Мога ли да осъдя лекар за слагане на ваксина?

  • 14 526
  • 185
  •   1
Отговори
# 15

Нещо не сте разбрали... Тук има достатъчно отзивчиви хора, които ще ви обяснят.

Благодаря, но информацията за нещата, които ме интересуват, си я търся сам, има достатъчно източници  Joy  Някакси не ми харесва "отзивчиви хора" да я пресяват и да ми показват само едната страна на нещата  bash   
Същото ще посъветвам и вас. Четете! Интересувайте се! От това зависи живота ни и този на децата ни  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967

Нещо не сте разбрали... Тук има достатъчно отзивчиви хора, които ще ви обяснят.

Благодаря, но информацията за нещата, които ме интересуват, си я търся сам, има достатъчно източници  Joy  Някакси не ми харесва "отзивчиви хора" да я пресяват и да ми показват само едната страна на нещата  bash   
Същото ще посъветвам и вас. Четете! Интересувайте се! От това зависи живота ни и този на децата ни  Wink


Аз съм съгласна, че всеки прави и иска най-доброто за децата си, ама Вие държите тон, който не е приемлив и не знам защо така се обръщате в предишния си постинг?!

# 17
  • Мнения: 1 172
Много педиатри се съгласяват да не поставят ваксинации, а да отразят документално, че са поставени.

Това си е престъпление, според мен. Спомняте ли си случая, когато дете не беше имунизирано срещу детски паралич и сестрата в училището му беше сложила втората такава ваксина без да прочете, че не му е слагана първата и по този начин го беше осакатила? Преди няколко години много го раздухваха този случай, но не помня в кой град се беше случило.
Ако обаче в картона пише, че една ваксина е слагана, а реално не е, кой после носи отговорността за последствията след следващите ваксини? И дали това няма да е по вина на родителите, точно толкова колкото и на услужливия педиатър?

# 18

Аз съм съгласна, че всеки прави и иска най-доброто за децата си, ама Вие държите тон, който не е приемлив и не знам защо така се обръщате в предишния си постинг?!

Тонът ми е съвсем нормален, но се извинявам!  bouquet 
Трябваше да чуете тона на педиатърката, когато й казах, че искаме да откажем БЦЖ ваксината. Тя скочи върху нас с обвинения и обиди, които не бяха предизвикани от нищо. Само от желанието ни правата ни като хора и пациенти да бъдат спазени   bowuu

# 19
  • Мнения: 4 150
Хубава наредба,не бях я чел zаЩото не можах да я намеря...Тьрсих я с дни.Благодаря.Това Ще помогне на много треzво мислеЩи родители да освободят децата си от ваксините,които желаят. Peace

Обраzува се спор ЗА и ПРОТИВ ваксините отново и винаги се намира някой да каzва,че няма друг Шанс,иzход и какво да се направи.Т.е. да се сведе глава и да се вьрви мирно и послуШно редом с стадото...
Напротив.Начини и Шансове има много.Закона е противоречив сам по себе си и има много подточки,които трябва да се иz4етат,zа да може да се дават и пиШат иzводи от сорта "няма да ти вzемат детето там и там" беz аргументи.

По темата...Теоретично можете да се опитате да сьдите.Ще бьде прехвьрлено оба4е на сестрата,която не е спаzила таzи наредба и Ще минете кьм частно дело,което може да ви донесе 100 лева( Thinking) Не сьм zапоzнат 100% с глоби и юристически санкции,zатова се обьрнете кьм опитен в това адвокат да ви насочи точно как да постьпите.
В случая има и "нанасяне на телесна повреда от тежьк характер" (така се описва една ваксина,която се слага беz zнанието на индивида),както и други наруШения на zакона.

Желая ви успех в тежката борба.  bouquet

ПП Винаги сьм каzвал.Когато се роди бебето,НИКОГА не го давайте и не го иzпускайте от очи,уж да го  мерят,хранят,кьпят и тн.Не го пускайте от скута си.То е ваШе и само ваШе.С наглите си и самоуверени действия сестрите и лекарите покаzват власт и притежание кьм собственото ви дете беz никакво право.Не се поддавайте на таzи наглост и го паzете.  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 150
Уважаема СВ,

