Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 103
  • 758
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Кои братя Лъки,мангалите от махлата дето даже не плащат комунални сметки? Ще купят таратанци...
Естествено инвеститора си е направил някаква сметка,но мен повече ме шокира състоянието на сградата,която вместо да се събори и построи на ново се довършва.Тази конструкция е компрометирана,а те даже си ползват и старите тухли !

# 586
  • Варна
  • Мнения: 954
Може би са изкарали някакви оценки и ще подсилят конструкцията?

# 587
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Евтино е,все ще се намери кой да купи.
И роми могат да си купят-да.

За Симфония-никак не харесвам такива огромни сгради .
Толкова много хора на едно място-никога няма да има разбирателство.Трудно се вземат общи решения и трудно се поддържа .Става като разграден двор-кой влиза,кой излиза не можеш да му хванеш края.




# 588
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Поне е в сравнително добрата част на Максуда (малко зад пощата), а не някъде около дерето. Мангалите не ги гледайте, че живеят като плъхве. Много от тях имат роднини, които работят в чужбина (да не казвам какво) и не си знаят парите. Наскоро минах по погрешка през циганското село Игнатиево и там видях четириетажни къщи с облицовка от мрамор... Българи също живеят в максуда, но прото защото си имат имоти там от поколения. Цените са като от преди 10 години. Все ще се намерят продавачи, които не разбират от качество или не им е важно.

# 589
  • Мнения: 89
Искате ли да ви кажа малко история за тази сграда ?
Родителите на мои близки са имали закупен там тристаен апартамент на тъмно зелено преди години.
Опитвали са се да съдят предишния собственик,естествено неуспешно.
Самата сграда си стои призрачно там с години,намира с баш-баш до дерето на Максуда и до скоро беше свърталище на дилъри,наркозависими и сводници.
Съвсем скоро минах от там и си казах да ум,че горките бъдещи собственици не ги чака лек живот там...освен ако самите те не са от малцинствата...

# 590
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Време  е незаконните коптори да се съборят. Богатите цигани да строят законно и да плащат данъци. Основният им проблем е, че трудно ще докажат легални доходи. Замразени строежи и в курортите са активни. Някои са със забрана, още от К. Йорданов. Застрояват  и надстрояват всяка свободна, плажна зона. Строят и крадат като за последно, предстоят избори.

# 591
  • Мнения: 25 732
Кои братя Лъки,мангалите от махлата дето даже не плащат комунални сметки? Ще купят таратанци...
Естествено инвеститора си е направил някаква сметка,но мен повече ме шокира състоянието на сградата,която вместо да се събори и построи на ново се довършва.Тази конструкция е компрометирана,а те даже си ползват и старите тухли !
Мангалите дето се прибират от Холандия и други евро държави, със кеша в джоба.
За конструкцията не се грижи, те ще замажат блока и ще е топ, като за локацията си.

# 592
  • Мнения: 13 782
До колкото знам,Червенков се е съдил с общината 5 години за този парцел и накрая си е спечелил делата очевидно.
Това трябва да виц. Но не е смешен. Ние стигнахме до апелационен съд за да можем да спрем общинката да си пъха гагата където не й е място. На варненско ниво ни бяха осъдили по всички показатели. Апелационният съд обаче въздаде справедливост. Бях учудена че ръцете им не стигат толкова далеч  Предполагам че червенков ги е осъдил защото им е било удобно да бъдат осъдени.
Свинщината в Младост продължава,
кой и как се сдобива с парцели посред жилищни комплекси и я продава за строителство на поредния затворен комплекс

https://www.facebook.com/dezmarimoti/photos/a.105688674368546/13 … ype=3&theater


Това къде е и как така между блоковете на младост някой има собствен парцел.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 16:35 от _re_ge

# 593
  • Мнения: 25 732
Имам нужда от сверяване на часовника. Как са наемите на 2-стайни обзаведени Левски, нова тухла, без лукс. Около Дубровник и Студентска.
Благодаря !

# 594
  • Мнения: 3 874
350 лв за маломерен тристаен, точно до 13 блок - две спалнички и обща трапезария, нова тухла е, просто холът е преграден на две - трапезария и втора спалня, и двете имат прозорци.  От предния месец само с един наемател вече на 200лв. Няма ги студентите, ще се върнат на есен

# 595
  • Мнения: 25 732
Не е ли малко 200лв за 3 стаен.

# 596
  • Мнения: 1 997
350 - 400 лв. вземат мои познати. За Дубровник ( преди ИП, и на двата апартамента им направиха отстъпки )
Зависи разбира се от точната квадратура, етаж и обзавеждане.
200 лв. ако е бил споделян апартамент и единия си е тръгнал.  
300 лв. за панел 61 кв., ремонтиран ( дограми, изолации, баня, ел. вик ), но с мебели от 90те.

# 597
  • Мнения: 3 874
Да единият остана да работи, а другитят реши да се обучава от дома си. Евентуално ще се върне есента.
Апартаментът като квадратура не е голям ,  но даваше възможност да се дели на 3 отделни помещения. Младежта предпочита всеки да си има стая и да делят трапезария и батя/тоалетна

# 598
  • Варна
  • Мнения: 5 094
Моя близка приятелка преди няколко месеца освободи двустаен на Железни врата до Пунта Кана, нов блок, обзавеждане ново, но Виденов и Беко, за 380 лв. И то "взе" квартирата от позната, която се изнасяше. Собственикът даде апартамента на агенция и го наеха после за 480 лв.

# 599
  • Мнения: 32
Здравейте, хора! Нова съм на "пазара" с имотите, така че ви моля за съвет откъде да започна търсенето си на имот - сайтове ли следите, въобще откъде мога да получа инфо за имоти във Варна конкретно...търся да закупя двустаен апартамент с бюджет до 140хил. лв макс, търся ново строителство, среден етаж, предпочитам да не е на зелено, но бих направила компромис, в "центъра" така да кажем - устройват ме всичко между Левски, Цветен, Чайка, Чаталджа, Окръжна, може и около Терапията,  около Хеи и надолу до центъра, Нептун, Лятно/Зимно кино, евентуално Гранд мол.  Благодаря предварително за всяка помощ! Simple Smile
Според вас добра идея ли е да се купува готов апартамент с акт 16 или да се изчака е по-добре?

Общи условия

Активация на акаунт