Ще се смаете...!!

  • 2 384
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Още нямам опит Simple Smile, но от майка си знам , че и мен доста рано са ме захранили с манджички и други подобни:). Просто съм се родила 4,600 исъм продължила да се развивам със същите темпове Simple Smile, и рано рано е престанало да ми стига само мляко Simple Smile)
 Така че, зависи си от детето, май ?!? Peace

Мила Шехерезада, само да уточня, че няма никакво значение колко килограма е родено едно дете! При всички случаи ако се кърми на поискване кърмата винаги е съвсем достатъчна за него дори далеч след 6-я месец.
Пример: дъщеря ми е родена 4кг, на 2 месеца беше вече 6.400кг- толкова тежат повечето деца когато са на 6 месеца. До 6 навършени месеца беше само на кърма! След това опитваше по няколко лъжички с голям зор други храни. Прояде що-годе някъде към година и 3-4 месеца, до тогава основната и храна беше кърмата. На годинка тежеше11.100кг.
Не слушай заблуди а чети по често този форум и библиотеката му, има какво да научи човек! Peace
И при всички положения ние винаги сме тук да помогнем! Grinning

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ужас.....добре, че го има интернет.....иначе вероятно и аз така щях да си храня моето  Rolling Eyes

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Не разбирам конкретният замисъл на темата  newsm78 Айде всички дружно да възкликнем- Ужас! Срамота! - и да приключим. Щото май точно това се очаква...

Честно, не се изумих. На 6 месеца и моето дете ядеше доста от изброените неща май...

# 18
  • Мнения: 8 463
Аз пък съм възмутена от храненето на това дете!Ха възмущавайте се сега,че аз се възмущавам.Всеки има право на мнение.
И предпочитам да говорим за това как да се ограмотят някои хора за начина,по който гледат децата си отколкото да спамя в Клюкарника на тема секс,гащи,мащи,оргазми и тем подобни./всеки с интересите си,може и да има засегнати,не визирам конкретни хора/

Тая тема си е точно за тук,за Кърменето и захранването!В Клюкарника коментираме личния живот на много хора,но никой не казва,че е неетично.Но явно циците на  фолкпевиците Ивана,Драгана,Петкана и т.н. са по-интересни от една никому неизвестна объркана жена и детето и.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Тая тема си е точно за тук, за Кърменето и захранването! В Клюкарника коментираме...
Емия, може да си хем възмУтена, хем и огОрчена... Обаче без да има действие, нищо не може да се направи...  А и няма какво да коментираме... Всички ни е ясно колко "добро" е това захранване...



И предпочитам да говорим за това как да се ограмотят някои хора за начина,по който гледат децата си
И аз за това предпочитам...



А с това съм тотално несъгласен...

...никому неизвестна объркана жена и детето й
Хем е известна, хем и не е объркана...

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 00:05 от Ekcnpec

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако за всяко сторило ни се странно захранване отворим тема, то страшно ще разводним форума...

# 21
  • Мнения: 3 760
Има смисъл от подобни теми!
Ако един нов потребител мерне подобна темичка, вероятно ще запомни, че не е общоприето на 6 месеца да се дават такива неща... Особено какао и риба... И когато този юзър се сблъска със съветите на своя педиатър или някой негов близък се хързулне по подобни дивни схеми на захранване, то той (юзърът мернал темата  Wink) вероятно ще се замисли...
И може би ще тръгне да ровичка за повече инфо. Защото става въпрос за здравето на децата ни нали?
Авторката на темата обсъжда менюто, а не дали съответната мама е добър родител или не...
Кофти меню!!!!  Confused

# 22
  • Мнения: 532
Всичко учи ...

Определено темата има заинтригуващо и хващащо окото заглавие.

Опредлено дузина кърмещи майчета, на които рано или късно им предстои захранване са я прочели.

Определено са се замислили ...

И ако така замислени са попрочели в библиотеката що е то захранване и как се провежда то - е, определено от темата е имало полза.

# 23
  • Мнения: 8 463
Експресе,ще извиняваш,но тази жена е просто пример-не ми е известна,ако си ясновидец,на теб може да ти е.Никъде не видях трите имена ,град,ЕГН и адрес.Нито е НЕобъркана.Тя може и да си мисли,че е на прав път,но това все още нищо не значи.И това,че съм възмУтена/нали може без ирония Wink/ си е мое право.Не всички мислим еднакво.
И ако сме тук,то е ,защото искаме да променим нещо.Иначе защо са всички тия походи,просветителски акции и т.н.-само за да вдигаме гири и за да покажем,колко сме по-умни от другите ли?Че знаем,нещо,което те не знаят?Тук отдавна цари оживление и не влизат само 5-6 дърти Mr. Green кърмачки като мен,които кърмят повече от година/някои повече от 2-3/ Laughing,а доста нови майчета и бременни,на които темата сигурно би им била любопитна и би ги накарала да прочетат повече.
Ако една жена има цялата и необходима информация и въпреки това дава всички тези храни,тогава просто вдигаме ръце.Информиран избор.детето си е нейно.Така е решила,така е постъпила.
Но ако слуша свекърва си,прабаба си и съседката леля Пена, тогава сме длъжни да и кажем,че информацията и е лееекинко остаряла.И ако тя лично не чете в интернет ще го прочетат други такива като нея  и ще се замислят.

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 07:44 от Емия

# 24
  • Мнения: 298
Нищо клюкарско не видях в темата. Смятам, че мисията на всички знаещи по въпроса е също и да просвещават другите. Не всички ползват интернет, не всички се интересуват достатъчно.

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
боже, колко шум...и аз не мога да разбера за какво!
естествено,че има смисъл от такава тема.
аз съм майка за първи път. преди седмица педиатърката ми направи една схемичка за захранване от 40-я ден със сокченца от морковки и ябълки.в момента детето ми е само на кърма и вечер се превива от колики, а като включа сокчета не знам какво ще стане...
нямам никакво намерение да захранвам още детето си и това решение съм го взела ,четейки ФОРУМИТЕ В ТОЗИ САЙТ. тази тема донякъде също ме накара да се замисля относно захранването-с какво, от кога и т.н.
така че не виждама какво толкова подскачате срещу момичето... newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз не се смайвам по простата причина, че сигурно 90%, че и повече, захранват рано и с каквото имат. Така ще бъде още дълги години, докато не се наложат новите правила, а те ще се наложат като се смени поколението лекари. Освен тях вкъщи се слушат обикновено и майките и свекървите, които също са захранвали рано.
Даже бих казала, че това е почти нормално хранене. Казвам "нормално" не, защото и аз така бих захранила, а просто заради това, че почти всички така правят. Така че място за смайване няма!
На такива майки обикновено се пробвам да им кажа аз как бих захранила и дотук.

# 27
  • Мнения: 46 520
Нека яде, после ще се чудят от къде им е дошло ...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз те разбирам много добре. И, въпреки че 1м. имах кърма, съм напълно съгласна, че бебето трябва да има друг режим и аз много се възмущавам като започнат да хранят и тровят децата на такава малка възраст. Без коментар относно поднатите ти, а теб подкрепям 100 %. Hug

# 29
  • Мнения: 5 391
Нека яде, после ще се чудят от къде им е дошло ...
Peace
А и не виждам смисъл да нападате момичето, пуснало темата-така решило, впечатлило се, така направило.Айде пак много шум ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт