Кога отидохте за първи път на църква??

  • 3 504
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
 заведохме го на 40-я ден, но не за да му четат молитва , а за да запалим по една свещичка за здраве.

# 16
  • Мнения: 2 957
Аз за пръв път чувам, че на 40-тия ден се ходи на църква и се чете молитва.


Хмммм....и аз  newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 40-ия ден.

# 18
И с двете ми деца сме ходили на 40 ден и както някой по нагоре беше писал след църквата се ходи някъде на гости.

# 19
  • Мнения: 748
На 40-тия ден и се чете т.нар."чиста молитва"
точно така. и тази молитва се чете за майката, а не за детето. смята се, че жената след раждането до 40 ден е "нечиста". за детето не са предвидени някакви специални молитви и ритуали, освен кръщенето, което можеш да направиш когато искаш.


..само едно не разбирам - хора, които не са кръстени и нямат много вземане-даване с религията защо се натискат да ходят да им четат молитви, които дори не разбират? по принцип си говоря. то стана като някаква мода или суеверие.

# 20
  • Мнения: 2 673
на 40-я ден, има някаква молитва специално за този ден Peace

# 21
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
И ние отидохме на 40-тия ден  Peace
А за тези,които незнаят ето тук пише!
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/154/0/

# 22
  • Мнения: 47 988
Аз с първото си дете не съм ходила-незнаех.А с малчо отидохме точно на 40-я ден и след това на гости-така се правело....не било хубаво от църквата да се прибира направо у дома ooooh!
и аз така ...

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На 40-тия ден и се чете т.нар."чиста молитва"
точно така. и тази молитва се чете за майката, а не за детето. смята се, че жената след раждането до 40 ден е "нечиста".
...............

И кое й е нечистото на майката. Защото е родила ли? newsm78

Аз ще си ходя мръсна тогава, понеже не съм ходила да ме пречистят, а си ползвам банята.

# 24
  • Мнения: 619
на 33 ден я заведохме.
искам да кажа,че ако не вярвате наистина в това,което правите-всичко е безсмислено
освен това никъде в Библията не се казва да се правят такива ритуали-единственото,което се правеше,е че на 8 ден водеха бебето да бъде представено пред Бог и да бъде благословено,ние това и направихме,само че на 33 ден.-никакви такива кръщенета,свети води,молитви за майката и незнам си какви други работи!

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 13:52 от Ивa&Ави

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз пък не знаех за това кога трябва да се отиде  Rolling Eyes Ходихме, но идея си нямам кога беше - знам само, че беше вече на годинка.

# 26
  • Мнения: 748
На 40-тия ден и се чете т.нар."чиста молитва"
точно така. и тази молитва се чете за майката, а не за детето. смята се, че жената след раждането до 40 ден е "нечиста".
...............

И кое й е нечистото на майката. Защото е родила ли? newsm78

Аз ще си ходя мръсна тогава, понеже не съм ходила да ме пречистят, а си ползвам банята.

хи хи Simple Smile и аз по тази причина си ходя "мръсна"  Laughing отказах да отида на 40 ден именно защото не разбирам за кво трябва да се прави нещо, което някога в далечното минало и при определени условия е имало смисъл, но вече няма. Peace
бях писала и в една друга такава тема за това "нечиста". също се смята така и докато жената е в мензис. а след раждането докато й текат лохиите.
нали се сещаш, че това е имало приложение когато Мойсей е разхождал евреите из пустинята и са нямали никакви хигиенни условия. и като се каже, че е "нечиста" си стои някъде на страни и никой не смее нищо да й прави, още по-малко пък някой мъж да прави сех с нея, защото така ще се омърси, пък те нали са едни такива богоподобни и не може така Laughing което е било много практично за техните условия и така всъщност са се предпазвали от зарази и епидемии. съответно обаче на цялата работа се придава едно ритуално и тайнствено звучене за достоверност  Wink щото Моисей е трябвало все пак да контролира по някакъв начин тези хора, а хората като не разбират нещо и ги е страх обикновено си траят и изпълняват.

та ето затова ми е чудно защо хора, които понятие си нямат от религии и едва ли не това ще им е първото влизане в църквата все пак отиват, защото от някъде са чули, че така се прави? че се и украсява допълнително работата с разни суеверия, че после трябва да се отиде на гости някъде, нещо за някакъв лук имаше и т.н., което пък съвсем никъде в тази религия го няма и става манджа с грозде.
няма лошо де, само ми беше интересно  Peace

# 27
На 40-ия ден и ни прочетоха молитва.

# 28
  • Мнения: 949
На мен  в църквата ми казаха че преди 40 ден не мога да го заведа.И затова отидохме на 40 ден.

# 29
  • Мнения: 169
така чи дойде отвътре, че отидох точно на 40-ия ден. не ни прочетоха молитва, защото не бях кръстена. тя се чете на майката, не на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт