Възмутена съм от енциклопедията на Седмичен труд!!!

  • 5 186
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
Семейна енциклопедия мога да нарека тази на Ларус. Имам няколко на френски/ по -стари/.Смятам да си купя ето тези:

http://books.svetove.com/c/p-l/c-267/s-1/larousse.html

# 16
  • Мнения: 5 370
Семейна енциклопедия мога да нарека тази на Ларус. Имам няколко на френски/ по -стари/.Смятам да си купя ето тези:

http://books.svetove.com/c/p-l/c-267/s-1/larousse.html
Съгласна съм с МОНДА.
Като един личен франкофон имах преди мнооооого време П'ТИ ЛАРУС-ах, че ме мързииии- и каквото не бях потърсила там-това не съм намирала.

# 17
  • Мнения: 653
и аз като разбрах, че са 16 тома всеки по 10 лв и си казах, че за тия пари ще си купя къде къде по-хубава енциклопедия. Обаче майка ми решила да я купува и днес като им отидохме на гости, баща ми ми показа страницата за България. И той беше побеснял /явно ни е семейна черта/
Ох, много тъпо това с Алекдсандър Невски............грешка с 12 години..........как мога да вярвам, че другите дати са верни и изобщо......... Rolling Eyes
именно и аз така си мисля, т.е. тази енциклопедия е пълна глупост, пореден опит да си пласират тъпия вестник, а защо не и да изкарат някой лев, надали струва 10 лева бройката

# 18
  • Мнения: 1 951
Аз лично много приятно съм изненадана от тази енциклопедия.Взех си я с точките на М-тел, но иначе я има и за свободна продажба - 45 лв. Добре оформена и полезна  Peace


# 19
  • Мнения: 258
Абсурд номер 3
В данните за България забележете какво са написали:
религия: християнство, ислям
от кога исляма е официалната религия на България наравно с християнството?.... аз ли не съм разбрала...

Това за религията го пише и в енциклопедията, която даваха с една от промоциите на Мтел. ooooh!

# 20
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние купуваме на издателство "Фют"-"Голяма детска енциклопедия","Илюстрован детски атлас на света""Илюстрован детски атлас на вселената.
National Geographic имат поредица Чудесата на природата-от нея имаме Океанът.
У дома ползвам петтомната Съвременна българска енциклопедия на Издателство Елпис ,но те бяха издадени през 1994г.
А за историческите "грешки" не се учудвам,защото първата ми среща с изопачаване на историята на България бяха в учебника на сина ми  "Човекът и обществото"за четвърти клас.

# 21
  • Мнения: 2 755
..А за историческите "грешки" не се учудвам,защото първата ми среща с изопачаване на историята на България бяха в учебника на сина ми  "Човекът и обществото"за четвърти клас.
Само там ли? В последното десетилетие, какви ли не простотии прочетох, къде ли не. То не бе 5 века османско присъствие Shocked, то не бе Самуил - македонски владетел ooooh!, продължаваме да слушаме и превод от македонски език.. Crazy ooooh!, и т.н.  и т.н. Явно за историческите факти най-достоверна информация е родовата памет, доколкото я има....Голяма част от печатните издания са просто  политическа пропаганда и промиване на мозъци, така както е угодно на "командващите световният парад".
Това за репресираните роми наистина е вбесяващо.... #Cussing out #2gunfire Репресираните сме ние.
Що се отнася до исляма, май забравяте що е то ДПС и неговата политическа роля в България. Докато по медиите ни превеждат от македонски език разни репортажи, все повече стават местата у нас, на които за да си купиш нещо от магазина трябва да знаеш турски..... #Cussing out  Няма да се учудя, ако в следващата Енциклопедия прочета, че официалният език в България е турският. Май нещо много модерен стана напоследък.... smile3515
Малко се отплеснах от темата, но така се получи... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 399
А какви други енциклопедии има на пазара? Не е лошо наистина да има някакво подобно
Специално за детски енциклопедии и тематични енциклопедийки Laughing, има голям избор на пазара  Peace
Примери:
Голяма детска енциклопедия.
География на континентите и океаните
Илюстрована енциклопедия: Животните
Детска енциклопедия - История на България
и т.н.

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А да видите учебниците на децата. Направо ужас.

По памет ви казвам учебник Човекът и обществото - демек нещо като история и география взети заедно за 4 клас понеже ги върнахме и не мога да цитирам - Турците в България били репресирани и били изселени в Турция и това наложило да падне Тодор Живков и така написано все едно всичко е станало 1989 г.

 А аз обща сума 150 лв за такава енциклопедия не бих дала.

# 24
  • Мнения: 332
И на мен не ми допадна енциклопедията добре че имах възможност да я върна.Много кратко и разбъркано.Може да купя на детето тази която препоръча Монда.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 И аз нямах намерение да я купувам.........заради цената на комплекта най- вече..........но миналата седмица взех една и Йоан страшно много я хареса........особено един велосипед с 3 седалки и самолети..........взех и тази последната....и нея много я харесва,  домашни кучета, домашни котки и гъби..........непрекъснато иска да ги гледаме........Даже показва съседските кучета вътре........Заради него мислех да започна да я събирам и да си поръчам изпуснатите две бройки, но сега ще се размисля........

# 26
  • Мнения: 1 462
http://bg.wikipedia.org/
Свободната енциклопедия.

# 27
  • Мнения: 1 910
Това е една безумна енциклопедия, от където и да я погледнеш...

# 28
  • Мнения: 27 524
Енциклопедия бих си купила ако е издание на БАН.

Подкрепям.  Peace Така беше и с издаваните им книги - преводът беше на елементарно и невъзможно ниво. Но така е - евтиното винаги излиза скъпо. Изобщо не съм си и помисляла да я купувам  Stop

# 29
  • Мнения: 2 161
т
Това
е единствената енциклопедия,която признавам.На Труд имам първият безплатен том и ми е достатъчен,няма да повторя.

Общи условия

Активация на акаунт