Операция на миома - 7

  • 74 893
  • 796
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 474
С робота Да Винчи в Доверие операция на миома  не е над 8 000 лв, а към 6 000 лв., информация от преди няколко седмици.
   Silvena83,  от един момент нататък първите две възможности са неприложими ако миомата стане много голяма, а и лекарите не се наемат.             
 8 см  миома не е малка, ако искаш да си съхраниш матката - действай. Защото може да стигнеш до момент, когато няма да можеш да избираш, заради големината на миомата и тогава ще  премахнат цялата матка. А на 36 г.това ми се струва доста радикално.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 11:36 от googlish

# 16
  • Мнения: 7 898
Големината е от значение, но по- голямо значение има къде точно се намира миомата. Ако е субсерозна или на краче,  няма никакъв проблем да се премахне без да се маха матката.

# 17
  • Мнения: 47
Благодаря за отговорите
Аз си бях напът да си запазвам час да махат матката...но ще чуя още мнения дали някой ще намери друг вариант.
Не знам какъв беше термина но е в стената.

# 18
  • Мнения: 7 898
Интрамурална? И пак зависи къде е разположена.
Потърсете и друго мнение. Не бързайте с хистеректомията.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 703
Благодаря за отговорите
Аз си бях напът да си запазвам час да махат матката...но ще чуя още мнения дали някой ще намери друг вариант.
Не знам какъв беше термина но е в стената.
Задължително и друго мнение, но при опериращ доктор. Рано е да махаш, аз съм с махната преди година на 44. Винаги тялото търпи промени, след премахване на матката, при мен махнаха и шийка. Работя слава богу не физически, има умора, има вълни, има и страх. Ако нещо те притеснява, питай пак. Видях, че си и от Бургас, при кой доктор ходи?

# 20
  • Мнения: 47
Хубчев ми прави секциото което беше напречно защото миомата застана точно там където трябваше да режат за нормално секцио. И той държи че не ми трябва вече цялата матка защото няма да раждам повече... последните 2 месеца имам и проблем с цикъла. Свършва почва пак, прекапва, по обилен, съсиреци. Преди 2 дена ходих при друга лекарка. Също казва че е от миомата.
Искам да отида до Плевен, но в момента няма как да стане.
Шашкам се вече защото не знам  какво става с тоя мензис, страх ме е да не почна кръвоизливи да правя.
Объркана съм. Когато ме е страх не разсъждавам правилно. А просто искам вече да се отърва от този страх.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 703
Хубчев ми прави секциото което беше напречно защото миомата застана точно там където трябваше да режат за нормално секцио. И той държи че не ми трябва вече цялата матка защото няма да раждам повече... последните 2 месеца имам и проблем с цикъла. Свършва почва пак, прекапва, по обилен, съсиреци. Преди 2 дена ходих при друга лекарка. Също казва че е от миомата.
Искам да отида до Плевен, но в момента няма как да стане.
Шашкам се вече защото не знам  какво става с тоя мензис, страх ме е да не почна кръвоизливи да правя.
Объркана съм. Когато ме е страх не разсъждавам правилно. А просто искам вече да се отърва от този страх.
Тук в групата https://www.facebook.com/groups/549320135210353/?ref=bookmarks има много полезни мнения за доктори, аз съм много доволна от проф. Томов от Плевен. Тук срешнах и мнение, че си продължават плановите операции, въпрос за средствата също не е за пренебрегване.  Моя позната се оперира в Селена Пловдив, също доволна, разлика от два месеца и едни 1000 лв които тя плати по-малко. Имам добри отзиви за д-р Добрев в Бургас, от школата на Плевен е.

# 22
  • Мнения: 47
Благодаря. Ще изчета. А в Селена Пловдив при кой доктор се правят тези операции? .... ако знаеш
Доктор Добрев не съм го чувала, ще проверя....

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 703
Благодаря. Ще изчета. А в Селена Пловдив при кой доктор се правят тези операции? .... ако знаеш
Доктор Добрев не съм го чувала, ще проверя....
Доктор Матев и прави операцията

# 24
  • Мнения: 246
silvena, включвам се с препоръка за д-р Добрев, поинтересувай се, на мен момичета точно от този форум ми дадоха много информация  за него и отделението, което ръководи. Моята операция беше през февруари, към момента се чувствам добре, даже много добре. И кураж!

# 25
  • Мнения: 47
silvena, включвам се с препоръка за д-р Добрев, поинтересувай се, на мен момичета точно от този форум ми дадоха много информация  за него и отделението, което ръководи. Моята операция беше през февруари, към момента се чувствам добре, даже много добре. И кураж!
Благодаря за мнението. Ти при него ли се оперира? Той къде оперира?

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 703
silvena, включвам се с препоръка за д-р Добрев, поинтересувай се, на мен момичета точно от този форум ми дадоха много информация  за него и отделението, което ръководи. Моята операция беше през февруари, към момента се чувствам добре, даже много добре. И кураж!
Благодаря за мнението. Ти при него ли се оперира? Той къде оперира?
В онкото, това да не те стресира. И новина от вчера http://onkobs.bg/?p=16044

# 27
  • Варна
  • Мнения: 256
silvena83,
Аз правих лапаро в Плевен на 17.03 при проф. Горчев. Засега се чувствам ок, нямам оплаквания. Вторник съм на контролен преглед и после ще пиша. При тях не са спирали нито прегледите, нито операциите. Има мн сериозен контрол на достъпа, дезинфекция и т.н.
Желая ти успех Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 898
Лапаро какво ? Лапаротомия или лапароскопия Simple Smile.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 256
Лапаро какво ? Лапаротомия или лапароскопия Simple Smile.

Извинявам се, лапароскопия за премахване на миомни възли.

Общи условия

Активация на акаунт