Шестокласници 2019/2020 Тема 2

  • 29 442
  • 769
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 8 280
Отдавна не съм чела, та ще коментирам някои неща от последните 5-6 стр.
Добре дошли на новите попълнения, приятно да видиш стари муцуни.
Ориентация: няма.
Школи: ще ходи, още не знам точно. Драма ми е там, макар да съм гърмян заек.
Разлика между частен учител и школа: много е субективно. Аз съм по скоро за школа, така има сравнение с другите. Учителят е за дете, което има нужда от индивидуален подход - било за наваксване на пропуски или за даровито дете.
Удължаване на уч.година: ще има за децата, които не са успяли да учат, тези без устройства.
Класни, контролни: имаха, продължават с изпитвания, домашни. Няма пропуск и 'лабаво по нищо - от рисуването, музиката и ТП до математиката и БЕЛа.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 22:06 от Desem

# 166
  • София
  • Мнения: 11 998
Лелеее, колко много познати муцуни има в тази тема! Няма да мръдна от тук догодина! Joy

# 167
  • София
  • Мнения: 1 285
sanaka успя да ни намери къде сме, когато не сме в деветокласната.

Догодина ще имаме "deja vu". Аз още не съм забравила седмокласниците страсти, обилно поляти с "бело".
Но най-ярък спомен имам от 04.07.2018. Сутринта в 10:30 "Излезе първо класиране!!!!"  Половин час по-късно "Няма го класирането?!?"
Около 14 часа "Отново излезе първо класиране!!" И така...

# 168
  • Мнения: 4 204
И аз помня случката от 2018та,въпреки че не бях потърпевша.
Личните ми седмокласни преживявания с голямото дете бяха преди преди вашите, но като никове Ви познавам повечето.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 802
В седмокласната тема и аз ще се включвам активно, сега успявам да ви чета, но не редовно. Младежът расте, мързелува и чака ваканцията.

# 170
  • Мнения: 4 127
И аз следя седмокласната
Поръчах му 7 сборника НВО и мисля да го почвам лятната
Мислите ли, че е добра идея 😏

# 171
  • Мнения: 21 455
Трябваше да изчакаш малко. Може да сменят формата. Joy

# 172
  • Мнения: 7 154
Гледам, че изобщо не съм се "записвала" в тази тема, но и по принцип вече съм по обрана откъм мнения в наборните теми.
С трето дете пък, изобщо не мисля да се отдавам на вълнения около седмокласното НВО. Но най-вероятно по навик ще ви чета, стига да пишете и това, което ме интересува.
Не се целим в никакви елитни гимназии. Надявам се младежът да успее да се пребори за единственото желание, което имаме/или по-скоро имам/, щото той към момента съвсем не знае какво иска.
Успешно завършване на ДО на всички ученици желая.
И тайно се надявам да направим няколко пътувания към гръцко това лято, че тази изолация много ни дотегна.

П.П. The Invisible, седем сборника за лятото не ми се виждат добра идея, а направо ужасна.Sweat Smile Но като знам, че и нас ще ни позатрупат с лятно домашно...Абе живи и здрави да сме и вирус да не ни достига. Пу пу!

# 173
  • Мнения: 4 127
Трябваше да изчакаш малко. Може да сменят формата. Joy
Пак ли 🤣

# 174
  • София
  • Мнения: 6 268
Боже, 7 сборника. Аз едвам го карам сега да учи за класните, такъв мързел, нежелание и непукизъм го е налегнал, че не знам какво ще правим от наесен.

Вашите младежи играят ли игри на компа или PS/Xbox? При нас нещата май са много зле - игри, клипчета в Youtube постоянно, даже и по време на часовете. Не знам вече какво да направя.

# 175
  • Мнения: 4 127
Е то 7 книжки по НВО де, не сборника
То и моят е такъв ,за тва го почвам отрано
Годината няма да ни стигне иначе 🤣
PS давам само събота и неделя
Ама то лаптоп, телефон пак си пилее качествено времето
Мисля, че и в часовете, щото все не знае какво са правили

# 176
  • Мнения: 1 402
Играят, гледат клипчета...доста, но чак в часовете се надявам не. То сега часове нашите нямат Simple Smile освен от школите. Лятото за мен е за почивка. Дори и преди 7 клас. Единствено 6 дни е записан на лагер по БЕЛ и се надявам да успеят да го проведат. Никакви сборници и задачи не съм предвидила за ваканцията.  Достатъчно ще му е натоварването през учебната година (ходи на школи и по БЕЛ и по Мат.)Освен това в сборниците и пробни изпити задачите са от 7 клас. Как ще се справят с тях? Винаги съм била много против домашни през ваканцията. Все едно вие на почивката да си вземете работа за вършене.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 18:33 от MollyBy

# 177
  • Мнения: 4 127
То лятото е за ваканция, когато си учил здраво през годината
Пък и 2 часа на ден, има още 22 за почивка 🤣

# 178
  • Мнения: 1 402
Така е. Аз ги тормозя доста да учат, но през учебната година. Когато са ваканция, си почиват Simple Smile
п.п Някъде октомври месец дадох на настоящия ми седмокласник първия ПИ, голямо разочарование беше и за двама ни. И то при условие, че е ходил на състезателна математика 4 години. За всяко нещо смятам че си има време и не бива да се избързва! Е, и другата крайност не е добре де - да се чудиш един месец преди изпита от къде да започнеш...Wink

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 18:49 от MollyBy

# 179
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Скрит текст:
Играят, гледат клипчета...доста, но чак в часовете се надявам не. То сега часове нашите нямат Simple Smile освен от школите. Лятото за мен е за почивка. Дори и преди 7 клас.
Единствено 6 дни е записан на лагер по БЕЛ и се надявам да успеят да го проведат.
Скрит текст:
Никакви сборници и задачи не съм предвидила за ваканцията.  Достатъчно ще му е натоварването през учебната година (ходи на школи и по БЕЛ и по Мат.)Освен това в сборниците и пробни изпити задачите са от 7 клас. Как ще се справят с тях? Винаги съм била много против домашни през ваканцията. Все едно вие на почивката да си вземете работа за вършене.

разкажи, моля те, за този лагер.

Simple Smile Дидева, яна_а_н.... пепел ви на клавиатурите. Simple Smile

някой пусна линк към тест за кариерно ориентиране, теста за 7-8 клас ли да дам за попълване?
Simple Smile ако чуете вой на койтот, да знаете, дала съм на Горинич младши да попълва теста.

Общи условия

Активация на акаунт