Възмутена съм от енциклопедията на Седмичен труд!!!

  • 5 192
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 653
Нямам думи просто /но все пак ще трябва да намеря, за да ви се оплача/

В том 4 на стр.212 има малко за България/около половин страничка/. Но по-добре въобще да не го бяха писали:
Абсурд номер 1
... близо 85% от населението на страната са българи, а малцинствата са съставени от турци и роми, които в миналото са били дискриминирани, но сега са представени и в парламента...
тъп текст, много тъп, може би са забравили да добавят, че сега българите сме дискриминирани от малцинствата...
Абсурд номер 2
 Под снимката на Александър Невски пише следното:
... Храм-паметникът "Александър Невски" е построен през 1870г. в чест на освобождението от турско владичество...
всички знаем кога сме се освободили!!!! Close
Абсурд номер 3
В данните за България забележете какво са написали:
религия: християнство, ислям
от кога исляма е официалната религия на България наравно с християнството?.... аз ли не съм разбрала...
 newsm78

Е, това е... ок, авторите не са българи, не знаят, ама тия преводачи, къде им беше акъла, докато превеждаха...и редакторите и те...?
Хора, не си давайте парите за глупости, аз спрях /и пак много им дадох Close/




# 1
  • Мнения: 653
ето инфо за "Александър Невски"
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B … D1%84%D0%B8%D1%8F)
определено не е построен 1870 г.!!!

# 2
  • Мнения: 7 914
Може после да има продължение на енциклопедията..."Поправки в Енциклопедията"

# 3
  • Мнения: 5 622

 Грешки са възможни навсякъде  Wink

Аз лично харесвам енциклопедията като цяло и смятам да си я купя цялата. За съжаление нямам първия безплатен брой, обаче  Tired

Относно грешките, наистина се надявам, че не са нарочни, щото би било грозно, иначе  Stop

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Намери начин да се свържеш с издателите. Кое знае какви глупости има и за другите държави, които да са неверни. Много, много евтина реклама. А още колко абсурди ни предстои да чуем за България. Стойте и гледайте само, особено след като ни приемат в Съюза!

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох, много тъпо това с Алекдсандър Невски............грешка с 12 години..........как мога да вярвам, че другите дати са верни и изобщо......... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 7 474
На мен нещо не ми харесва тази енциклопедия  Naughty по два реда за всяко нещо и толкова разбъркано  ooooh!

# 7
  • Мнения: 6 039
Енциклопедия бих си купила ако е издание на БАН.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

 Грешки са възможни навсякъде  Wink

Аз лично харесвам енциклопедията като цяло и смятам да си я купя цялата. За съжаление нямам първия безплатен брой, обаче  Tired

Относно грешките, наистина се надявам, че не са нарочни, щото би било грозно, иначе  Stop

Съгласна съм с Буба. Не вярвам грешките да са с умисъл


# 9
  • Мнения: 2 495
На мен нещо не ми харесва тази енциклопедия  Naughty по два реда за всяко нещо и толкова разбъркано  ooooh!
И аз тъй

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Какво значи грешка да е с умисъл. Нали има редактори с титли и пр, които четат, препрочитат и ползват източници на информация.  newsm78 Ако грешката е с умисъл, не е грешка, а вид пропаганда.
От Труд нищо не купувам, нито чета.  Sick

# 11
  • Мнения: 5 370
Какво значи грешка да е с умисъл. Нали има редактори с титли и пр, които четат, препрочитат и ползват източници на информация.  newsm78 Ако грешката е с умисъл, не е грешка, а вид пропаганда.
От Труд нищо не купувам, нито чета.  Sick
Както винаги, Калина е облякла в думи мислите ми.
Старая се максимално да не се поддавам на реклами манипулации като гореописаната, за да не беснея още повече.
А ТруТ и "25" часа отдааавна съм ги отписала от изданията, които чета.
Впрочем, аз чета само ТЕМА, КАПИТАЛ и НЕШЪНЪЛ ДЖИОГРАФИК.

# 12
  • Мнения: 13 512

 Грешки са възможни навсякъде  Wink

Аз лично харесвам енциклопедията като цяло и смятам да си я купя цялата. За съжаление нямам първия безплатен брой, обаче  Tired

Относно грешките, наистина се надявам, че не са нарочни, щото би било грозно, иначе  Stop
нЕ СИ ДАВАЙ ПАРИТЕ НА ВЯТЪРА! За 150 лева ще си купиш наистина стойностна енциклопедия,а не тоози  боклук. Взех си безплатната и като я видях колко е тъпа,реших да  не ги купувам. Ако държиш-мога да ти подаря първата.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 462
Енциклопедия бих си купила ако е издание на БАН.

Разбира се, другото най- често са някакви фантазии  #Crazy

# 14
  • Мнения: 5 877
А какви други енциклопедии има на пазара? Не е лошо наистина да има някакво подобно четиво вкъщи, макар че аз лично ползвам компютъра за целта... но не знам дали за детето е добре.
Събирахме "Цялата вселена", което за мен беше много добро, но по едно време имахме други грижи и не ни е пълна колекцията. Бяха чудесно написани статиите според мен.

Но е гот детето да си има собствена енциклопедия, де.
Това, което съм разгледала от "Труд", не става за семейна, постно е като информация за сметка на цветните снимки. Много тъничко.
Под "Семейна енциклопедия" си представям Британика или съвременен вариант на Болшая советская (като изчерпателност).

# 15
  • Мнения: 13 512
Семейна енциклопедия мога да нарека тази на Ларус. Имам няколко на френски/ по -стари/.Смятам да си купя ето тези:

http://books.svetove.com/c/p-l/c-267/s-1/larousse.html

# 16
  • Мнения: 5 370
Семейна енциклопедия мога да нарека тази на Ларус. Имам няколко на френски/ по -стари/.Смятам да си купя ето тези:

http://books.svetove.com/c/p-l/c-267/s-1/larousse.html
Съгласна съм с МОНДА.
Като един личен франкофон имах преди мнооооого време П'ТИ ЛАРУС-ах, че ме мързииии- и каквото не бях потърсила там-това не съм намирала.

# 17
  • Мнения: 653
и аз като разбрах, че са 16 тома всеки по 10 лв и си казах, че за тия пари ще си купя къде къде по-хубава енциклопедия. Обаче майка ми решила да я купува и днес като им отидохме на гости, баща ми ми показа страницата за България. И той беше побеснял /явно ни е семейна черта/
Ох, много тъпо това с Алекдсандър Невски............грешка с 12 години..........как мога да вярвам, че другите дати са верни и изобщо......... Rolling Eyes
именно и аз така си мисля, т.е. тази енциклопедия е пълна глупост, пореден опит да си пласират тъпия вестник, а защо не и да изкарат някой лев, надали струва 10 лева бройката

# 18
  • Мнения: 1 953
Аз лично много приятно съм изненадана от тази енциклопедия.Взех си я с точките на М-тел, но иначе я има и за свободна продажба - 45 лв. Добре оформена и полезна  Peace


# 19
  • Мнения: 258
Абсурд номер 3
В данните за България забележете какво са написали:
религия: християнство, ислям
от кога исляма е официалната религия на България наравно с християнството?.... аз ли не съм разбрала...

Това за религията го пише и в енциклопедията, която даваха с една от промоциите на Мтел. ooooh!

# 20
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние купуваме на издателство "Фют"-"Голяма детска енциклопедия","Илюстрован детски атлас на света""Илюстрован детски атлас на вселената.
National Geographic имат поредица Чудесата на природата-от нея имаме Океанът.
У дома ползвам петтомната Съвременна българска енциклопедия на Издателство Елпис ,но те бяха издадени през 1994г.
А за историческите "грешки" не се учудвам,защото първата ми среща с изопачаване на историята на България бяха в учебника на сина ми  "Човекът и обществото"за четвърти клас.

# 21
  • Мнения: 2 755
..А за историческите "грешки" не се учудвам,защото първата ми среща с изопачаване на историята на България бяха в учебника на сина ми  "Човекът и обществото"за четвърти клас.
Само там ли? В последното десетилетие, какви ли не простотии прочетох, къде ли не. То не бе 5 века османско присъствие Shocked, то не бе Самуил - македонски владетел ooooh!, продължаваме да слушаме и превод от македонски език.. Crazy ooooh!, и т.н.  и т.н. Явно за историческите факти най-достоверна информация е родовата памет, доколкото я има....Голяма част от печатните издания са просто  политическа пропаганда и промиване на мозъци, така както е угодно на "командващите световният парад".
Това за репресираните роми наистина е вбесяващо.... #Cussing out #2gunfire Репресираните сме ние.
Що се отнася до исляма, май забравяте що е то ДПС и неговата политическа роля в България. Докато по медиите ни превеждат от македонски език разни репортажи, все повече стават местата у нас, на които за да си купиш нещо от магазина трябва да знаеш турски..... #Cussing out  Няма да се учудя, ако в следващата Енциклопедия прочета, че официалният език в България е турският. Май нещо много модерен стана напоследък.... smile3515
Малко се отплеснах от темата, но така се получи... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 399
А какви други енциклопедии има на пазара? Не е лошо наистина да има някакво подобно
Специално за детски енциклопедии и тематични енциклопедийки Laughing, има голям избор на пазара  Peace
Примери:
Голяма детска енциклопедия.
География на континентите и океаните
Илюстрована енциклопедия: Животните
Детска енциклопедия - История на България
и т.н.

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А да видите учебниците на децата. Направо ужас.

По памет ви казвам учебник Човекът и обществото - демек нещо като история и география взети заедно за 4 клас понеже ги върнахме и не мога да цитирам - Турците в България били репресирани и били изселени в Турция и това наложило да падне Тодор Живков и така написано все едно всичко е станало 1989 г.

 А аз обща сума 150 лв за такава енциклопедия не бих дала.

# 24
  • Мнения: 332
И на мен не ми допадна енциклопедията добре че имах възможност да я върна.Много кратко и разбъркано.Може да купя на детето тази която препоръча Монда.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 И аз нямах намерение да я купувам.........заради цената на комплекта най- вече..........но миналата седмица взех една и Йоан страшно много я хареса........особено един велосипед с 3 седалки и самолети..........взех и тази последната....и нея много я харесва,  домашни кучета, домашни котки и гъби..........непрекъснато иска да ги гледаме........Даже показва съседските кучета вътре........Заради него мислех да започна да я събирам и да си поръчам изпуснатите две бройки, но сега ще се размисля........

# 26
  • Мнения: 1 462
http://bg.wikipedia.org/
Свободната енциклопедия.

# 27
  • Мнения: 1 910
Това е една безумна енциклопедия, от където и да я погледнеш...

# 28
  • Мнения: 27 524
Енциклопедия бих си купила ако е издание на БАН.

Подкрепям.  Peace Така беше и с издаваните им книги - преводът беше на елементарно и невъзможно ниво. Но така е - евтиното винаги излиза скъпо. Изобщо не съм си и помисляла да я купувам  Stop

# 29
  • Мнения: 2 161
т
Това
е единствената енциклопедия,която признавам.На Труд имам първият безплатен том и ми е достатъчен,няма да повторя.

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз продължавам да я взимам.....най- вече заради хубавите снимки........Не мога да дам на детето енциклопедия за 100 лв.............а той страшно много я харесва.........гледах тези на Фют, но не стават за нас.........Аз си мисля, че това наистина е идеална енциклопедия за малки деца.........Дори да скъса някоя....няма да е чак такъв проблем.......10 лв. е все пак.....
В новия брой много харесва жабите...........

# 31
  • София
  • Мнения: 15 251
Не ми харесва.
Имаме първите два тома. Сестра ми е взема и следващите 2.  Напълно достатъчно, за да преценя, че не си струва нито парите, нито вниманието към издателя.  Naughty
Повърхностна и постна-това е общото ми впечатление.

# 32
  • Мнения: 1 072
И ние взехме за дъщерята тази енциклопедия.



Обаче се оказа, че е на доста по-високо ниво от това на 5-годишно дете и сега си я четем ние с баща й. Представянето е систематизирано, предлага се доста информация, но не е излишно пространна.
Хвърлих едно око и върху тези на Труд. Първото впечатление ми беше, че е абсурд да откриеш нещо при целенасочено търсене. Хаос от невярна/ както се оказва / информация.

Общи условия

Активация на акаунт