Войната вкъщи - проблем с баща ми

  • 2 580
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 904
Българинът прави големи къщи, уж да подсигури децата си, пък после, като дойдат чуждите деца да живеят и те там, драматичната семейна сага започва.
По-младите не намират за нужно да уважават старите, старите си викат: абе под моя покрив ще правят каквото им кажа. И безсмислените войни започват. Обикновено има по средата един, разпънат на кръст, в случая сестра ти...
Толкова е тъжно да те поставят в ситуация да избираш между баща и съпруг, толкова тъжно... Ако можехме да не причиняваме това на децата си, обзети от злоба срещу партньорите им... Ако можеха партньорите ни да приемат родителите ни такива, каквито са, защото просто ни обичат...
Животът щеше да е песен...

# 16
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
Според мене е по-добре да се изнесат. Нездравословно е за мъж да е заврян зет, че и от години, с деца.

Три поколения не могат да живеят съвсем безметежно под един покрив. И четири поколения, че и пет съм виждала, но е добре младите да са на спокойствие някъде.

Дядото явно е властен - искал зетьове да му помагат, хаха. Прав е донякъде, но само за себе си.

# 17
  • Мнения: 12 848
По същата причина ще теглим с моя кредит. Макар етажа на който живея да е мой даден от майка ми аз не мога да живея спокойно със семейството си в него, защото баща ми мисли, че ние след работа трябва да правим всичко, което той е решил и то без да ни предупреди.  Лято всеки ден тормозеше мъжа ми със заливане на бетон на разни места, а мен с правене на буркани. И то бетона ни чака объркан, а плодовете или зеленчуците   приготвени с наредени буркани на мивката и т.н.т. Тоест влизаме в двора и поредната задача е там и ни чака, а той знае точно как да я свършим. Естествено, че наблюдава и дава акъл. Не помогнаха ниразговори ни скандали. Вечно той е жертва и вечно намира за какво да вдигне кръвно или да ревне. Опасявам се обаче, че евентуално изнасяне ще го поболее още повече.
Ужас. Толкова познато ми звучи. Дано намерите сили да се изнесете.

Към авторката: Може пък да се кротне дядото, като си замине зетят-дразнител. Те възрастните хора са на някакви периоди. Ту го гледаш черноглед и всички са му виновни, ту пък си става слънчев и комуникативен. Дано му олекне на дядото от промяната и да си заживее пи-спокойно, та и вие бял ден да видите.

# 18
  • Мнения: 2 002
Не вярвам да се кротне дядото. За мен, той е човек, искащ да командва и всички да го слушат безпрекословно. Пак ще мърмори и ще се ядосва. И все друг ще му е крив.
Явно зетя се е опитал и като не се е получило е поел по пътя на пасивната агресия - да не прави нищо. И веднага му  лепват етикет: мързелив.
 Да се изнасят по-скоро. Заради неговото семейство и деца.

# 19
  • Мнения: 3 186
Инатливо животно е човекът - себе си ще разболее, но разбиранията си няма да промени.

Майката и тя ли пее същото относно зетя?

# 20
  • Мнения: 196
Инатливо животно е човекът - себе си ще разболее, но разбиранията си няма да промени.

Майката и тя ли пее същото относно зетя?
Майките са различни същества, тях ги вълнуват само децата и внуците. Ако те са добре, то и майката е добре.

Аз днес е успокоих, като казват руснаците "утро вечера мудренее".
Явно няма формула за справяне с този проблем. То всъщност какво ли има формула в живота.

Благодаря за отговорите и моля модератор да заключи темата. Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Поредната тема...
Драмата е, че не става на дядовата. Ами няма да стане.
И не е вярно, че няма правилно решение. Има - всеки живее, както намери за добре, стига да не пречи на другите. Съжалявам, но на дядото вижданията за 'добре' пречат на останалите. Не виждам защо трябва останалите да се съобразяват с дядото. И другото, което не виждам - защо някой трябва да 'плаща', щото, видиш ли, имал глупостта да стане зет/снаха на някакъв патриарх/матриарх и вече има неотменни задължения.

# 22
  • Мнения: 2 039
Затова най-добре е всяко семейство да живее отделно.

# 23
  • Мнения: 3 186
Съседната тема ме замисли и върху тази. Очаква се и се подкрепя младите да клекнат иили да напуснат, въпреки че проблемът очевидно е в бащата.

# 24
  • Мнения: 2 002
А как да постъпят за да е най-безболезнено за всички? Бащата няма да се промени...

# 25
  • Мнения: 3 186
Защо да няма как да се промени? Той и ще се промени, но ще е с цената на разбити взаимоотношения. Но да, докато поощряваме и прекланяме глава пред непроменянето, това ще се случва.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 714
А бащата ли да напусне?

# 27
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
А бащата ли да напусне?

.... къщата, която вероятно е цялата негова, която може да е построил и обзавел  сам. И в която може и да отглежда и настанява по милост разведената дъщеря с внучето и зетката с другата дъщеря и потомството на зетчето.

Не разбирам мъже, които се нанасят у тъстове или у жена си, че и деца завъждат и са недоволни ако им се каже да заметат двора.

# 28
  • Мнения: X
Не разбирам мъже, които се нанасят у тъстове или у жена си, че и деца завъждат и са недоволни ако им се каже да заметат двора.
Аз пък ни една от двете крайности не разбирам - нито заврения чехльо/снахата с кунки у гъзунки, нито вся-всьо-бащицата/майчицата. Цигания ми се вижда да направиш етаж 'за детето', ама с условия. Пък ако тръгнат да се изнасят младите - почва драмата 'Аз таз къща за кого я правих'.

# 29
  • Мнения: X
Пък ако тръгнат да се изнасят младите - почва драмата 'Аз таз къща за кого я правих'.

Няма кво да се притеснява - като го пипне коронавируса и... нали... те ще се върнат да си живеят прекрасно в голямата къща - нали за това се говори за наемане на жилище, а не за закупуване на такова.

Общи условия

Активация на акаунт