Ryanair - 17

  • 47 715
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 19 018
Резервациите направени за полети през юли и август ще може безплатно да бъдат променяни за дати до края на годината.

# 496
  • София
  • Мнения: 16 041
Резервациите направени за полети през юли и август ще може безплатно да бъдат променяни за дати до края на годината.
   
Това пък защо?
Нали до преди малко се рекламираха кога и за къде може да се лети, полетите уж тръгват от 01.07, разписание - обявено. Планирам да купя билет за началото на юли, август чакам гости с РЕ.

# 497
  • Мнения: 19 018
Явно ги е ударила яко кризата и привличат колкото може повече клиенти

# 498
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Само за нови резервации, купени от днес натам важи. Датата може да се сменя, но не и маршрута.

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 11:39 от regina di cuori

# 499
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Здравейте! Все още чакам за евентуално възстановяване на пари за неосъществени полети през март. Но, докато си чакам, валидността на картата, с която са платени полетите изтече. Вече имам издадена нова банкова карта, с различен номер и вече не е VISA, а Mastercard. Сметката към която са издадени картите е една и съща. Та, мисълта ми е ако и когато решат да ми върнат парите, ще има ли проблем, че картата с която е платено е с изтекла валидност?
Картата няма значение, за връщане на пари е важен номера на сметката.

# 500
  • Мнения: 113
Здравейте отново.
В понеделник получих мейл, в който ми казват, че са ми обработили искането за връщане на пари и ще ги получа до 5-7 работни дни. Не бях сигурна дали ще стане точно така, но днес на картата, с която бях взела priority (или както се казва при тях) си получих сумата. Все още не са стигнали тези за билетите, но се надявам и това да се случи скоро.
Явно са започнали да връщат най-накрая. Стискам палци всички да си ги получим!

# 501
  • Мнения: 4 133
Здравейте отново.
В понеделник получих мейл, в който ми казват, че са ми обработили искането за връщане на пари и ще ги получа до 5-7 работни дни. Не бях сигурна дали ще стане точно така, но днес на картата, с която бях взела priority (или както се казва при тях) си получих сумата. Все още не са стигнали тези за билетите, но се надявам и това да се случи скоро.
Явно са започнали да връщат най-накрая. Стискам палци всички да си ги получим!
За кои дати ви бяха полетите?

# 502
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Здравейте,
Ще бъда благодарна за съдействие, тъй като съм абсолютен новак в закупуването на самолетни билети, а и в създалата се ситуация явно е по-сложно. Искам да резервирам билет за август, но когато посоча активна дата в сайта на Ryanair, вдясно под Органайзер изписва "Няма планирани полети все още". Независимо от това, когато кликна на въпросното съобщение ми дава възможност за резервация и три оставащи места. Объркана съм - има или няма полети?

# 503
  • Мнения: 113
За кои дати ви бяха полетите?
За 10-19 април, но не мисля, че това има значение. Нали имаше "опашка", така че предполагам, че по нея връщат.

# 504
  • Мнения: 17 987
На дъщеря ми бяха за март, няма нищо още, ни имейл за ваучер, ни пари

# 505
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Докато чакаш може да пиеш 1 студена вода.
РЕ е предложил ваучер, Ескай ще си го продадат и усвоят за друг клиент. Пари от посредник няма да видиш.
Но това ще е урок - да купуваш директно от сайта на превозвача в бъдеще.


Коментарът ви е некоректен. Ваучерите са поименни. Никой друг не може да ги ползва. По същия начин е към всяка една авиокомпания, така че посредника нищо не може да ви "открадне".

Имам билети директно към Уиз еър, Райън еър, Луфтахназа, имам билети през IATA - SABRE като агент към България еър, Алиталия, Търкиш и т.н. Никой до момента не е върнал пари...това е. Чакаме си.

# 506
  • София
  • Мнения: 690
Ами аз имам върнати пари от EasyJet за полет в края на април-много добра комуникация, отговори на всеки мейл! Но полета не е от и до България-сигурно и това има значение:)
От Ryan се отказах да чакам нещо-заявка пусната началото на март, Оммм

# 507
  • София
  • Мнения: 4 493
Докато чакаш може да пиеш 1 студена вода.
РЕ е предложил ваучер, Ескай ще си го продадат и усвоят за друг клиент. Пари от посредник няма да видиш.
Но това ще е урок - да купуваш директно от сайта на превозвача в бъдеще.


Коментарът ви е некоректен. Ваучерите са поименни. Никой друг не може да ги ползва. По същия начин е към всяка една авиокомпания, така че посредника нищо не може да ви "открадне".

Имам билети директно към Уиз еър, Райън еър, Луфтахназа, имам билети през IATA - SABRE като агент към България еър, Алиталия, Търкиш и т.н. Никой до момента не е върнал пари...това е. Чакаме си.
Това за ваучерите не е съвсем така. Имам закупени билети от раян от мой профил, с моя кредитна карта, а ваучера е получен на името на първият от списъкът пътуващи - в случая на съпругът ми. Сега мисля да го дам на дъщеря си, за да си купи билет към бг........ няма проблем да бъде ползван на друг акаунт, какво остава на друго име....

# 508
  • Мнения: 7 876
Това последното сигурно ли е?
Защото на сайта четох друго и там пишеше, че само титулярът може да го ползва с възможност да включи колкото си иска души в резервацията.
Моля, дайте линк в подкрепа на Вашето твърдение, защото това много ще ми помогне.
Веднага бих се отървала от ваучера. 😀

# 509
  • Варна
  • Мнения: 495
Днес ми върнаха парите за анулирани резервации от началото на април . След два месеца започнаха да ги връщат.

Общи условия

Активация на акаунт