляна подготовката (уж иновативни паралелки...). Ако преценя, че обемът на домашните е малко, ще му дам още от мен. Simple Smile Разните "тънкости" би трябвало да са им преподадени в училище, а при нужда брат му ще удари едно рамо.

Я да попитам, вашите деца ориентирали ли са се къде или какво искат да учат след 7 клас? Моят няма никаква идея. Само е ясно, че няма да е с математика, тук сме абсолютно единодушни. Simple Smile Само се менят желанията: искам френски; искам физика; не искам френски; искам биология, ама и физика искам; език някакъв, но да не ми е трудно; не искам език; не искам АК; защо пък да не отида в АК; никога няма да отида в АК, ама и физика май не искам....
Как ги ориентирате?

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 11:45 от aunt Ogg

# 116
  • София
  • Мнения: 1 896
Същото е и при моя!
За момента не мога да преценя къде му е силата, съответно не мога да насоча. Има добър успех по всичко, но никакъв интерес. Дай му игрички на компа и спорт (само той му липсва по време на карантината). А мързелът достига неподозирани величини...

# 117
  • Мнения: 1 988
И при нас засега липсва ориентация. По-лошото е че и аз не мога да се ориентирам какво ще бъде най-добре за детето.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 768
Моя засега държи твърда линия-АК
, НЕГ или ТУЕС/НПМГ
Аз си мисля да вкарам и СМГ в картинкага, но не зная изобщо дали да си давам труда за мотивация, защото бала е доста висок.
Въпроса е, че при всички варианти с изключение на НЕГ математиката ще е с по-голяма тежест и затова са ми терзанията за школи.

# 119
  • Мнения: 4 143
Моят не иска да чуе за друго училище освен МГ
Това донякъде ме успокоява защото с българския е много зле
Ще ходи на уроци, ама още не знам къде
По математика ще се готви сам и с моя помощ
В тази връзка бях намерила учителка по БЕЛ, която ме предупреди, че всички стихотворения от 7 клас трябвало да се научат наизуст
Чували ли сте за подобна практика Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт