Американски колеж - деветнадесета тема

  • 45 200
  • 786
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 16 197
Увеличение няма да има.

# 481
  • Мнения: 6 926
Шарки, а знаеш ли кога се очаква да се финализира приемът, че се опитвам да наглася лятото, което тази година става доста трудна задача Sad?

# 482
  • София
  • Мнения: 16 197
Графикът на кое кога ще ви бъде изпратен навреме. Финализирането на приема зависи от колко резерви ще бъдат канени допълнително (ако има такива изобщо, защото имаше една година, в която бройките се запълниха "на първо класиране"). Ориентирайте се по сроковете на класиранията за ДГ по НВО  като крайни срокове.

# 483
  • Мнения: 6 926
Мерси.

# 484
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Мария, изкарват подробен график. На нас, миналата година, ни го дадоха, когато отидохме да вземем документите за прием, там всичко е описано. На място дават и допълнителна папка за кандидатстващите за намаляване на таксата.

# 485
  • Мнения: 6 926
Да, просто до м.г. процедурата със стипендиите се случваше до май-юни, а сега ще стартира някъде юли. И затова се чудех кога ще приключи.

# 486
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Да, просто до м.г. процедурата със стипендиите се случваше до май-юни, а сега ще стартира някъде юли. И затова се чудех кога ще приключи.

Зависи на първо време кога ще излязат резултатите, предполагам максимално бързо, оттам колко ще са желаещите за намаляване на таксата и така.
Поправям се, в графика, който ще получите са заложени всички срокове, така че няма значение колко са кандидатстващите за намаляване на таксата, това не влияе на сроковете:)

# 487
  • София
  • Мнения: 5 019
Нищо не са писали, но тази година нищо не е както до сега🤪

По отношение на приема в чуждите университети няма ли вече яснота? За американските университети и UK би трябвало да е ясно, май и за тези в Холандия се знае приема. Минали години информацията излизаше около 20 април.

# 488
  • София
  • Мнения: 16 197
Тази година до 15 май продължаваха да запълват от waitlists американските колежи.

# 489
  • софия
  • Мнения: 4 985
На мен ми хрумна, че след миналогодипните дебати тук, може и да са решили да не споделят публично информацията. А тази година си имат и нов шеф на офиса, то целият офис е различен, та може да има умишлена нова политика. Лично според мен би било жалко, все пак най-дбрата реклама на едно уч. заведение е какво се случва със завършващите му ученици.

# 490
  • София
  • Мнения: 5 019
На мен ми хрумна, че след миналогодипните дебати тук, може и да са решили да не споделят публично информацията. А тази година си имат и нов шеф на офиса, то целият офис е различен, та може да има умишлена нова политика. Лично според мен би било жалко, все пак най-дбрата реклама на едно уч. заведение е какво се случва със завършващите му ученици.
Надявам се, че е заради waitlist-ите. Миналата година са били до 15 април, щом тази са до 15 май, би могло до няколко дни да качат информацията.

# 491
  • Мнения: 1 266
Здравейте,

Ние ще се явяваме на 6-ти, но не сме се готвили специално за АК. Дали все пак няма някаква книжка с примерни тестове, която да закупим? Или пък онлайн пробен изпит?
Моята дъщеря не се беше готвила за този изпит конкретно. Не беше ходила на пробни изпити по формата на АК и беше приета. Ако детето е добре подготвено за НВО и е учило системно, няма проблем да се справи. Успех!

# 492
  • Мнения: 993
Актуална информация относно маските за изпита:

Цитат

На отправеното от нас запитване до Директора на Столичната РЗИ за конкретни разяснения по отношение изискванията за носене на маски по време на изпита, получихме отговор, който не изяснява нито един от поставените въпроси. Към момента не съществува официален документ, който тълкува задълженията на децата да бъдат с маска след започване на изпита. Удовлетворени сме, че днес министърът на образованието е дал интервю за сайта 24chasa.bg , в което пояснява, че по време на зрелостните изпити учениците ще могат да свалят маските си. Приемаме това за официална позиция на МОН, която ще бъде приложена и за изпитите за 7. клас.

С нетърпение очакваме да се запознаем с вас на 6 юни 2020! До тогава, хубав уикенд и очаквайте още информация през седмицата!

Екип на Американския колеж

Признавам си - кефят ме!

# 493
  • София
  • Мнения: 1 395
Страхотно 😍
Пуснаха списъка с дестинациите на завършилите, сигурно до утре ще го публикуват.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 22:33 от svee

# 494
  • Мнения: 1 465
Успех на децата! Иска ми са да можех да прегърна всички кандидати и да ги уверя, че ще се справят страхотно! Два пъти съм минавала през това и знам, че "Ще успееш, обичам те!" Усмивка и силна прегръдка вършат чудеса!

Общи условия

Активация на акаунт