Отговори
# 600
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Може, но с ПИК от НОИ.
https://edelivery.egov.bg/

# 601
  • Мнения: 12 241
Може да подпишете на хартиения носител заявлението, сканирате заедно с всички необходими документи и изпращане на един от тези електронни адреси, според регистрацията ви по настоящ адрес. Ако всичко е наред, би трябвало да върнат входящ номер на заяението, или да посочат какво още трябва да им пратите.

https://asp.government.bg/bg/kontakti/teritorialni-strukturi

# 602
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Аз подадох през е-деливъри с ПИК от НОИ. Всичко е ок.

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 5 694
Миналата година подадох и аз през е-деливъри с ПИК - само заявлението и бележката за доходи. След няколко часа получих входящия си номер, а след 7 дена получих копие от подписаното одобрение. Сега пак така  подадох същите документи и се надявам отново всичко да е бързо и лесно Simple Smile

# 604
  • Мнения: 9 003
Аз подадох на имейлът на социалните в моята община.

# 605
  • София
  • Мнения: 9 748
Аз тази година подавам за пръв път през е-деливъри с електронен подпис. Нещо обаче тромаво става при мен. Не беше се прикачил успешно файлът с бележката за доходите. Пратили ми съобщение, поне според служителката, която ми звънна по телефона няколко дни по-късно. Аз обаче съобщение нямах. Разбрахме се с нея пак през е-деливъри да пратя повторно файла с бележката. Направих го. Отново дни по-късно ми звъни да пита защо не съм пратила файл. Казах "пратих веднага след разговора ни онзи ден". Изненада се, че не съм го пратила по мейл, ама тя мейл не ми даде, каза през е-деливъри. Обеща да звънне, ако не получат бележката до няколко дни. Мина седмица. Не е звъняла повече. Сега съм в чуденка дали да звъня аз да питам.
Иначе входящ номер имам, но той ми е даден още при първото пращане преди да ми звъннат, че не са получили бележката.
Абе повече време и нерви изхабих отколкото да бях отишла на място. Догодина май пак ще ходя на място.

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
Въпросът ми е за данъчното облекчение за деца.

Работя само на трудов договор. До тази година винаги съм си ползвала данъчното облекчение с декларация към работодателя. Но тази година, работодателят отказва да ни ги изплати, с мотивът, че фирмата е в лошо финансово състояние, а сме много хора с деца. Да съм подавала януари декларация към НАП и да си ги взема оттам. Има ли такова право и как мога да си получа парите?
Благодаря!

# 607
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Благодаря ви за отговорите на въпроса ми и май ще отида отново на място, че нямам пик на НОИ.
Бенджи, за право не мисля, че има, но е факт, че някои работодатели отказват. На мен счетоводителката ми отказа и ще ги пусне бащата, че там няма такъв проблем. Но знам, че може и вие да си ги пуснете при подаване на годишната данъчна декларация, онлайн ставало много лесно.

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
Аз не съм подавала досега годишна данъчна декларация. Имам доходи само и единствено от един трудов договор, на който съм повече от 7г. Бащата да ги вземе не е вариант при нас.
Какво трябва да направя? Да подавам годишна данъчна декларация? Или?

# 609
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Човека си еказал, че няма възможност да ви ги изплати. Затова ако искате да ползвате облекчението, ще подадете ГДД.
Най-добрия вариант е да изчакате м.03, тогава данните от ТД ще са заредени в ГДД.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
т.е ако подам през март, няма нужда от годишна данъчна декларация ли? Или? Не разбирам, не знам какво трябва да направя, затова питам.

# 611
  • Мнения: 4 273
Не съм подавала, ама познати ми казаха, че ако подадеш онлайн много от полетата автоматично са попълнени и не било особено трудно сега.Други си плащат на счетоводител малка сума, за да са сигурни.Ако ми се наложи, ще видя първи онлайн колко е сложно и ако не се справя при счетоводител.

# 612
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
През март трябва да подадете ГДД, като срока мисля е от 02.01 до 30.04.2022. При подаването онлайн или на място ще си я попълните, като трябва да се отбележи, че искате връщане на данък за отглеждане на дете. Моя съвет е да попитате познат счетоводител и да помолите за помощ. Условието е да нямате никакви публични задължение за получаване на сумата. Аз също не съм запозната в подробности, но ще подам ГДД март месец, за да си получа друг вид облекчение, което до сега не съм използвала. Извадих си ПИК на НАП, за да станат нещата онлайн, защото така било по-лесно ми обясни познатата, която ще помогне.

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
А тогава защо трябва да е март? Щом срокът е от януари, не може ли да се подаде още януари?
Какви документи трябва да взема от работодателя?

# 614
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
А тогава защо трябва да е март? Щом срокът е от януари, не може ли да се подаде още януари?
Какви документи трябва да взема от работодателя?
Ала бала обясни по-горе, че е най добре март, защото м.03 данните от ТД ще са заредени в ГДД. Следователно ще и бъде по-лесно мисля.

Общи условия

Активация на акаунт