Да не ви се случва да лежите в болница, като тази...

  • 1 983
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 432
Ако ставаше дума за мен,щях да се развикам и аз,но се отнася до детето ми-може някой обиден на него да си го изкара-я кат я ръгне по-яко, я нещо друго...Исках само да си тръгнем по-скоро.

# 16
  • Мнения: 2 957
Лелеее...невероятен бяс ме хвана докато четях историята ти #Cussing out
На мен два пъти ми се наложи да водя моето врабенце в спешен кабинет и двата пъти умрях от страх и притеснение,защото виждах,че просто там няма кой да ми помогне! Не им трепва бе,не им трепва,даже и да е дете!
Ъхххх....че се ядосах пак.
Пожелавам ти бързо да оздравява мъничето ти и дано на никой не се налага да стъпва в болница  Praynig

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Съчувствам те и те разбирам прекрасно! Миналата година ни се наложи да лежим в болница с Мони и това е един от най-кошмарните периоди в живота ми. И отношението, и лечението бяха повече от ужасяващи. Не ми се пише подробно отново, само ще кажа, че я лекуваха от пневмония, с обичайния за всички пеницилин, а се оказа, че има отит!!! #Cussing out
И ние се изписахме сами!

# 18
  • Мнения: 2 237
Съжалявам за всичко което сте преживяли !
 И те разбирам прекрасно,ние с Калина също лежахме в болница през май,тя беше на 1.2 год.Но ще си позволя,да разкажа за болницата в която аз и малката лежахме.
Приеха ни с т-ра 40 градуса,бактериална инфекция.Малка болница,малко градче.Очаквах пълна мизерия,знаех че болницата едвам свързва двата края.Какво беше учудването ми когато влязох в чистичкото,подредено и освежено Детско отделение ! Shocked Веднага извикаха лекар (беше 2 през нощта).Жената се отзова моментално,много се притесни за детето ми и го прегледа нежно и внимателно.Предписа лечение.Стаята беше чиста и хубава,с рисунки по стената. Дадоха ни чисти цветни чаршафи.Веднага почнаха да бият инжекции,правиха компреси,дадоха панадол.....абе разтърчаха се яко хората.През един час влизаха да проверяват детето.На ден миеха по три пъти - сутрин,обед и вечер.Храната беше страхотна и малката я ядеше с охота.Сестрите бяха нежни и много съпричастни,дори позволиха на съпруга ми да спи първата нощ при нас,видяха че съм много притеснена.
Е,тоалетната беше малко мизерна,но ми позволиха да ползвам служебната.Имаше и баня на етажа.За седем дни престой смениха два пъти чаршафите.Инжекциите се биеха професионално,изобщо гледаха детето да преживее възможно най-малък стрес.Най-учудващо за мен беше,че се държаха така мило и с многото циганки,лежащи с децата в отделението.Чувала съм че по други болници се държат пренебрежително с тях .(а те бяха доста шумни и дори един ден се сбиха,та викаха полиция)
Изобщо персонала беше страхотен !
Защо пиша това ли ? Просто исках да ви кажа,че професионализма и състраданието все още го има,не се отчайвайте хора !Все още има човеци по болниците !Дано никога не ви се налага да влизате с дечицата в болница,но ако се наложи нека бъдете в такава !
Лично аз съм потресена от разказаното,мисля си че Варна е доста голям град и медицинското обслужване би следвало да е на ниво.
Още веднъж - съжалявам за това,което сте преживели ! Sad

П.С.Става въпрос за МБАЛ "Събо Николов" - гр. Панагюрище,хиляди благодарности !!!

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако ставаше дума за мен,щях да се развикам и аз,но се отнася до детето ми-може някой обиден на него да си го изкара-я кат я ръгне по-яко, я нещо друго...Исках само да си тръгнем по-скоро.

И при мен ставаше дума за детето ми! И точно затова реагирах така! Да не мислиш, че са безстрашни, нагли, да...Пробват, ако мине...Но понеже са гузни, бързо омекват.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 173
Мирка, бързо оздравяване на детенцето и дано скоро забрави неприятните емоции.    smile3525

За съжаление тук във форума единственото, което можем да направим е да ти съчувстваме. Липсата на пари и ниските заплати на медицинските сестри не оправдават такова отношение към никого. Моят съвет е да пуснеш жалба или уведомително писмо към Здравната каса, Министерство на здравеопазването, Лекарския съюз. Накарай и другите майки, с които заедно сте били там да го подпишат. Ако никой не реагира на безобразното им отношение нещата няма да се променят и още деца ще страдат.

