проблем с акането!!!!!!!

  • 831
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Леле....
МОмиче, не му пъхай нищо - нито термометър, нито мушкато, камо ли сапун!!!!
Спри соковете, чая и Саб-симплекса. Кърми, кърми и пак кърми!
На тази възраст не е проблем и седмица да не ака, стига коремчето да не е твърдо... КАзваш, че наддава добре. Това е чудесно. Как стои въпросът с напишаните памперси в денонощието?
НАй-добре отиди във подфорум "Кърмене и захранване...":  http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Там задавай всякакви въпроси!   bouquet
Има и страхотна библиотека...
Изобщо почети малко и си прецени, но дотогава престани с експериментите!  Hug
 Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 748
такаа.. с термометъра наистина не е добре да се прекалява, но ако беб се мъчи и не може да свърши голямата работа определено е по-добрият вариант, от колкото нищо да не се направи.
моята беба имаше такъв проблем през втория месец. веднъж пищя цели 3 часа докато се изака, като спираше само като заспиваше за минута от изтощение. после пък беше започнала да яде по-малко, а пък аз късно се усетих.. така че никой не може да ме убеди, че е било по-добре да я оставям сама да се изходи и да не ползвам термометър. Naughty понякога евентуалната вреда е незначителна в сравнение с ползата.
виж, мушкато не бих ползвала, много дивашко ми се вижда, а и опасността от разкъсване е твърде голяма - все пак това е някаква дръжка от цвете и няма как да е гладка като термометъра.
сапун също незнам дали е добре - чела съм, че клизма със сапун е вредна за флората и фауната на червата.

за запек се смята не само когато акото е твърдо, но и когато бебето се мъчи и тази работа видимо му създава дискомфорт. в такъв случай е добре да му се помогне.
по няколко пъти на ден му прави гимнастика и масаж - натискаш внимателно колената към коремчето, все едно кара колело; и с ръка на коремчето правиш леко кръгови движения по посока на часовниковата стрелка.
спри сап симплекса да видиш дали не е от него. на доста деца им действа запичащо.
щом се кърмите по-добре вместо да му даваш чай против колики, ти го пий. или още по-добре си вземи българския лактогонен чай, който е със същите съставки като чая против колики и така чрез кърмата ще му предадеш каквото е необходимо. също така яж разхлабващи храни и овесени ядки. пий достатъчно вода.
не давай сокове или други твърди храни. те само могат да влошат нещата.
термометъра използвай само след като си изчакала достатъчно и видиш, че наистина се е закучила работата. но му оставяй възможност на детенце да се опита да се справи само.

..прави ми впечатление, че повечето бебета имат този проблем на тази възраст. но не съм попадала на инфо по въпроса и не знам на какво може да се дължи.

Общи условия

Активация на акаунт