Цитат
Това си е престъпление, според мен. Спомняте ли си случая, когато дете не беше имунизирано срещу детски паралич и сестрата в училището му беше сложила втората такава ваксина без да прочете, че не му е слагана първата и по този начин го беше осакатила? Преди няколко години много го раздухваха този случай, но не помня в кой град се беше случило
,

Вие виждате престьпление в това да се пиШат ваксини и да не се слагат...А виждате ли по голямото престьпление на сестрата,която НЕ е про4ела и е осакатила детето? И как така слага таzи сестра ваксини беz някой да й е поzволил?
Утре таzи беzотговорна и нехаеЩа сестра (както я пооЩряват с мисленето си много такива росители) Ще сложи някоя иzтекла или zараzена ваксина на ваШето дете? Тогава кой Ще е виновен? Да ви кажа ли? Пак вие,като родители.ЗаЩото неzнаете и не се интересувате какво се прави с децата ви и сляпо вярвате в белите фусти на медицинския персонал.

Това допускате,това Ще получите. Peace

# 21
  • Мнения: 416


Аз искам детето ми да е ваксинирано. Нищо лошо не виждам в това да е предпазено от страшни болести. За щастие повечето хора мислят като мен.

А ако разбера за педиатър, който не поставя ваксини на едно, а пише, че ги е поставило - ще се постарая никога повече да не извършва тази професия!

Christian, тук си в грешка. Когато детето се роди, то не принадлежи на родителите, а на себе си. Родителите имат права над него, докато навърши 18 години. Не можеш да правиш каквото си искаш с детето си, само защото си мислиш - то е мое! Много хора бъркат, че могат да правят, каквото искат с децата си - да взимат грешни решения за здравето им, да ги бият, да ги малтретират и да ги излагат на вредни влияния, да не говорим пък за тези, които убиват собствените си деца.

Защо според теб има случаи, когато се отнемат родителските права и децата се пращат в домове?  Значи децата са на родителите им, но не съвсем.

Относно това, че няма да ти вземат детето там и там - няма нужда от аргументи, защото си има закон за тая работа.

# 22
  • Мнения: 4 150
Фема,

Ето какво си написала...Аз искам детето ми да е ваксинирано
Следва това....Когато детето се роди, то не принадлежи на родителите, а на себе си.Не можеш да правиш каквото си искаш с детето си, само защото си мислиш - то е мое

Противоречието е дьлбоко в дуШата ти. Peace
Ако си медицинско лице (най ве4е лекар) може и да водим някой и друг спор,но при теzи раzсьждения се сьмнявам в това.

Желая ти никога детето ти да не иzпита черната страна на една ваксина,zа която ти като майка си отнела/вzела реШението да му бьде сложена вярвайки в нейната полеzност и правилност.

# 23
  • Мнения: 1 655
Когато детето се роди, то не принадлежи на родителите, а на себе си. Родителите имат права над него, докато навърши 18 години. Не можеш да правиш каквото си искаш с детето си, само защото си мислиш - то е мое! Много хора бъркат, че могат да правят, каквото искат с децата си - да взимат грешни решения за здравето им, да ги бият, да ги малтретират и да ги излагат на вредни влияния, да не говорим пък за тези, които убиват собствените си деца.
Да не би детето да е на държавата, та тя да решава въпросите свързани със здравето му? Като се разболее утре детето, няма държавата да седи до леглото му, няма да и пука изобщо! Или пък детето да е на сестрите и лекарите в болницата, които си манипулират с детето ти, като че ли е тяхно, при това погазвайки закона!
Обясни моля те, как точно едно новородено бебе принадлежи на себе си?

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 14:00 от Svetla1

# 24
  • София
  • Мнения: 410
Отдавна не бях влизала тук, защото не ми се водят безсмислени спорове. Шапка свалям на Кристиян, че все още има сили и желание да продължава  bouquet

ПП Винаги сьм каzвал.Когато се роди бебето,НИКОГА не го давайте и не го иzпускайте от очи,уж да го  мерят,хранят,кьпят и тн.Не го пускайте от скута си.То е ваШе и само ваШе.С наглите си и самоуверени действия сестрите и лекарите покаzват власт и притежание кьм собственото ви дете беz никакво право.Не се поддавайте на таzи наглост и го паzетеbouquet
Точно това смятам да направя, живот и здраве, като се стигне до раждане на второ дете. Да видим как ще ми го измъкнат от ръцете Mr. Green

Аз искам детето ми да е ваксинирано. Нищо лошо не виждам в това да е предпазено от страшни болести.
Фема, защо тогава се притесняваш и ядосваш? Нали твоето дете е защитено, другите да му мислят Mr. Green
Christian, тук си в грешка. Когато детето се роди, то не принадлежи на родителите, а на себе си. Родителите имат права над него, докато навърши 18 години. Не можеш да правиш каквото си искаш с детето си, само защото си мислиш - то е мое!
А да не би да принадлежи на лекарите, та си му поставят ваксини без съгласието на родителите? newsm78

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 14:11 от dutci

# 25
  • Мнения: 14 654
aко имате възможност да си позволите добри адвокати- борете се, осъдете мърлявите лекари!
факт е , че на всички деца се бият ваксини още в родилния дом, факт е, че се съобщава на родителите едва след като ваксината е сложена! и моето дете е ваксинирано, колко много съжалявам, че не съм се замисляла за друга възможност! и той се роди недоносен, а ни изписаха с бцж. браво на вас, че си отстоявате правата, че сте решили да се борите. поздравявам ви и ви подкрепям!

# 26
  • София
  • Мнения: 410
факт е , че на всички деца се бият ваксини още в родилния дом, факт е, че се съобщава на родителите едва след като ваксината е сложена!
Така правят, за да те поставят пред свършен факт. Пък ти после ходи си търси правата...
А най-лошото е, че ваксината е сложена и няма връщане назад.
Затова в по-горен постинг казах, че като се стигне до второ дете, ако трябва ще си тръгна с бебето веднага след раждането, но няма да им го оставя в ръчичките. Просто им нямам вяра нещо, дори да съм подписала и документ, с който отказвам ваксините. Чудно ми е как ли ще реагират и как могат да ме спрат. newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967

Затова в по-горен постинг казах, че като се стигне до второ дете, ако трябва ще си тръгна с бебето веднага след раждането, но няма да им го оставя в ръчичките.



И как по-точно това ще стане?!

# 28
  • София
  • Мнения: 410

Затова в по-горен постинг казах, че като се стигне до второ дете, ако трябва ще си тръгна с бебето веднага след раждането, но няма да им го оставя в ръчичките.



И как по-точно това ще стане?!
А как ще ме спрат? newsm78
Все пак смятам, че ще се намирам в болница, а не в затвор. Но се чудя как ли наистина ще се опитат да ме спрат, с какви аргументи. Или може би има и закон, където пише, че не може да си тръгнеш веднага след раждането от болницата. Ако има такъв, то аз не знам за него.

# 29
  • Мнения: 1 172
Уважаема СВ,

Вие виждате престьпление в това да се пиШат ваксини и да не се слагат...А виждате ли по голямото престьпление на сестрата,която НЕ е про4ела и е осакатила детето? И как така слага таzи сестра ваксини беz някой да й е поzволил?
Утре таzи беzотговорна и нехаеЩа сестра (както я пооЩряват с мисленето си много такива росители) Ще сложи някоя иzтекла или zараzена ваксина на ваШето дете? Тогава кой Ще е виновен? Да ви кажа ли? Пак вие,като родители.ЗаЩото неzнаете и не се интересувате какво се прави с децата ви и сляпо вярвате в белите фусти на медицинския персонал.

Това допускате,това Ще получите. Peace

За мен е престъпление срещу собственото ми дете да му вписват лъжливи данни в картона. Не вземам страна в спора ЗА или ПРОТИВ ваксините. Затова и не коментирам никое от предходните мнения За и Против ваксините. Всеки трябва да е свободен да реши кое е най-добро за детето му.

В никакъв случай не защитавам сестрата, която не е прочела толкова важни неща. Да, това също е престъпление. Но едва ли всички сестри са такива. Дори и съвестна сестра няма как да разбере, че някаква ваксина не е сложена, ако в картона пише друго. Освен това, как тази сестра ще се досети, че родителите на въпросното дете са против ваксините след като в картона му са отбелязани куп такива? Тази опасност исках да отбележа в предния си постинг и да акцентирам не върху немарливостта на сестрата, а върху факта, че тази документация е много важна и фалшифицирането й крие рискове, макар да изглежда безобидно.
Мисля, че точно вписването на неверни данни е престъпление, защото може сериозно да навреди на детето в бъдеще, а не самото отричането на ваксините и нежеланието на родителите да ваксинират децата си.

Общи условия

Активация на акаунт