С дистанционното обучение няма да е ОСМИ клас крушение

  • 28 702
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Сиси, аз щях да си купувам парочистачка от ЛИДЛ, но не ги сварих в близките магазини.

aniK, ще се местим в обратната посока - от уреден краен (засега) квартал, към централен. Предимството ще е за внуците в кварталните училища. Smile По-хубави са. От 1 до 12 клас, че и за след това - има варианти на пешеходно разстояние. Когато и наборът завърши, може да се изнесем на село.

Надявам се да имат ваканция, макар че няма да е без учене при нас. Мисля да дам малко зор по езика през нея и да навакса по математика, ако има нужда. Тъкмо майка ми ще си намери занимание. През целия си учителски стаж е писала само една шестица за годината по математика. Добре, че не е работила цял живот само това.

# 526
  • София
  • Мнения: 11 961
Добре де, за малките налага ли се това удължаване?!
Според мен, не се налага - те и без това вече са взели целия материал по МОН, а и ДО върви добре, но училището явно е на различно мнение. Smirk По английски ще се явяват на Flyers тази година и вероятно там искат да наблегнат присъствено, въпреки че Cambridge отмени първоначалните дати и още не е определил нови.

Ани, честит ти рожденик! Flowers Hibiscus

# 527
  • Мнения: 11 818
Сиси, аз щях да си купувам парочистачка от ЛИДЛ, но не ги сварих в близките магазини.
Ами аз отидох точно в 8 ч., бяха само 5 бройки при нас и свършиха буквално веднага.. Напоследък ми харесва да пазарувам рано сутрин в Лидл и основно там ходя, много е спокойно и всичко е заредено. Ходя с колата, макар да ми е близко, но гледам за 4-5 дни напред и си тежат нещата. За протокола - много повече пари за храна давам в момента!

Дезинфекцирам, мия, търкам, жуля постоянно, но пак не мисля, че мога да съм абсолютно прецизна, така че - каквото-такова!

Днес купих панадол в най-различни варианти, че нямах никакъв, само нурфен. И някак по-спокойно ми стана. Simple Smile А! И 3 бутилки тоник (хинин Simple Smile)! Джин и лимони имам. Wink

Едно красиво птиченце (не мога да определя какво е, но и пее!) от известно време идва на една от терасите ни и се заиграва, започнахме да му слагаме трошички още като го забелязахме..

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Сиси, е нали не може преди 10.30 Rolling Eyes Моят мъж днес подрани за работа (нали няма задръствания) и си помисли, че може да мине през Метро, но и там важи забраната за под 60год.

Аз си мислех да взема нещо Панадолено за малката, че за нея ползвам Нурофен при Т, но реших да не предизвиквам съдбата. Не се запасявам с никакви лекарства, които не ползваме по принцип. Пък онзи ден нямаше Аналгин в аптеката, а само Аналгин-хинин - викам още по-добре Grin (знам колко е вреден по принцип, но и знам, че само той ми помага при главоболие, пробвала съм какво ли не)

Още веднъж благодаря на всички за поздравите за "детето" Blue Heart

# 529
  • Мнения: 280
Ние пък вече се сдобихме с ей този кютук в спалнята...да видим как ще си съжителстваме Simple Smile

# 530
  • Мнения: 11 818
Сиси, е нали не може преди 10.30 Rolling Eyes
От 8:30 до 10:30 ч., аз отивам в 8 точно и съм излязла до 8:30 ч.

Цецо, успех! Дано не се превърне в закачалка! Wink

# 531
  • София
  • Мнения: 1 210
Честито на момчето на Ани и от мен. Да е жив, здрав и постига мечтите си с лекота.
Ние днес се успахме дружно за училище. Паднала ми е батерията на телефона и съответно нямаше сутрешна аларма. Та и аз като онази майка завлачих рошава и по пижама полузаспало дете и го паркирах пред копютъра. Много време му трябваше да влезе в час, а и едвам устиска гладен до първото междучасие.  Та така - голям срам брахме днес. Това вкъщистоене съвсем взе да ме отпуска.

# 532
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
От 8:30 до 10:30 ч., аз отивам в 8 точно и съм излязла до 8:30 ч.

Цецо, успех! Дано не се превърне в закачалка! Wink

Брей, много си хитра Kissing Smiling Eyes

Ceco, честито! Със здраве да си я ползвате и много километри да ѝ навъртите!

# 533
  • София
  • Мнения: 922
Първо да честитя именния ден на сина на Аник. Да е жив и здарв и много щастлив!

При нас положението стана тегаво. Набора е ограничен за пореден път без технологии, защото вместо да пише домашни играе. Осигурихме му лаптоп в хола при нас , но той отказва да седне и да си проведе онлайн уроците. Накрая не издържах - беше се затворил в тоалетната, докато имаха час по немски, изяде шамарите. Много нагло се държи. Мирът вкъщи е унищожен. И без това има само два пъти седмично немски (вместо всеки ден), което и не само по мое мнение е безотговорно, ама и да се опъва и да не присъства.... Бясна съм! Сега се пазари отново да го оставим да учи сам в стаята си на настолния компютър. Е, няма да стане!

# 534
  • Мнения: 11 897
Моят син подкара и извънкласните занимания онлайн.В момента е на урок по китара.Много китаристи в темата, да вземем един концерт да спретнем.Оф, някакъв валс от сума време дрънка, взех и аз да го тананикам

# 535
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Цецо, честита ви придобивка! Да я ползвате дълго, безотказващо се. Simple Smile

selena6, само с немския ли е проблемът или генерално не иска в никакъв час да влезе?
Скрит текст:
Как успя да го нашамариш това голямато момче се чудя. Simple Smile

# 536
  • Мнения: 2 394
Цецо, честит уред - и ние от години имаме подобна закачалка за чанти Weary
Селена, нашата също наглее, все се сещам за нещо което бях чела преди много години в книгата на др. Спок. Отнасяше се за малки деца, но горе - долу важи. Поведението им изразявало: " Какво още трябва да направя за да ме спрете"Joy

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 18:32 от silver pearl

# 537
  • София
  • Мнения: 1 397
И при нас е спокойно. Сами си следят учебните задължения. Учат предимно по предметите с по - млади и справящи се с електронните устройства учители, по другите предмети - пълен пас.
Нищо не дезинфекцирам. Продължаваме си както досега.
Намалели са ми драстично разходите за гориво, не давам джобни, спрели са и разходите за спорт и уроци за 7-мокласничката, защото курсовете не се провеждат. Вероятно ще си останат без последния модул, защото не виждам как ще наваксат поне 5-6 седмици, които пропускат.
Увеличили са се значително разходите за храна. Пазарувам като за седмица и на 4-тия ден всичко е изядено.
Дребният, 6 годишен много скучае. На никой не му се занимава с него и горкият, прекарва часове с телефон в ръка, но дори и на мен не ми се влиза в ролята на аниматор.

# 538
  • София
  • Мнения: 922
Izida, проблема беше за този момент. До сега не го следях дали влиза в часовете, но по принцип имам наблюдения при него по немски и по математика - много е зле положението. Успях да го нашамаря, защото наглостта още не е стигнала границата да ми хване ръката или да се защити, иначе отдавна е по-силен от мен Wink. Сега постигнахме някакво примирие, дано продължи...

# 539
  • София
  • Мнения: 11 961
Първо да честитя именния ден на сина на Аник. Да е жив и здарв и много щастлив!
Как имен ден, бе! Flushed Аз какво съм чела?! Ами, и именния ден да му е честит! Joy

Общи условия

Активация на акаунт