Шестокласници 2019/2020 Тема 2

  • 29 608
  • 769
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 2 360
Честно казано, зависи каква е целта на детето и как се справя по принцип в училище. Смятам, че едно дете, което системно учи, няма сериозни пропуски в знанията, трупани през годините и е отговорно, би следвало да може да постигне над 80 точки и без допълнителна подготовка. Но познавайки собственото си дете, бих заложила на спокойствието, което ще й донесе факта, че и тя ходи на уроци като всички... Иначе, може да е и наивно, но смятам, че би се справила и сама, предвид факта, че не се цели в топ 3 (та дори и 5) на паралелките във Варна.

# 136
  • Мнения: 19 384
А курсовете сега онлайн ли се провеждат? Какво ви е впечатлението от тази форма?
Ефективно ли се справят?

# 137
  • Мнения: 1 402
Честно казано, зависи каква е целта на детето и как се справя по принцип в училище. Смятам, че едно дете, което системно учи, няма сериозни пропуски в знанията, трупани през годините и е отговорно, би следвало да може да постигне над 80 точки и без допълнителна подготовка. Но познавайки собственото си дете, бих заложила на спокойствието, което ще й донесе факта, че и тя ходи на уроци като всички... Иначе, може да е и наивно, но смятам, че би се справила и сама, предвид факта, че не се цели в топ 3 (та дори и 5) на паралелките във Варна.
Не зависи само от това колко е отговорно детето. Изискванията на учителите са различни и не винаги се покриват с изискванията за НВО. А понякога и самите учители не са особено добри Simple Smile Синът ми смени 3 учители за три години и тази сега в 7 клас е най-зле. На тест за подготовка на класно имаше 9 въпроса, от тях 4 бяха с грешни отговори дадени от нея. Всеки път детето се чуди поне на една задача, на която се получава отговор например +безкрайност, а формата иска цифра...какво е искала да каже госпожата и вече дори взе да и нацелва отговорите Simple Smile Та така, как да повярвам, че отговорното ми дете ще бъде добре подготвено от тази учителка?

# 138
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Да, в училище (с редки изключения) не се тренира самия формат на НВО, което автоматично намалява шансовете. Отделно имат определено време, което правилно и стратегически трябва да разпределят между различните точки и компоненти. А това се прави с тренировки в буквалния смисъл на думата. Та за мен е доста рисковано да се разчита само на училище.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 09:25 от lulumba

# 139
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 119
Точно за това, мисля да не се съобразя с щерката Simple Smile Верно, че е отличничка и е доста съвестно и отговорно дете, засега. Затова и ходеше на курсове в СМГ, заради самият начин. Аз искам да я запишем в Ерих Кестнер, тя не иска, затова ще ходи на уроци/курсове.
Просто, за да има по-добър шанс за избор.

# 140
  • София
  • Мнения: 4 107
В математическите училища не се тренира конкретно НВО, но се тренират всевъзможни задачи, та форматът практически няма значение. На баткото учителят им даваше понякога за загрявка 1 модул за 20 мин. или 15 задачи за 10 мин. Кажи-речи всяка седмица има някакво състезание и са свикнали да работят под напрежение. Не знам, за мен при 9-10 часа седмично в продължение на 3 години, би трябвало да са научили каквото могат. В школата още 2 часа не знам какво биха могли повече да им дадат. Говоря за специализираните паралелки, не за обикновените, с по 3-4 часа седмично.

# 141
  • Мнения: 4 162
Не знам дали  последните коментари за математика или бел се отнасят
В математическите гимназии решават доста по трудни задачи от тези от втория модул
Даже се чудя деца от такива гимназии какво правят по курсове и уроци, защото доста от тях ходят Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 10:46 от The Invisible

# 142
  • София
  • Мнения: 1 287
На школа се ходи, за да се тренира формата на изпита. На самото НВО най-голямо значение има колко е устойчива психиката на детето, колко добре и бързо може да се справи с формата и може ли да се измъкне от "изненадваща" ситуация, при която ще изгубят точки голяма част от кандидатите.

Мисля, че това се отнася и за БЕЛ, и за математика, и за произволен друг изпит.

Без да се опитвам да правя реклама на никого и на нищо, считам детайлното запознаване с формата и тренировките "за време" за необходими при подготовката за конкурсен изпит.

На фона на горното мнение, моята дъщеря няма да посещава школи, защото за нея това не е работещ вариант. Девойката е със СОП и други форми на обучение са по-ефективни.

# 143
  • Мнения: 183
Моята девойка не харесва математика и реших, че по- сериозните и известните курсове- СМГ, Регалия и т.н. не са за нея още от 6 клас. Сега обаче съм пред голяма дилема къде да се насочим, търся мнения за добра школа или учител за НВО!

# 144
  • Мнения: 3 017
Добре, че част от наборите са ориентирани какво искат да учат.
Моята щерка не знае още. Знае какво не иска и изброяването е голямо - не иска немски, френски, испански, математика... Някак не остават много алтернативи. С рисуване искаше по-рано, сега малко се разколеба като да я помързява всеки ден да се рисува, не било за нея. На школа ще ходи догодина, и аз съм в чуденка коя да избера, засега май съм се насочила към Образователни технологии, от чисто логистична точка, ще си ходи сама, че са близо. Ще се радвам, ако тези с по-големи деца споделят отзиви.

# 145
  • Мнения: 258
И моята девойка още не се е ориентирала. Браво на ориентираните тийнове! Толкова е хубаво от рано да знаеш какво искаш Simple Smile) При нея вероятно езикова гимназия ще е, като немският определено не я влече, което пък мен ме радва. Никога не съм го харесвала този език. Вероятно нещо с английски, испански.
Да попитам при вас чува ли се нещо за изходни нива? Ще има ли тази година? Министърът се изказа преди няколко дни, че не се предвиждали този срок, впредвид ДО. Аз тъкмо я зарадвах,  но пък госпожата им по БЕЛ е казала, че скоро предстои...та се чуди детето. Каква е ситуацията във вашите училища?

# 146
  • Мнения: 1 641
Извинявайте, че се намесвам. Моята дъщеря е 5 клас, но ви чета понякога. В тяхното училище няма да имат нито изходни нива, нито класни. Направиха контролни тази седмица по история и БЕЛ.  Другата имат по ЧП и математика (само на последните раздели) и приключват.

# 147
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
имат класни.
предстоят де, но датите са определени.
днес чул от госпожата по БЕЛ, че удължават учебната година с две седмици. Sad не ми харесва.

# 148
  • Мнения: 1 641
Това с удължаването на учебната година за цяла България ли се отнася? На нас никой нищо не ни е казал. А и те да си взели целия материал, вече преговарят. Какво ще учат още 2 седмици?

# 149
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
не знам.
чух го от детето и се надявам ако има такова нещо да ни уведомят по официалния ред, не през детето, което я чуло, я не съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт