Паниката Ковид-19 - как да се справим?

  • 86 384
  • 3 451
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
Излизане от интернет за месец.
Спиране на телевизията.
Работи.

Напълно вярно. Аз не бях гледала новини от понеделник, но сега като прочетох колко нови случая има се хванах за главата и си казах, че пак ще спря да чета новинарските сайтове.

# 16
  • Мнения: 107
Като използваме главите си и се консутираме с истински специалисти, а не с една тетка на пазара. Да не говорим за политиците, защото те са толкова компетентни, колкото аз съм правнук на Ленин. В края на краищата опазването зависи от нас, последните хора. От хигиената ни, културата ни и не Ганьо да ми лае "ония па че ми каат"! Защото има го и тоя момент, че се всява излишна паника, за да се отклони вниманието от истинските проблеми. Никой не твърди че вирусът не трепе. Напротив. Но защо не проверим първо какъв е този толкова смъртоносен вирус, как се предава, колко живе е и какво го трепе, вместо да зяпаме статиските като зомбирани и ауууу видиш ли, той е смъртоносен, значи може и аз да умра. Това Е СИГУРНО. Всички сме пътници. И е добре първо да почнем да живеем са тая мисъл и да намерим начин да си удилжим живота. Защото ПАНИКАТА УБИВА ПО_БЪРЗО И ОТ БИОЛОГИЧНО ОРЪЖИЕ. Акъл, акъл и пак акъл.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
не виждам защо е тази психоза, на фона на милиардното население нито са много случаите, нито са много умрелите, възрастните и болни хора, а и не само те,  и от най-обикновено грипче може да получат усложнения, по-голяма е вероятността да се гътнеш от рак, отколкото от Ковид 19
за възрастни да се самоизолират е ОК, ама да им затвярят граници и училища за седмици и месеци е тъпотия, накроя хората ще фалират

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 11:09 от bur02

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Някъде четох, че съвсем нормално било в Италия да е толкова тежко положението, тъй като били с голям процент застаряващо население, а нали възрастните са най-рискови...

Абе, стискаме зъби и каквото сабя покаже. То се е видяло.

# 19
  • Мнения: 47 981
Едва ли е по застаряващо от тук

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Не знам, аз умишлено избягвам да чета подробности, заглавията ми дават горе-долу инфото, което ме интересува. Моите родители за щастие живеят извън града, пенсионери са, баща ми е с липсващ имунитет след прекарана химиотерапия миналата година и са рискови. Сами се изолираха, не им се налага да излизат кой знае колко, снабдила съм ги с маски, за когато се налага да пазаруват, имат храна, препарати и за тях не се тревожа кой знае колко. Откъм тази страна ми е спокойно.

# 21
  • Мнения: 1 625
Като използваме главите си и се консутираме с истински специалисти, а не с една тетка на пазара. Да не говорим за политиците, защото те са толкова компетентни, колкото аз съм правнук на Ленин. В края на краищата опазването зависи от нас, последните хора. От хигиената ни, културата ни и не Ганьо да ми лае "ония па че ми каат"! Защото има го и тоя момент, че се всява излишна паника, за да се отклони вниманието от истинските проблеми. Никой не твърди че вирусът не трепе. Напротив. Но защо не проверим първо какъв е този толкова смъртоносен вирус, как се предава, колко живе е и какво го трепе, вместо да зяпаме статиските като зомбирани и ауууу видиш ли, той е смъртоносен, значи може и аз да умра. Това Е СИГУРНО. Всички сме пътници. И е добре първо да почнем да живеем са тая мисъл и да намерим начин да си удилжим живота. Защото ПАНИКАТА УБИВА ПО_БЪРЗО И ОТ БИОЛОГИЧНО ОРЪЖИЕ. Акъл, акъл и пак акъл.
Ами аз точно от това съм най-притеснена. Следя научните доклади и изследвания от самото начало. Оттам ми идва притеснението. А като излезнаха да ни успокояват, че е просто грип съвсем почнах да се притеснявам, защото знаеш до какво ще доведе.
Объркване в хората, конспирации, недоверие в институциите. Точно това, сега ще ни изиграе много лоша шега, защото народа е разделен на "паникьори" и "не е страшно". Това сега, в условията на извънредно положение ще донесе страшни негативи за цялото общество.
Дано повече хора се замислят, че за първи път нашите депутати са единодушни и има защо.

# 22
  • Мнения: 1 489
Свели сме излизанията само до най-необходимите. Детето го водя да кара колело на пусто място. Естествено сме засилили хигиената- миене на ръцете по-често, дезинфектант. Пазарувам от кварталното магазинче, за да не се смесваме с много хора в големите супермаркети.
И аз се страхувам за възрастните ми роднини- баба и дядо са на 80+ и са с множество заболявания. Мисля да не ходим скоро на гости, за да не занесем ние нещо.

Бог да е с нас и дано не стигаме мащабите на Италия и Китай!

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз съм рискова. Гледам много да не излизам без необходимост. Маски не успях да купя много, но сега ще ушия многократни трипластови, като от едно време каквито бяха. Перат се и се гладят. Дано наистина не стигаме мащабите на Италия и Китай, че тук нямаме готовност за нищо.

# 24
  • Мнения: 1 007
Няма как да се справим с паниката - справка - съседната тема...

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ами то си е страшно. Сякаш живеем във филм.

# 26
  • Мнения: X
Българите са невежи и лесно се стряскат поради това. Просто е тръгнала една лавина и накрая се затварят заведения и се обявява изънредно положение, защото и властимащите ни са невежи, но се мъчат да регистрират дейност.
Всяването на смут и паника у населението влиза в дефиницията за тероризъм според НК, а всеки глупак с журналистическа диплома се мъчи да отрази развитието на (вече) пандемията.
Аман.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 805
Аз се страхувам повече от паниката, отколкото от самия вирус.
Хората се научиха, че девизът е "Поединично спасявай се!" и в някой момент са готови да приемат, че могат и по трупове да газят, само и само да спасят себе си.
"Първа лястовичка" - дядото-астматик, когото изхвърлили задружно от вагона на метрото. Слава богу - на най-близката станция, щото можеше при други обстоятелства да излети през вратата в движение, и никой няма да погледне даже къде е паднал ...

# 28
  • София
  • Мнения: 28 559
Българите са невежи и лесно се стряскат поради това. Просто е тръгнала една лавина и накрая се затварят заведения и се обявява изънредно положение, защото и властимащите ни са невежи, но се мъчат да регистрират дейност.
Всяването на смут и паника у населението влиза в дефиницията за тероризъм според НК, а всеки глупак с журналистическа диплома се мъчи да отрази развитието на (вече) пандемията.
Аман.
Мда.
Например през 2009 г. от свински грип (който е доста по-тежък) умират над 285 000. Но тогава нямаше паника, положението се овладя. Сега, обаче, трябва да се паникьосваме "отговорно".

# 29
  • София
  • Мнения: 38 476
Какво ще означава "извънредно положение"? Колко ще сме ограничени?

Общи условия

Активация на акаунт