Майка ми пие

  • 3 369
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Аз имам този проблем със свекарва ми и от опит знам че в такива случаи се търси парвопричината тоест защо но не е маловажно и от кога!
Моята свекърва също пие и съм съгласна,4е трябва да се търси първопри4ината.
Както казва и Мимка,голямо зна4ение има ,дали жената живее сама.
Свеки е вдовица,с труден характер ,оби4а да си стои сами4ка,хората я изнервят,даже ако може и да не ходи до магазина Cry .
Твърди и се гордее с това,4е носи на пиене ooooh!
Битовият алкохолизъм,не се изразява в търкаляне по стълбите и пиянски викове - жената си пие кротко коктейл след коктейл и се оправдава,4е така забравяла за проблемите.
В момента е със с4упена ръка,неможе да се примири за това,4е паднала и се налива с кола и водка и няма оправия....така,4е незнам и при нас,докъде ще стигнат нещата Sad
Явно пиещите жени,неса рядко явление,за съжаление.

# 16
  • Мнения: 6 618
Поговори си с нея може да има проблеми или да се чувства самотна бъди и опора

# 17
  • Мнения: 184
Това е ужасно. Дано вече не е привикнала към алкохола. Разбирам те напълно защото майка ми имаше подобен проблем. Казвам "имаше" защото от 7-8години вече не пие. Но знам какъв кошмар, и каква травма е за семейството е  това, особено за децата. Съвет не мога да ти дам. Най-добре е да я накараш да говори с психотерапевт.

# 18
  • Мнения: 1 858
...да говори с психотерапевт.
Съвета е много добър! Обаче не можеш да я "накараш" само ще се заинати и проблема ще се задълбочи! Първото, което трябва да се случи е тя да признае проблема си и да ПОЖЕЛАЕ да и бъде оказана помощ. На сила хубост не става!

# 19
  • Мнения: 22
Оказва се, че не е рядко явление при жените. Моята "свекърва" също пие и когато стане дума за това се разбира, че за нея си е съвсем нормално, но количеството и честотата /всеки ден/ са показател за проблем. Ходи на работа, но скоро ще се пенсионира и тогава не зная какво ще се прави. 
   Аз също търся някакво решение за да се справим с проблема и с интерес ще следя темата.

# 20
  • Мнения: 5 103
Ох май това е често срещано явление с пиенето.
Според мен един човек на 50-60 години е много , много трудно да го убедиш, че има нужда по психо терапевт.

# 21
  • Мнения: 7 914
А като изтрезнее...няма ли възможност да и обясниш как се чувстваш? Peace

# 22
  • Мнения: 2 015
Поговори си с нея може да има проблеми или да се чувства самотна бъди и опора
Да.Ама това от скоро ли е?Може би наистина се чувства самотна!Поговори с нея или потърси помощ от някой близък.А аз също бих я снимала, за да се види отстрани.Прилагала съм го на баща си.

# 23
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Това е ужасно! Ако е от скоро , може и да се спре, ама ако отдавна практикува това забавление, само клинично забавяне на проблема. Иначе много-много лошо........... newsm45

# 24
Аз пък от опит също смея да твърдя, че доста жени почват да пият от нямане какво да правят като си седят в къщи, от една чашка вечер със салата , та до битовият алкохолизъм.Просто така си пият без проблеми, визирам близък мой роднина

newsm10
И все пак може да не е това причината. Въоръжи се с търпние и и говори. Ако трябва потърсете специализирана помощ, но имай предвид, че трудно ще я накараш да отиде.
Колкото до това да я снимаш - определно е идея.

Общи условия

Активация на акаунт