Кауфланд - тема 41

  • 46 602
  • 747
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 35 110
Дали са разпуснали режима за броя на хората в магазина?
Утре сигурно ще се пробвам да ида. Основно за кафе отивам. Ама то..едва ли ще е само това Wink

# 541
  • Мнения: 1 511
Дали са разпуснали режима за броя на хората в магазина?
Утре сигурно ще се пробвам да ида. Основно за кафе отивам. Ама то..едва ли ще е само това Wink
За съжаление са го разпуснали - хора много, бутат се без да спазват дистанция. Добре че ходя на пазар веднъж на 2 седмици.

# 542
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Дали са разпуснали режима за броя на хората в магазина?
Утре сигурно ще се пробвам да ида. Основно за кафе отивам. Ама то..едва ли ще е само това Wink
За разлика от събота днес имаше охрана, но не ни сложи етикетче на количката. Хората си влизаха свободно. Дали, защото нямаше много хора, или са премахнали пропускателния режим -ни знам.
Кухненска хартия липсваше само промоционалната. Фино и К-класик на листи си имаше. Ама, аз пък искам на промоция.Joy

# 543
  • Мнения: 27 497
Аз искам точно промоционалната, ненарязана....Не харесвам, че не е бяла- но е 20 метра, а в Лидъл има вече само нарязана. Grinning

# 544
  • Мнения: 3 960
Дали са разпуснали режима за броя на хората в магазина?
Утре сигурно ще се пробвам да ида. Основно за кафе отивам. Ама то..едва ли ще е само това Wink
За съжаление са го разпуснали - хора много, бутат се без да спазват дистанция. Добре че ходя на пазар веднъж на 2 седмици.

100 човека не са малко. Ако е по-голям магазина може и повече.

# 545
  • София
  • Мнения: 4 052
В понеделник, към 18:00 ч. имаше пропускателен режим в магазина до затвора в София. Опашката се виеше до средата на паркинга. Явно зависи от часа на посещение, както и от управата на конкретния филиал.
Необходимо ми беше да отида до банкомата, но така и не питах ще ме пуснат ли... тръгнах си, като видях колко хора чакат. Днес може и да ми се наложи да почакам.

# 546
  • Мнения: 25 737
Дали са разпуснали режима за броя на хората в магазина?
Утре сигурно ще се пробвам да ида. Основно за кафе отивам. Ама то..едва ли ще е само това Wink
И аз искам да заредя Лаваца, но дали ще успея да отида не знам.
И други неща съм набелязала.

# 547
  • Плевен
  • Мнения: 714
В Плевен по обяд нямаше опашка.
Нямаше обаче и никакви есенции на Йоткер. В другите градове имате ли?

# 548
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Дали в Кауфланд има ръкавици от еднократните, и на каква цена. Благодаря. Бъдете здрави.

# 549
  • Мнения: 3 960
Има 10 броя за 3 лева. Само внимавайте, че хорато си щипват от тях.

# 550
  • Мнения: 435
Добавям инфо от една група във фб за магазини със спирт + глицерин, въпреки, че и тази концентрация е сбъркана май (четейки назад в темата).Аз имам 2 литра от преди и ще бъркам утре да понося и навън, че само за чистене го използвам.

Скрит текст:

Цитат
Здравейте майки,
Имаше рецепта за домашен дезинфектант без отмиване преди ден, но пропорциите в някои коментари бяха сбъркани, а какво има в гел за ехограф нямам идея, затова описвам моята рецепта от днес:
Спирта ми е пресипан, защото нямам място в мивката да мия новопостъпили неща вкъщи и директно пресипвам в мои съдове. Та концентрация се смята така ако искаме 70% съдържание на спирт и имаме 95 процента етанол (етилов спирт)
70/95 = 0.736 Умножава се по обема, който искаме и се получава например 100 ml = 73.6 ml
1000 ml = 736 ml (най-малко толкова трябва да е спирта иначе не правим нищо)
Водих се от рецептата от СЗО, въпреки, че там концентрацията на спирт е по-висока, но не успявам да намеря кислородна вода никъде затова съм я заменила с дестилирана 132 ml + 132 ml глицерин (допълваме до литър).
Имайте предвид, че това са реактиви и не е добре да смесвате неща, които не знаете какво съдържат, глицерина изсушава кожата, но е дезинфектант сам по себе си, освен това може да се яде.
Спирта ми купи сестра ми, в петък ще има още (инфо по-долу), в Медеа има по 100мл, а отвреме на време пускат и по 1 литър онлайн, но не успявах да хвана наличност и не знам колко често се случва.
Глицерин има в повечето магазини за електронни цигари, които сега не са натоварени колкото аптеките и могат да реагират по-бързо
Моля без назидания че заради мен няма спирт в аптеките - имам малко дете и куче, няма как да чистя с белина вкъщи и да проветрявам основно през час, освен това, ако кучето се изпишка върху белината се получава отровен газ (комбинация амоняк + белина).
---------------------
100VG значи 100% глицерин - такова само търсете.  Пример - https://nirvanavape.eu/bg/product/baza-100-vg-by-vampire-vape/
Спирт-а е от един магазин в София - за препарати паралелен внос до сестра ми, ще има наличности в петък (около 10 лв за литър е), който не е от София и не може да намери другаде може да ми пише да проверя за телефон
- на Пиротска малко преди училището ако се движите от посока Ботев към Опълченска (от дясно) (на картата в гугъл ареса е Пиротска 60)
Водата също трябва да е дестилирана, за да не стане реакция с нещо в чешмяната.
Ако някой знае къде има кислородна вода от 3% ще е супер.
Аз бъркам в банята при включен мощен вентилатор и с маска за да не дишам изпарения.
Рецептата на СЗО е тук https://www.who.int/gpsc/5may/Guide_to_Local_Production.pdf




Само кафе нямаме в запасите - фризера е пълен със зеленчук за супи, макарони и сирене имаме за седмица, плодова салата с ядки също има много.

# 551
  • Мнения: 5 249
Добавям инфо от една група във фб за магазини със спирт + глицерин, въпреки, че и тази концентрация е сбъркана май (четейки назад в темата).Аз имам 2 литра от преди и ще бъркам утре да понося и навън, че само за чистене го използвам.

Скрит текст:


Дано не продават спирта в тези бутилки, че е незаконно, а като се разчуе и ще цъфнат от митницата и икономическа полиция.

# 552
  • Мнения: 1 010
Пише, че е пресипан, знам го този магазин беше на Пиротска 3 дълго време (известен беше с памперсите тогава), винаги си е бил със законни стоки с преводи и т.н даже мисля обсъждахме един етикет как е преведен в темата за препаратите - ще пиша ако взема и аз.

# 553
  • Мнения: 2 230
Някой има ли мнение за комплекта за пица, който се взема с точки? Какво всъщност представлява - тава, в която се пече пица ли? Дотук не съм успяла да го засека в магазина и да го огледам.

# 554

Общи условия

Активация на акаунт