👶Да бъдем слънчеви и позитивни, ние сме железни майки СИЛНИ! 2020 - 🌞Тема 12

  • 25 862
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 109
Здравейте момичета,
Чета ви редовно, но не смогвам да коментирам, защото докато изчета всичко вие вече сте 10 теми напред:-)

Дриймче, благодаря за новата тема - заглавието е много на място!

Лимонче, стискам палци всичко да утихне! Дръж ни в течение.

Аз уж не се поддавам на паниката, обаче след като 2 дни чета само за короната, мерки, ограничения и т.н. днес се посдухах. Мъжа ми от вчера е хоум офис, аз също съм вкъщи и рядко излизам. Пазарувам предимно в кварталния магазин, не сме се запасявали, имаме храна за поне 2-3 дни вкъщи. Но си мислех, че не е лошо да си купя още фраксипарин от аптеката. Също, трябва да пускам изследвания тия дни в Токуда... хич не ми се ходи...

Имах доста силни и продължителни контракции в началото на седмицата и се притесних. В сряда бях при д-р Чучумишев, където беше доста празно и спокойно. Та той ме успокои, че нямам скъсяване на шийката и всичко изглеждало наред. Измери бебето към 1400гр. (28+2), каза, че имало коса:-) И добре, че успях да го посетя, че гледай какво стана 2 дни по-късно.
Днес писах на Богданова какво правим с прегледите, надявах се и фетална морфология да направим в 30-31г.с. В общи линии ще спазват предписанията, това ми отговори. Явно и тя няма информация какво ще става. Според нея фетална морфология можело до 34-35 седмица да се направи.  Жената е в отпуска в момента и беше извън България. Следствие на което моят бременен мозък започна да се притеснява какво правим, ако не я пуснат да се върне в България (ако границите са затворени) или ако я сложат под карантина след пътуването...Абе изтрещявам...

Сега съм се притеснила, че усещам дразнене в гърлото и кашлица от време на време...

# 46
  • Мнения: 62
Роден ентусиаст - може да е от паниката по Коронавируса, да си мислиш, че те боли. Прави си чай с мед или само мед си хапни. Дано е това.
Дано никоя от нас не се сблсква с този вирус.

Лемонс - стискам палци всичко да е наред, лежи максимално много, пии повече магнерот и дано всичко де е наред.

Аз съм много притеснена, че ние с ММ сме суеверни и нищо не сме взели за бебчето и не знам, дали ще имаме възможност да вземем.
Дано по бързо отминава този кошмар с този вирус.

# 47
  • Мнения: 921
РоденЕнтусиаст аххх и ти си била при Чучумишев. Аз тази сряда трябва да съм... Мале дано не отменят прегледа....

Ох аз при Богданова имам на 2 април преглед, дано всичко е благополучно, че не знам какво ще правим. Имам час и за кардиолог след 10 дни, на очен трябва да ходя... не може да ни отпишат така - а навсякъде е на частно.

Ще се държим в течение и това е...

Както бях казала и преди няколко теми - щеше да е супер да имаме някоя мама с роднина генеколог хаха 😬

# 48
  • Мнения: 277
Лимонче, стискам палци всичко да е наред 🌷!
Аз след малко тръгвам към болница Надежда да се пробвам да си направя кръвните изследвания, да видим дали ще ме пуснат, че вчера вечерта са обявили още по-затегнати мерки... Пък за прегледа с хематолога в сряда ще пробвам да му се обадя по телефона и да не ходя, то и без това е просто консултация на база кръвните излселдвания и няма нужда да се виждаме лично ....

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Добро утро момичета Simple Smile
Благодаря ви за подкрепата снощи! Това, което се случи някакси ми дойде “като гръм от ясно небе”.  Колкото и контракции да съм имала все съм била спокойна, че не е опасно и когато получих болките снощи се изплаших доста. В болницата беше още по-гадно, защото там пък ми обясниха до какво може да доведе и т.н и тогава съвсем изпуших. След като обсъдиха добре ситуацията предвид корона вируси и извънредни положения и т.н решиха, че ще е по-добре да съм си в нас. Реално, както е казала Ом, шийката ми е в нормата, просто е значително скъсена предвид това, което е било. Направи ми и гинекологичен преглед и каза, че е започнала да се изглажда и това може да доведе до разкритие.

Галеона, да лекувам бактерия, но контракциите нямат общо с уреаплазмата. Те се предизвиквали от растежа на матката и от положението на бебето, което е прекалено ниско. Главата на бебка с ехографа ми я гледа до срамната кост.

Фрест, този път контракциите бяха придружени с болка и опъване. Не мога да кажа, че беше непоносима болка, но все пак я имаше и затова отидох в спешния. Имах една тежина ниско в корема, все едно бебето ще падне (не знам как да го обясня).

Лоренка, в МД ходих. Имат спешен център, който явно е само за техни пациентки, които се следят там, но лекаря беше много отзивчив и ме прие и прегледа. и те са в затегнато положение, заради вируса, но не ми отказаха.  Не беше нашия човек,а друг.

До понеделник ще съм залепена за дивана и ще пия магнерот 3х2. Понеделник ще отида на преглед при моята АГ и ще я послушам каквото ми каже това ще направя. Надявам се до тогава да няма такива спешни състояния.
Четох, че някои от вас са се притеснили  като са ме прочелаи с тези контракции, защото и вие получавате и т.н. Това,  че на мен ми се е случило не значи, че и при вас е същото, така че не се шашкайте излишно. В крайна сметка контракциите са нормално нещо, ако ви се случи нещо подобно (не дай си, Боже!!!), повярвайте ми ще разберете, че нещо не е наред! Няма как да се объркате Simple Smile
Надявам се да е хубаво временцето днес и да успеете да се разходите и заради мен някъде - не сред много хора Simple Smile
И последно, видях, че Рая тойс са пуснали промоция на всичко до -50%. Малко подло от тяхна страна по време на пандемия, но пък май важи и онлайн, така че разгледайте Simple Smile

# 50
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Добро утро дами. Аз тръгвам след малко за лабораторията да правя обременяването с глюкоза. Да видим дали ще ме огрее. Оптимистичен ден и по-малко ТВ гледайте днес Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 325
Добро утро момичета 🌞

Лемонс, стискам палци всичко да е наред 🍀 с повече лежане и спокойствие ще запазиш дължината.

Успех на всички, които днес ще пускат изследвания. Аз мисля утре да отида, да мине малко истерията.

Да сме много здрави и спокойни ❤️

# 52
  • Мнения: 20
Добро утро, момичета Nature Sun With Face
Лимонче, почивай си и мисли положително, ще се справиш с всичко което се наложи. После всичко се забравя... Знам, че звучи клиширано, но е така. Аз съм бременна след ин витро /за щастие след първи опит/, вече напълно съм забравила за всички хапове, инжекции и процедури през които трябваше да премина. Все едно не се е случило на мен. Жените сме устроени да се справяме с всичко явно Simple Smile
Хубав, изолиран ден на всички Simple Smile

# 53
  • Мнения: 21
Здравейте,все още ходя на работа,ако искам да изляза в болничен ще има ли кой да ми го издаде?

# 54
  • София
  • Мнения: 2 424
Лимонче, браво! Имаш страхотен дух и сега като си полегнеш в къщи с магнезия, всичко ще се оправи 🌞💐🌺

Аз днес планирам да не излизам, след като вчера се наложи да свърша хиляда и сто неща и накрая на деня бях минала 9 км. пеша тук и там. Поне успях навсякъде да съм далече от хора и да общувам само с по един човек на две ръце разстояние. Взех си и от Здравис поръчките, и за ремонта едни монтажни китове, и мивка за кухнята, че и аче нямаше да могат да започнат да правят плота до 30 март, а той трябва да е готов до 25. Въобще, много неща, които отлагах за точните им дати. Добре че майсторите успяха също да си набавят материалите за седмица напред. Предполагам, че до седмица ще се развият доставките много.

Обмислям само днес преди да е заваляло да ида да обиколя малко по улиците на квартала, за да развижа тазобедрените. Но не съм сигурна, хахха.

Ние минахме също на хоум офис, добре е, че не се налга да съм залепена за компютъра, мога да си определям горе-долу часове, в които да си работя. Само два дни от седмицата имам задължително да съм залепена по 5 точно определени часа пред монитора.

Дано да се успокои малко истерията с това пазаруване. Имам чувството,е вчера по затворените магазини се изпоназаразиха масово. Гледах ги, докато минавах с колата пред тях.

Сутринта се разплаках от видеото на пеещите италианци. Мислех, че съм се размекнала от хормоните, обаче и мои приятели така са реагирали. Такъв дух имат тази нация!!!

https://btvnovinite.bg/lifestyle/liubopitno/italiancite-pejat-ot … FBp9uTWhvLqQkpIik

# 55
  • Мнения: X
Здравейте,все още ходя на работа,ако искам да изляза в болничен ще има ли кой да ми го издаде?

Може да го издаде твоето Аг ,първите 14 дни са от него ,а след това с ЛКК.

