Паниката Ковид-19 - как да се справим?

  • 86 402
  • 3 451
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40 913
Извинявайте, току-що прочетох, че заболелите у нас са 23 в 3 огнища.
Сериозно ли обявиха извънредно положение за един месец заради 23 души в 3 града?? Аз си мислех, че съм изпуснала някаква вълна новини за лавинообразна зараза.

При положение, че има 23 засечени, но 80% нямат никакви симптоми и заразяват без да са засечени, според теб да си лежим ли трябва? И само след седмици да сме на хала на Италия? Поне имаме примери какво става със и без дисциплина. Виж  линка, който пуснах, ако не те мързи да четеш. при всички случаи в момента стотици заразни се разхождат по улиците.

# 46
  • Мнения: 40 913
Както казах вече, борбата е за едни около 3% спестени смътртни случаи. Ако на някого му звучи пренебрежимо, нека го обърнем в цифри:
- в най-лошия случай ще се заразят 70% от населението, което са грубо ПЕТ МИЛИОНА души.
- ако умрат 2% ( в някои държави го докарват до под 1%) това са 100 000
- ако умрат 5%, това са 250 000

Е, осъзнавате ли разликата от 150 000 умрели??? То на война не умират толкова.

# 47
  • Мнения: 1 625
Извинявайте, току-що прочетох, че заболелите у нас са 23 в 3 огнища.
Сериозно ли обявиха извънредно положение за един месец заради 23 души в 3 града?? Аз си мислех, че съм изпуснала някаква вълна новини за лавинообразна зараза.
Мислех да отговоря, но...
Достатъчно ти се отговаряше в другата тема. Тази е относно това как се справим с притесненията. Не е разискване дали е взето правилно решение. Всеки има глава на раменете си, но от днес би трябвало да стане ясно на всички, че като общество ние имаме и задължения.
Щом Парламента е взел дадено решение, ние като граждани се очаква да се съобразим с това.
А ако имаше по-малко хора като вас, които отричат и поставят във риск другите, нямаше да се налага сега да има извънредно положение и да се отнемат права на гражданите.
Благодаря ви, че изказвате мнението си. Не е нужно да е във всяка тема, свързана с вируса.
Пожелавам ви успех и се съобразявайте със мерките и правилата, които ни докарахте с отричането на проблема. Нямам предвид само вас, но на вие изказвате мнението тук.

Сега, оттук нататък ще следваме правила и това е.

# 48
# 49
  • София
  • Мнения: 38 489
Тотално се сдухах!

# 50
  • Мнения: 21 450
Свива ми се сърцето. Не заради смъртта, а заради свободата. Вие осъзнавате ли, че поне за един месец се връщаме не в комунизма, ами в концентрационен лагер?

Какво имате предвид?

# 51
  • Мнения: 3 751
Че не може да се шляеее, къде си поиска.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 489
Ами ето - не мога да ходя на работа, не мога да ходя в университета, не мога да ходя в Европа. Вероятно следващата седмица ще забранят да излизаме от вкъщи. 😓😞

# 53
  • Мнения: 40 913
За сега никой не ти е забранил да ходиш в Европа, по-скоро може Европа да не те иска. Но най-важно е такива като теб да осъзнаят, че ситуацията налага ограниченията, а не някаква прищявка на управляващите.

# 54
  • Мнения: 3 751
Не могат да осъзнаят.
Пищи се за нарушени права.
Аз съм си платил и ще ходя!
Те навсякъде са болни, защо да се пазя.

Не може да се разчита на съзнание, затова се налага и ограничаване на правата.
Естествената глупост е навсякъде.

# 55
  • Мнения: 40 913
Тотална липса на чувство за общност. Има го навсякъде, но при българите е на квадрат.

# 56
  • Мнения: 1 238
Аз си сипвам  100 грама сливова и ми минава тревогата.

# 57
  • София
  • Мнения: 38 489
Благодаря за прекрасното отношение в този ужасен момент!
Както винаги форумът е "Положението ми е много по-добро от положението ти"

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 23:19 от Rockstar

# 58
  • Мнения: 2 204
Ами ето - не мога да ходя на работа, не мога да ходя в университета, не мога да ходя в Европа. Вероятно следващата седмица ще забранят да излизаме от вкъщи. 😓😞
Защо да не можеш да ходиш на работа. Ходенето на работа не е отменено. Всички работещи ще си ходят на работа.

# 59
  • Мнения: 40 913
Положението МИ???? Момиче, стовари ни се пандемия, глобално бедствие. Може и теб да те застигне, може майка ти, баща ти, роднини... Същото важи и за мен, даже аз съм по-застрашена. Какво положение?

Общи условия

Активация на акаунт