Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 167
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 668
Евтино е,все ще се намери кой да купи.
И роми могат да си купят-да.

За Симфония-никак не харесвам такива огромни сгради .
Толкова много хора на едно място-никога няма да има разбирателство.Трудно се вземат общи решения и трудно се поддържа .Става като разграден двор-кой влиза,кой излиза не можеш да му хванеш края.

Аз пък откак видях какво е в големи кооперации в София, не мога да понасям малките кооперации в Бургас, дето са 10 собственика на кръст.
Все има някоя злобна баба/леля, която държи много да одобрява кой да влиза и излиза в кооперацията и много държи да му е хванала края. (на чуждия живот!)
Не дай Боже да имаш наематели, ставаш Враг Номер 1 на Тутраканската Селищна система. Озлобяват, и по цял ден фантазират измислици и клевети срещу теб.

А това, че трудно се поддържа и ремонтира е точно обратното. В големите кооперации се събрат много пари. Над 1000лв на месец. Решенията се взимат лесно и подобренията се правят от качествени фирми и окончателно. Не търпиш цигании и да ти се плюнчат за 2 лева. Домоуправителя си действа, и повечето собственици, да не кажа всичките са доволни.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Хубаво събирате 1000 лв на месец, но и разходите ви и площта за поддръжка е неизмеримо по-голяма.

Аз в момента живея в такова малко блокче, не знам дали има и 20 апартамента. 70% са наематели. Домоуправителят има телефоните на всички собственици. Проблеми от селско естество нямаме. Все млади хора сме. Всички плащат. Парите в касата се трупат и се следят на всяко събрание, но за момента няма за какво да се използват.

# 602
  • Мнения: 1 997
Аз пък откак видях какво е в големи кооперации в София, не мога да понасям малките кооперации в Бургас, дето са 10 собственика на кръст.
Танграта може би разликата не е в големи/ малки кооперации а София - Бургас Wink

Иначе моя опит за размерите е обратен на твоя.

# 603
  • София
  • Мнения: 4 668
Ами има го момента, че в единия случай говорим за чисто нови кооперации, в които хората са дали 100-200 хиляди за апартамент/и току що. Делови са, амбициозни са, оптимисти са, имат си друга РАБОТА, и ЗАДАЧИ.

В другия случай, говорим дори за "Ново Строителство", да е от преди 25 години, цените на имотите тогава бяха 10-15к usd. Всякакви хора са купували, такива на държавна работа, без особено възпитание, и без генерализации ... но от село. Понастоящем тия хора нямат амбиции, планове, надежди, сериозна работа и сериозни задачи. И се чудят с каква интрига да си запълнят водоравното ежедневие.

И да, май наистина е повече отношение София-Бургас, също и на по-скъпи или средни кооперации към по-евтини.

# 604
  • Мнения: 481
Ами има го момента, че в единия случай говорим за чисто нови кооперации, в които хората са дали 100-200 хиляди за апартамент/и току що. Делови са, амбициозни са, оптимисти са, имат си друга РАБОТА, и ЗАДАЧИ.

В другия случай, говорим дори за "Ново Строителство", да е от преди 25 години, цените на имотите тогава бяха 10-15к usd. Всякакви хора са купували, такива на държавна работа, без особено възпитание, и без генерализации ... но от село. Понастоящем тия хора нямат амбиции, планове, надежди, сериозна работа и сериозни задачи. И се чудят с каква интрига да си запълнят водоравното ежедневие.

И да, май наистина е повече отношение София-Бургас, също и на по-скъпи или средни кооперации към по-евтини.

Ами то може да се намерят делови хора които са дали по 200 хил лв и в нова малка кооперация. Поддръжката е пропорционална на размера. Даже в голямата сграда ако има много свободни апартаменти поддръжката може да се окаже проблем. Общо взето си е депресиращо както и да го погледнеш. Аз не бих купил там освен ако не съм сигурен че мога да изкарам 6-7% доходност да го давам под наем.

# 605
  • Мнения: 1 997
Здравейте, хора! Нова съм на пазара с имотите, така че ви моля за съвет откъде да започна търсенето си на имот - сайтове ли следите, въобще откъде мога да получа инфо за имоти във Варна конкретно...търся да закупя двустаен апартамент с бюджет до 140хил. лв макс, търся ново строителство, среден етаж, предпочитам да не е на зелено, но бих направила компромис, в центъра; така да кажем - устройват ме всичко между Левски, Цветен, Чайка, Чаталджа, Окръжна, може и около Терапията,  около Хеи и надолу до центъра, Нептун, Лятно/Зимно кино, евентуално Гранд мол.  
Според вас добра идея ли е да се купува готов апартамент с акт 16 или да се изчака е по-добре?
Започни от imot.bg Широк ти е обхвата, мисля, че за тази сума в Левски, Л/З кино, Терапия, Гранд мол е възможно но Чаталджа и Чайка, ще е или някакъв компромис или голям късмет ако намериш. В Центъра ъпсурд.
Последният въпрос не съм сигурна, че разбирам какво имаш предвид.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 12:45 от Не се сърди, човече

# 606
  • Мнения: 833
https://varnanovini.bg/2020/05/05/varna-namalqva/
Малко информация за областа. Аз не мисл, че ще има някакъв осезаем ефект, но всеки може да си има мнение.
Дамата с търсенето в центъра е избрала доста широк район. Полезно би било да се разходи и прецизира предпочитания. Да си направи градация на предпочитанитр райони. С този бюджет мисля ще се намери нещо във всички
райони.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Имам въпрос.Може ли строителя/инвеститора да сменя цвета на фасадата от този който е по проект? Искам категорични отговори от хора,които наистина са запознати !

# 608
  • Варна
  • Мнения: 968
И аз имам въпрос. Как може да се провери разрешително за строителство ако още не е публикувано на сайта?

# 609
  • Мнения: 6 529
Имаше ли публичен регистър за издаден акт 15?

# 610
# 611
  • София
  • Мнения: 4 668
Хубаво, но това е много сложна тема, пълна с много специфики.
Засягат се имотите в целия развит свят. А правилата и законите са най-различни.
Обобщава се и се слагат под общ знаменател напълно несъпоставими пазари и икономики.
За едно е прав авторът.
Твърде много нео-социализъм, завист и омраза има.
Но решенията никога не са прости. Също така, никога решенията не са и сляпо подражаване на друга икономика, с други правила, друга история, друг манталитет. Как е в Токио, можем да се отплеснем в рамките на няколко книги. Дали искаме да сме както при тях, отделен въпрос.

До колко растежът на цените в световните градове се дължи на естествени процеси, и до колко на мръсни пари, идващи от азия, русия, и къде ли не, също отделен въпрос.

До колко е приятен и спокоен, пазара на наеми в Германия, също е спорен въпрос. Там има доста силни рестрикции върху нивото на наемите. Мисля, има и рестрикции срещу строежите. Също и вероятно има огромна, вече създадена имотна база. Която е супер-дългосрочна.

Прав е авторът, че в повечето световни градове има сериозни рестрикции, фаворизиращи мафиотски строителни бизнеси. Така е в Канада. Така е и в САЩ.

Та, не е лесна дискусията по тая тема. Има много специфики. Много "за" и "против". Много са различни нещата за различните държави.

# 612
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Новата сграда на Червенков срещу кметство "Приморски".

https://tsarevets.bg/

# 613
  • Мнения: 3 876
Aхаха, поредният строител, който лъже за изложенията .. Това ми стига, няма нужда да знам как строи.  Всичко обявено като изток си е 80% север. Taм в годините, в които имаше сняг във Варна, се топеше най-последен

# 614
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Отново се губят реални квадрати.

Общи условия

Активация на акаунт