# 56
  • Мнения: 727
Добро утро!
Дрийм, благодаря за новата тема! Hug
Лимонче, стискам палци да си добре! Лежи си, не мърдай много и без това не е за нас навън в момента. В Понеделник АГ ще ти каже най-добре какво да правиш. Дори и да трябва да пазиш леглото до края не е страшно, не остана много! Егати, как така изведнъж?! Flushed
Аз искам да ви питам нещо. Като легна настрани, без значение ляво или дясно започва едно лудо бутане от бебето, ММ казва пришалеца направо.. все едно го притиска нещо и започва да се опитва да се измъкне.. Аз така си го обяснявам, а нали не може по гръб да се лежи.. при вас така ли е?

# 57
  • Мнения: 277
Лимонче, пазиш леглото и всичко ще е наред. Дано в понеделник на прегледа нещата са наред и лекарката те успокои малко.
Аз се завръщам от изследванията

Хемоглобина не е мръднал - което въпреки че е толкова нисък е добре за мен. Казаха, че ако стигне 80 и влизам за кръвопреливане. Сега съм задържала нещата с хилядите хапове. Белтъка съм го вдигнала с 3 единици и пак е брутално нисък - а пия по 3 пъти прегнако, всеки ден почти яйца и всеки ден месо и така 1 месец. Явно и той се вдига трудно. Желязото е завишено, но то това се очакваше - хематолога каза че при тия стойности е ОК. Поне глюкозата няма да я мисля 😆
Дано успея да удържа фронта с тоя хемоглобин, че въобще не ми се мисли ...
Успях и да е запася с някои неща от аптеката на болницата - само витамин Д нямаше никакъв - явно е станал дефицитен ... Имам чувството, че съм се телепортирала в соца ...

# 58
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Лимонче ,  почивай, слушай лекарите и гледай да си спокойна, всичко ще се нареди!

От днес съм вече в 7ми месец Simple Smile
Опитвам се да мисля все положително и да не се поддавам на истерията. Тая сутрин пак гледах снимки от магазини..тия хора са луди, честно. Никакво самосъзнание.

За лежането по гръб, и не само по гръб, може, стига да не ви е некомфортно на вас. Казват, че не се лежи по гръб, защото се притиска вена кава и започва да ви става лошо, но това не е при всеки. Аз примерно едни 15-20 минути си полежавам по гръб, докато не усетя дискомфорт. На дясно като лежа бебето се бунтува и не ми е удобно така, на ляво като лежа повече ме боли ръката, таза и напоследък взе и да ми изтръпва ръката.. Та редувам по малко поне и другите страни, защото няма как иначе.

Я да ви попитам - лицето ми напоследък пак се опъпчи, със затоплянето на времето се показаха и пигментните ми петна (излезнаха ми след предната бременност и зимата не се виждат, но покаже ли се слънце се появяват), имам тук там И белези, по-скоро като петънца от пъпки, щото се чопля (знам, че не трябва ама..). Мислех да си взема гликолова киселина, много хубави отзиви има за нея и за цялостно избистряне на лицето, но не било добре през бременността, а и по-добре да се започне есен/зима с такова нещо.
Дайте някви идеи може ли нещо да направя в момента, че да подобря вида на лицето си?

# 59
  • Мнения: 145
Добро утро момичета. Лимонче, всичко ще е наред, ти си го и знаеш. След няколко дни лежане +магнерот терапия ще изчезнат и най-малките усещания в коремчето. Казвам го, като минала през това. Аз така откарах 6 месеца без да се е налагало да лежа в болница, като теб си лежах в къщи. Всичко е нормално и преминава, пък и си на финала все пак трети, последен триместър. Лежи и почивай сега, че после има да гушкаш и люшкаш, ще ти залипсва леглото 😊🤗 Моята аг, пък на предния преглед за шийката ми каза, че приема за нормална до 2 см, а надолу от 2 см за скъсена. Вчера звънях, уж не отменяха консултациите, после излезе заповед. Сега в понеделник пак ще звъвя, че прегледа ми е за вторник. Тази сутрин в просъница дочух по тв някакъв доктор май от болница Надежда обясняваше, че не трябва да се отменят жк, все пак е важно да се проследяват бременните без пропуск на преглед от месец. Та смятам, че сега по-детайлно ще организират някакви мерки за нуждите на бременните и като цяло на хората имащи нужда от преглед, не само за съмнения от коронавирус. В края на краищата животът продължава, болниците не са ресторанти все пак и не са затворени. Дано успеем да следим нещата предвид обстановката. И аз нямам още покупки за бебето, ама и не ми е драма. Като вляза в 9 месец, живот и здраве точно един час ми трябва да ида до някой магазин и да взема нещата от списъка, а ако обстановката остане такава, един час пред лаптомлпа и пак имам всичко необходимо. Не се притеснявайте и другите като мен без покупки, важното сега според мен е да сме здрави и спокойни. 😊

Общи условия

Активация на акаунт