Шестокласници 2019/2020 Тема 2

  • 29 563
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 286
На мен ми се взема здравето с това ДО - адски се е отпуснал, явно смята, че тази форма на обучение е по-скоро ваканция. Налага се да упражнявам стриктен контрол, той недоволства, тръшка се, явно пубертетът вече си казва думата.

Ще ги оформят до 6 юни, но ще имат ДО до 16 юни (края на учебната година). Класните вече са фиксирани - другата седмица в 2 дена по МАТ и по БЕЛ на 1 юни.

Ще го записвам в школа по БЕЛ и МАТ (Милениум), въпреки че той ако не си седне на д-то, нищо няма да му помогне. Изобщо не е ориентиран къде иска да учи, споменава се ТУЕС, но без да осъзнава какво се иска, за да се влезе там, камо ли колко математика се учи...

# 121
  • Мнения: 19 339
Мисля, че стихотворенията трябва да се знаят наизуст. И в шести клас ги караха.

Моята иска в НЕГ или химия и физика, но последното може да се промени, защото догодина тепърва ще се запознават с тези предмети.
Аз съм много зле настроена към НЕГ. Имам чувството, че ще е голямо разочарование след сегашното ни училище. Дано да не съм права.
Преди бях против АК, но си мисля, че би паснал на дъщеря ми. Тя не иска обаче.
На школи няма да я записвам, но се чудя дали ако видя през годината,  че работите са зле, ще мога да намеря учители. Школите сигурно ще са заети.

Натоварването в ДО е по-малко при нас и постоянно имам чувството, че не учи достатъчно. Точно и дъщеря ми смята, че е ваканция. От една страна, е добре да е по-спокойно, от друга, не искам догодина това да ни излезе през носа.

# 122
  • Мнения: 4 148
За 7 клас частен учител не е ли по-добрия вариант
На школата успяват ли да обърнат внимание на пропуските на всички деца
Предполагам че са в групи по 12-15 деца
Ако детето е отговорно, може би школа е добър вариант
Просто си разсъждавам, но ми е интересно какво е вашето мнение

# 123
  • Мнения: 4 204
И аз си следя 7класната. По навик, още откакто големия беше 7 клас. Но буквално хвърлям по 1 око, не се задълбочавам.
Наборът е над нещата, но аз съм спокойна. Каквото стане. Нямам никакво намерение да го изтормозвам догодина.
Предвид многото часове по математика в училище, допълнителна подготовка планирам само по Бел.
Почти не коментираме къде би искал да учи. Споменавал е испанската и СМГ, наскоро и НПМГ, но предвид лежерното му отношение се съмнявам, че ще има успех по Бел, за да има шанс във високобаловите училища. Ще видим. Дано ме изненада приятно.
Както казах искам да му спестя тормоза и стреса, ще натискам за спорт и сериозно отношение към ученето, но без крайности.

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 14:31 от gerka

# 124
  • София
  • Мнения: 188
Седмокласната я следя и се настройвам психически за следващата година. Моята е в СМГ и иска да продължи там, но дали ще се случи... Аз клонях към НЕГ, но следейки темичката им по време на ДО започвам да се замислям. От друга страна и девойката започва да споменава НЕГ като желание. Миналата година по това време спрягаше испанската... Ще видим след една година какво ще иска. Иначе при нас ДО тече с е с пълна сила, класно по МАТ направиха миналата седмица, по БЕЛ ще е следващата. На школа по БЕЛ я записах във Веди, на МАТ мисля да не ходи. Ако стане напечено по МАТ ще се включвам аз.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Мисля да я запиша на школа по математика догодина, а по БЕЛ с учител да работи, защото преразказите ще я озорят и ще трябва някой индивидуално да я подготви. Иначе е избрала и гимназия и профил, бекъп вариант в същата гимназия и един краен вариант, до който дано не се стига, че никак не ми се нрави. Иска испанската с математика и ИТ или с химия (голяма любов таз химия!), а ако не стигне бала - само интериорен дизайн в строителния Fearful Много се надявам да се класира за някое от първите две, че ми се струва, че представата й за третото е силно изкривена. Така се прощавам с мечтата си за МГ, но щом не иска - няма да се бъркам, преглъщам и я подкрепям, в каквото е решила.

# 126
  • Мнения: 4 204
Много е хубаво когато знаят какво искат. Големият ми син си имаше едно-единствено желание, беше се мотивирал, вярваше в себе си и постигна целта си. Не е съжалявал.
Малкият има цяла година да реши.

# 127
  • Мнения: 1 402
Аз съм на мнение, че школата е задължителна. Може и частни уроци, ако можете да си го позволите. На нас повече ни харесват груповите занимания. Школите са по 8-9 деца при нас. Правя уговорката, че децата ми са в обикновено училище, не МГ или подобно.
Нашият шестокласник също няма идея какво иска да учи, а на мен сега ми е на дневен ред седмокласника, така че не съм стигнала още до малкия Simple Smile
ДО при нас е много по-натоварващо. Учителите се надпреварват кой повече задачи ще даде и накрая време за някоя пробна матура не остава. Но каквото-такова...

# 128
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
И при нас ДО хич не е лежерно. Моят е в математическа паралелка, но въпреки това ходи и на курс. Има твърда цел, която е от 2 клас още - ТУЕС. Единственото, което иска да учи, е свързано с компютри. Но като знам с какъв бал се влиза там, може и да не го огрее. Сестра му го закле да не учи немски, щото такава грешка се прави един път. Това, защото в някакъв момент, той се замисли на глас, че би било добре да знае още един език и що пък да не е немски. На което тя ревна с пълно гърло: Нееееее! Та езици спряха да се коментират. Не че го виждам да учи всеки ден по 50-70 нови думи, каквото би го чакало, ако завие в такава посока. И не понеже не може, а щото трябва и да се играе на компютъра, да се кара колело, да се излиза с приятели и изобщо да се правят все едни такива важни и времеотнемащи дела, които плачат за задвратник, приложен съвсем не по норвежки.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 768
Хаха, лулу, ако ще прилагаш задвратници намини и към нас-имаме крещяща нужда от такива😆
Аз много разчитах тази година на отворените врати, за да добие някаква представа. Уви, не съм убедена, че ще се организират такива. Миналата година с щерката посетихме АК, НПМГ и НЕГ и след това имаше пренареждане.
Ако не греша тези училища традиционно си имат отворени врати, но май за ТУЕС не съм чувала... Знаете ли кои други гимназии в София организират отворени врати?

# 130
  • Мнения: 2 182
НГДЕК правеха отворени врати, но тази година май и това е онлайн.

# 131
  • София
  • Мнения: 2 768
Те сега доста разхлабиха положението, народа щъка по улиците в несвяст. Имам слаба надежда, че все пак ще има отворени, в НЕГ я отганизират след като минат изпитите и преди класирането, много стратегически Wink

# 132
  • Мнения: 2 182
Миналата година и в СМГ имаше, за тази не съм чула, по-скоро няма да има, защото учениците представяха училището.

# 133
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Идея нямам за отворени врати. Дори за нашето не съм чула нищо по въпроса. Ама може и да направят.

# 134
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 068
Аз се чудя между школа и уроци, моята дъщеря мисли, че няма нужда Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт