Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 168
  • 758
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 25 738
Диди, пазете мазите,че от там най лесно се краде.
Кисе, шегувам се. Няма да то пипам винцето. Kissing

# 661
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Да спим пред тях ли?

# 662
  • Мнения: 25 738
Не. Мисля, че има и съвременни по добри начини. Ill

# 663
  • Варна
  • Мнения: 10 789
В спалнята Joy Моят така ме заплашва, но спалня нямаме ...

# 664
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Сподели, де. СОТ на маза не съм виждала, друго не се сещам.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Когато мазата е над магазини+ два етажа офиси, спиш спокойно. Единственото предимство на новото строителство.😄

# 666
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Сподели, де. СОТ на маза не съм виждала, друго не се сещам.

Най-важната точка на една врата е патрона(след това да е метална).Задължително патрона да не стърчи от шилдовете(дръжките) и да е със защита против чупене. Ако стърчи да е не повече от 2-3 милиметра за да не може да се хване и счупи.Най-често кокошкарските кражби (а и не само)стават именно след чупене на патрона.Преодолее ли се патрона всички други защити(брави,бронировки,панти) губят смисъл.Приеми съвета ми като профисионален.

Лъки,ти чилийско вино пи ли? 😂

# 667
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Не съм сигурна дали разбрах на 100%, но така или иначе не мисля, че ако някой реши да разбива 3 патрона на 3 метални врати, ще остане необезпокоен. Най-малкото ние сме на 1вия етаж и се чува. Блокчето е малко, в тих и спокоен квартал без престъпност. Има и 3 гаража, които са превърнати в партерни апартаменти, те са още по-близо до мазите. Докато боядисвах долу, чувах в един от тези гаражи, който се пада над мазата ни, как обитателите си... почиват в леглото.
А да, едното колело е и с аларма. Забравих да кажа. Grinning ако се мръдне, без да е спряна, пищи адски силно.

# 668
  • Мнения: 25 738
Сподели, де. СОТ на маза не съм виждала, друго не се сещам.

Най-важната точка на една врата е патрона(след това да е метална).Задължително патрона да не стърчи от шилдовете(дръжките) и да е със защита против чупене. Ако стърчи да е не повече от 2-3 милиметра за да не може да се хване и счупи.Най-често кокошкарските кражби (а и не само)стават именно след чупене на патрона.Преодолее ли се патрона всички други защити(брави,бронировки,панти) губят смисъл.Приеми съвета ми като профисионален.

Лъки,ти чилийско вино пи ли? 😂
Също и камери не вредят. Wink Аларма, също работи срещу кокошкари.

Пушка, днес съм на аржентинско, препоръчвам, малбек.  А ако питаш на Петре, той сигурно още тръси из Виница  и Аспарухово, нещо на далавера. Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

# 669
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Камери не вредят, ама и не помагат. Във фейса е пълно с клипове как маскирани крадци изнасят крадени колелета от стълбището. И какво от това?

# 670
  • Мнения: 52
Здравей! Има ли в интернет къде да бъдат видяни тези апартаменти на ул. Баба Тонка? Нещо не намирам цени и разпределения.
Няма ги на сайта. На място могат да покажат скици. Като цяло има един останал 3-стаен. Всичко друго е разпродадено, въпреки че още не са направили дори първа копка.

# 671
  • Мнения: 2 157
Аз ви чета от много време, а и започнах да се оглеждам за апартамент преди covid истерията и сега се чудя малко какво да правя. Ще имам малка сума за самоучастие и останалото - ипотечен, евентуално потребителски за довършване на имота.
Основната причина да имам голямо желание за покупка е, че в момента плащам наем, при който за малко отгоре ще изплащам собствен имот, дори и с някакъв малък потребителски кредит. След много сметки (имам си 5 екселски таблици с различни варианти за имота Joy ) стигнах до извода, че дългосрочно е по-добрият вариант, дори в случай на потребителси кредит върху ипотечния.
Насочила съм се към тухла, НС, след Акт14 със сигурност (с оглед плащането на наем), квадратура между 55-65. Не искам голям апартамент, просто защото на този етап, ако живея там, ще живея сама. В момента съм под наем в подобен имот - съвсем ОК ми е.
Лирическото отклонение беше, за да дам контекст на основния си въпрос:
Ходих скоро на няколко огледа и брокерът ме предупреди, че банките са започнали да свалят оценките на имотите. Наясно съм, че са намалили % на финансиране с ипотека (вече ЦКБ са на 75%), но някой има ли скорошна сделка или познати скоро минали сделка, за да дадат реална информация по темата за оценките?
Отделно не знаех, че продавачите не искат да изповядват сделка на реална сума, а по данъчна оценка. Което още повече затруднява ипотеката...

# 672
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Кофти момент си избрала да купуваш жилище. След акт.14 ако изобщо има нещо останало в дадена сграда,то със сигурност няма да е читаво и ще изисква доста компромиси.Нови строежи в момента почти никой няма да започва. От друга страна пък сега може да се излязат интересни предложения на вторичния пазар,но дали ще се случи...

Относно банките,при повечето е различно.Аз последно проверявах в Пощенска (преди около 3 седмици) и за сега нямаше никакви промени,освен ако доходите не са от рисковите сфери(ресторантьорство,туризъм).
Това,че продавачите не искат да изповядват на реална сума са по-скоро единични случаи.За банката е важно сделката да НЕ Е ПОД данъчна оценка,другото не ги интересува.

# 673
  • Мнения: 2 157
Благодаря за мнението!
В интерес на истината, харесах един апартамент, НС, юг, чудесна цена, акт 14, обаче точно там дойде проблемът с изповядването на данъчна оценка. Което обезмисли чудесната цена (тристаен под 48К).
Успокоява ме това, че не е масова практика все пак изповядването под реалната сума.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Беше масова. Зависи от строител, нотариус. Спестяват се такси. Не мисля, че банката ще се интересува точно от изповядването на сделката. Дори и по данъчна оценка си е законно. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт