Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 166
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Не ме дразниш, споко. Над пералня също е добра идея, но тази баня е заварено положение, не сме я проектирали ние. Уверявам те, че изобщо не пречи и далеч няма опасност да си издрънчим главите. Бойлерът е от тези, които са по-издължени и тесни, седи си много добре в чупката и стърчи напред от казанчето с не повече от 10 сантиметра, и е достатъчно високо.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Реални снимки няма да слагам, сори. Така е организирана банята при нас. Бойлерът също ни е над тоалетната, никога не сме се удряли в него, чак се учудих да го прочета. При нас казанчето не е долепено плътно до стената, има отстояние. Пералнята е 60 см. Над нея при желание бихме могли да сложим шкаф, да държим хавлии, например, но не сме го направили. Да не стане прекалено претрупано си мисля. А така, както е в момента, се усеща светлина и простор.
Навремето плочките ги купихме от Сима, направиха ни набързо с тях една визуализацийка, добре се получи.
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 647
  • Мнения: 25 737
Пералянта ми е в кухненската част. Банята ми е около 4м2 и предпочитам да има място там. Представете си сега ако бях нахакала и пералня, как щях да си къпя бебето. Къде шях да си държа кофата с мопа...
Съвременните перални не им пречи да са до съдомиялната. Много често срещано.
Следващия ми апартамент ще има отделно мокро, но ще видя дали ще го направя перално или килер.

# 648
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Кофа с моп отдавна не ползвам, нашите си я държат на терасата. Аз чистя с едно такова, закупено преди няколко години за 10 лв от Практикер.
Скрит текст:
Сега седи в чупката между душ кабината и тоалетната. Като дойде време да къпя бебе, се надявам вече да сме се преместили, щото и без това апартаментчето е малко двустайно. Просто показах вариант за разпределение, защото беше попитано.

# 649
  • Мнения: 25 737
Кофа с моп отдавна не ползвам, нашите си я държат на терасата.
Е, ти не ползваш, но много други ползваме. Simple Smile Мия 2 тераси, коридор и баня. Без кофа с моп няма да ми е удобно.
То бебето може да се къпе и в хола и в спалнята, но аз предпочитам маааалко по просторна баня. Не че 4м2 е много широко. За ново строителство бива. Виждала съм и бани буквално, метър на метър.

# 650
  • Мнения: 36
Има НС с големи тераси. Просто казвам какви са ми критериите. Simple Smile По-големият проблем в НС е големината на спалните. Масово са по 10-12 кв., което е много малко. Затова искам да хвана нещо на етап проект - хем да имам повече избор, хем да мога да дам и аз мнение.

Наскоро гледах на Инвест Билдинг на Баба Тонка 1 срещу пазара, но се отказах защото е предпоследен етаж с отстъпи. Другото, което ме отказа е, че гледа точно към Пюскюлиев. Прекалено оживено е там. Иначе спалните бяха 15 и 17 кв. и терасата беше доста голяма, към 40 кв. по цялата дължина на апартамента. Но пък нямаше покрив. Simple Smile

Здравей! Има ли в интернет къде да бъдат видяни тези апартаменти на ул. Баба Тонка? Нещо не намирам цени и разпределения.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Хах, по повод на удрянето в бойлера се сетих, че в офисната миниатюрна тоалетна ми се е случвало. Там, обаче, бойлерът е окачен срещу тоалетната чиния 😂

# 652
  • Мнения: 25 737
Хах, по повод на удрянето в бойлера се сетих, че в офисната миниатюрна тоалетна ми се е случвало. Там, обаче, бойлерът е окачен срещу тоалетната чиния 😂
Аз пък още се чудя, как на 3м2 и пералня има набутана...Rolling Eyes душ кабини има и по малки, хубаво, моноблок сигурно има тесничък, ама умивалник...аз лично имам освен кофата с мопа и бебешко корито и легена за прането...
Разсъждавам си...Дано строителите не правят такива недоразумения като баня + тоалет с размери като за кукла Барби.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Лъки, какво има да се чудиш? Показах сикица с точни размери и мащаб. Санитарията е стандартна, легенът ми е отстрани на пералнята, до кутията с прах и омекотителя, а над пералнята ми е коша за пране. Даже и гримовете си разпилявам там, като се контя. Имала съм и по-малки бани по квартирите, някои без пералня, но пък с вана... така че все тая. Малките бани не са нещо ново. В панелките също са маломерни. 

# 654
  • Мнения: 25 737
За панелките не си права. На баба ми банята в Трошево е голяма. Отделно килер, отделно перално, мазе...
Тук говорим за НС. Баните ги правят наистина малки.  При търсенето на ново жилище, едно от изискванията ми беше да има баня+т, и отделно тоалетна...За семейство с повече от 2ма е важно.

Мой близък има панел в Младост, е там можеш да се загубиш. Баня, отделна тоалетна, втора тоалетна, 3 спални, хол, кухня...терасите не помня 3 ли бяха...Само гадното е етажа - 1ви. И това, че е панелка...

# 655
  • Варна
  • Мнения: 5 151
В панелката, в която съм израснала до ХЕИ, банята ни беше малка, колкото сегашната. С тоалетна вътре. Пералнята беше в кухнята. Килерът беше ниша в коридора с вграден гардероб до тавана, пълен с боклуци, които "може да потрябват". В останалите апартаменти на етажа тоалетната беше отделно, но банята - също малка.
Маза и сега имаме - 5 квадрата. Даже този месец свърших с ремонта и я превърнах в мечтания вело кът.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Не те ли е страх да ви гепят колелетата от този импровизиран велокът? Stuck Out Tongue Winking Eye
На моя преди няколко години му откраднаха колелото от гаража, сега има две и си ги държи или на работа, или на терасата (нали е голяма). Малко се дразня да са терасата, ама кой ме пита Sunglasses
В мазата държим буркани и вино Joy

# 657
  • Мнения: 25 737
Sweat SmileКиса, какво е виното. И ако е хубаво, адрес на мазата, ако може.

# 658
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Минавам на лични, че разводниме темата

# 659
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Страх, нестрах, в апартамента няма място. Бях ги качила в кориора по време на ремонта и трябваше да си гълтам корема като минавам, в продължение на няколко дни. Терасата също е тясна. Мазата е с хубава метална врата. Общата врата на мазите - също. Вратата на входа - също. То ако някой реши да краде, може да ги открадне и от апартамента... Предпочитам ако ще се нахлува някъде, да не е вкъщи. То и колата могат да ми откраднат, ако решат, пред блока е. Няма как да живеем в постоянен страх от всичко.

Общи условия

Активация на акаунт