# 21
  • Мнения: 4 392
Мирка,не оставяй нещата така! Напиши жалба до НЗОК ,а можеш да включиш и медиите. Не може всеки път да им се разминава току-така на тези нищожества!
Желая ви бързо оздравяване!  bouquet

# 22
  • Мнения: 286
Стига бе! Не е за вярване! smile3515Това, че болниците ни са бедни и съвсем се оплетоха с тази "здравна"реформа в никой случай не оправдава подобна свинщина! Къде отиде човещината у хората, и то на хора положили Хипократовата клетва?! newsm61

# 23
  • Мнения: 432
Благодаря ви момичета за пожеланията!! HugИрката днес е добре-не повръща и няма температура, разходихме се навън малко сутринта, но хи4 не и хареса Sad.Дори на люлката сама не искаше да седи. Искаше да я нося през цялото време и се прибрахме набързо. Не ме пуска да мръдна никъде без нея. Дано скоро да се успокои и да забрави.
Какво отворено и усмихнато дете беше. Sad

# 24
  • Мнения: 3 376
Мирка,не оставяй нещата така! Напиши жалба до НЗОК ,а можеш да включиш и медиите. Не може всеки път да им се разминава току-така на тези нищожества!
Желая ви бързо оздравяване!  bouquet
Напълно съм съгласна!!!!Недей да оставяш нещата така.
А за детенце-не се притеснявай,сигурна съм,че скоро ще се оправи и пак ще си бъде същото слънчево и усмихнато дете  Peace
Успех  bouquet

# 25
  • Варна
  • Мнения: 677
Мирка, ако знаеш как ми върна спомените! Ние бяхме 12 дни в същото Инфекциозно отделение с детето миналата зима. Не искам да пиша подробности, защото като се сетя и ... ужасно беше! Напълно те разбирам, надявам се да се оправите скоро и добре че сте излезли от това място! И моя син дълго след като ни изписаха плачеше и се стряскаше, не даваше на никой да го докосва - добре че беше бебе /на 9 месеца/, защото стресът си беше наистина голям!

# 26
  • Мнения: 8 462
Това не само,че го вярвам,ами напълно съвпада с преживяното от мен и малката в Трета градска болница-София.Дори си помислих,че пишеш за нея.НЕ ХОДЕТЕ В ТРЕТА ГРАДСКА!!!!Отвратителни лекари и сестри,отвратително отношение.Децата,които са там без майките си,най-често циганета ги бият, и удрят в решетките,за да стоят мирно като им сменят памперсите.Пукаха ни вени почти всеки ден,детето не можеше да спи,стряскаше се насън и хълцаше.Стресът си стои и до ден-днешен,не понася да я вземе насила чужд човек от мен.Не можеш да внесеш готови пюрета,за да не станала зараза,представете си,а техните буламачи бяха просто невъзможни за ядене.Сутрин-бисквити с вода,на обяд картофено пюре и вечер/разбирай в 15.30 часа последно хранене/ каша Слънчо.Едно и също в продължение на 10 дни.Кърмачките там биват подлагани на страшен тормоз-да кърмиш дете на 1 година повече от 2 пъти на ден е невъзможно и в повечето случаи го правех тайно.Самият факт,че кърмиш голямо дете ги докарва до изумление и четене на лекции,как това изобщо не е необходимо,защото съм го лишавала от ценни хранителни вещества/погледнете описаното горно меню и ми кажете,какво ценно има в него!/И това при положение,че при нас кърменето НЕ заместваше друго хранене ,а вървеше паралелно.
Ето това е болничната реалност-унижения и тормоз.За сведение,плащах по 10 лева за престой в двойна стая,заедно с още една майка с дете.В момента цената е 30 лева на вечер!!!! за мизерни условия и скапана храна,както и придружаващ тормоз от страна на персонала.

# 27
  • Мнения: 432
При нас се наложи нон-стоп да се кърмим, по друг на4ин не можех да я успокоя и да я накарам да стои легнала, а да имаше наглостта някой да ми се намеси в тая работа е те тогава #2gunfire. Не,4е не чух язвителни забележки по темата. Още като ни приемаха и трябваше да и дам парацетамола ги помолих да изчакат мъни4ко, защото бях и дала да суче, за да се успокои. Сестрата ми се изреп4и:"Кое е по-важно, да го кърмиш или да му дадеш лекарството?". После и на една от визитациите главната лекарка-някаква доцентка, като видя, е Ирка су4е изкоментира "Уууу, ти ли си оная с едногодишното кърмаче?". Явно се е разчуло , 4е има лактивистка в отделението. hahaha

# 28
  • Мнения: 318
К`ви са тия бе???????? Направо са за bash bash bash bash

# 29
  • Мнения: 2 910
Ужас, това, което сте преживели е кошмарно #Cussing out Надявам се детето вече да е по- добре и скоро да забрави тези неприятни емоции!

Общи условия

Активация на акаунт