Боя за коса - Blond46 - Клуб на блондинките

  • 39 618
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 3 088
Не минаваме с 12 %по дължините, никога не ми се е случвало. На мивката с вода разпенвам и стоя 2 минути, дължините при самото миене си се матират.

# 661
  • BG-DE
  • Мнения: 5 107
Имах предвид при изсветляването от 5-ца до 9-ка, много по-щадящо е един път с блондор и после само корен с боя и 12% отколкото, така нареченото "плавно изсветляване", което е всъщност много по-травмиращо за дължините, а пък безумния вид, в който трябва да се ходи до следващото боядисване дори не ми се коментира 😊

# 662
  • Мнения: 36
Имах предвид при изсветляването от 5-ца до 9-ка, много по-щадящо е един път с блондор и после само корен с боя и 12% отколкото, така нареченото "плавно изсветляване", което е всъщност много по-травмиращо за дължините, а пък безумния вид, в който трябва да се ходи до следващото боядисване дори не ми се коментира 😊
Да, аз също забелязах, че тогава косата ми беше доста по изгорена от колкото сега с блондор. Иначе за цвета поне при мен не беше кой знае колко зле между боядисванията, но помня , че мнооого бързо се измиваше

# 663
  • Варна
  • Мнения: 3 088
Много зависи от продуктите, които се ползват и при едното и при другото и поддръжката на косата.

# 664
  • Мнения: X
много по-щадящо е един път с блондор и после само корен с боя и 12% отколкото
Аз не се сещам някога да съм виждала красиви резултати след такъв сценарий... Дължините винаги се различават...

# 665
  • Мнения: 2 352
При мен сложа ли блондор на дължините, резултатът винаги е кошмарен. За моята коса боя с 12 оксидант е по щадящия вариант.

# 666
  • Мнения: 9 991
За първи път боядисване, целящо такава драмарична промяна се започва да се боядисва косата от дължините към корена. Сама не вярвам да успееш да се намажеш. Корена се затопля от топлината на главата, което действа като катализатор.

# 667
  • Мнения: X
Чета старите теми за блондинки и имам следният въпрос. След като се обезцветих, косата ми стана много порьозна, мога ли с тониране да намаля порьозноста й? Ако да става ли с тонер или задължително трябва да е с  боя?

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 13:33 от Анонимен

# 668
  • Мнения: X
Щом е порьозна, взимаш porosity equalizer, иначе нищо няма да ти се получи. При боядисване/тониране тя ще глътне всичко и ще стане синя, съответно после всичко ще се измие супер бързо.

# 669
  • Мнения: 634
Това е цвета ми в момента -оранжев.Моля помагайте,бояга promisse 10.1  добра ли е според вас.Тена ми е жълт и искам светлорусо /но не жълто,може би бежово?Моля кажете към 9ка или 10ка да се ориентирам и кой оксидант 6 или 9

# 670
  • Мнения: X
Щом е порьозна, взимаш porosity equalizer, иначе нищо няма да ти се получи. При боядисване/тониране тя ще глътне всичко и ще стане синя, съответно после всичко ще се измие супер бързо.

Благодаря за отговора! За съжаление намирам само това, май няма  голямо търсене.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00S5VBU0U/ref=ox_sc_act_tit … JCNJH95&psc=1

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Аз бях с такъв тип коса, тъмен корен надолу сивкаво русо. Беше уникално. Прави ми го моята фризьорка, уникална е във всяко отношение. Та, ефекта беше УАУ още от 1 път, защото косата ми е бяло русо. Боядиса ми корена в по-тъмно, след това 2 тона по светло и накрая по краищата най светло. Беше супер красиво. Ноооо след месец нещата се промениха, трябваше пак същата процедура. След 4 месеца процвдури корена ми толкова израстна, че чак ми се промени физиономията. Не се харесвам така. И реших да се върна към моето си русо-бяло. Наложи се да се изсветлявам със супра 2 пъти и после 3 пъти боя за седмица за да постигна що годе добър резултат. Фризьорката ми нямаше часове, беше около нова година, а аз навия ли си нещо трябва да стане веднага 😁😁 Докарах си моя цвят с много зор. След тъмен корен, боядисан в тъмно едва го оправих. Та, ако искате нещо красиво и различно, давайте, но си подгответе доста парички ииии после нерви за изрусяване, ако искате да се върнете към него. 😉



# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
На мен този тип контраст, който се получава при топъл корен и сивкави краища не ми харесва. Въобще.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 606
На мен този тип контраст, който се получава при топъл корен и сивкави краища не ми харесва. Въобще.
Въпрос на вкус. На мен ми харесва много, но поддръжката е  трудна.

# 674
  • Мнения: 1 602
И аз имах такъв период,боядисваха ми корена в пепелна седмица,но падне ли боята с миенето,отдолу си ставаше топъл кафяв нюанс,израстваше и много ме дразнеше,дори и русото някак ставаше по-тъмно и убито с боядисването на корените в тъмно. Та и аз много трудно си върнах цялостния рус цвят, повече не бих си правила подобни експерименти. А твоят тъмен корен с боя или супра го поддържаш сега? Наистина е въпрос на вкус,на мен много ми харесва

Общи условия

Активация на акаунт