С дистанционното обучение няма да е ОСМИ клас крушение

  • 28 736
  • 744
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 6 095
Да е здрав и щастлив, Ани. С лекота да успява!

 Jd, аз не бих бавила и миг размяната,  но това е много индивидуално. Чудесно е да можеш да стигаш пеша до центъра.

Не мога така да манипулирам майка си, изобщо няма да ми се хване. А и живее сама в съседния квартал. Ще се караме явно и ще съм неблагодарна, но здраве да е. Grinning

# 511
  • Мнения: 2 075
Честито на синковеца на Ани!!!
Чета в темата за Частните училища, вече от 2 училища в София са разпратили уведомления, че ще удължат учебната година - едното с 3 седмици, другото с 2. Аз лично също смятам, че ще е по-добре да учат реално поне 2-3 седмици през лятото, макар че имаме билети за далечно пътуване в началото на юли...

# 512
  • София
  • Мнения: 5 364
Шарлот и аз съм на твоето мнение. Не че не се старае класния и другите преподаватели,  но чужд език не го ли упражняваш качествено,  няма научаване.

# 513
  • Sofia
  • Мнения: 723
Майка ми работи в лафката на Музикалното в Бургас и каза , че ако няма някакво удължаване на извънредното положение , са на училище след Великден чак. Значи ще имат някаква пролетна ваканция.

# 514
  • Мнения: 901
Ами то си е време за ваканция вече ... стига само ИП! АниК, да е живо и здраво името! Все така жизнен, позитивен, благ и успешен!

# 515
  • Мнения: 1 815
Шарлот и аз съм на твоето мнение. Не че не се старае класния и другите преподаватели,  но чужд език не го ли упражняваш качествено,  няма научаване.
Момичета, прави сте , аз също имам подобни притеснения,но искам и да ви успокоя. Големият ми син не е пример за ученолюбивост, от както е станал десети клас. Преди време Ви споделих, че е изкарал 207 от 210 възможни точки на изпита за Кеймбридж сертификат, ниво С1, всъщност даже взе С2, защото точките му са високи. Той е учил английски в училище  до седми клас,а извън училище допълнително само от четвърти до седми клас по 1 час седмично на частни уроци. От осми клас е с първи език немски и втори език испански, т.е. след това се е самообразовал по английски, взе и 10 урока преди самият изпит като подготовка за формата.Гледаше филми, четеше статии в интернет, комуникираше в разни групи в интернет.  Зная, че английският език ни залива и не може да се сравни с немски и френски, но от този пример стигам до извода, че те ще научат езика, когато го потърсят сами. Трябва да слушат и гледат филми, да четат статии и книги. Граматиката ще я наваксат. Разбирам и че това насила не става, много е сложно. На девойката все и предлагам да гледа филми, да слуша френска музика, да чете книги. Сега като са си вкъщи и имат време е хубаво да правят такива неща и няма да е загубено време, ще добият друг тип умения и усет за езика, имат вече някаква основа да надграждат.

# 516
  • София
  • Мнения: 6 095
Аз съм готова с план Б, но девойката се дърпа. Изкарва двойка по ФВС /във ФЕГ това е лесно/ и повтаря подгответо.
По принуда ще стана бележкарка.  Joy

# 517
  • Мнения: 1 815
Аз съм готова с план Б, но девойката се дърпа. Изкарва двойка по ФВС /във ФЕГ това е лесно/ и повтаря подгответо.
По принуда ще стана бележкарка.  Joy
Може и съученици да осигурим, но класа ще е сборен с различен втори език.  Примерно 8 ф/като форум/. Е тогава какви родителски срещи ще имаме Smile

# 518
  • София
  • Мнения: 12 050
Честито на синковеца на Ани!!!
Чета в темата за Частните училища, вече от 2 училища в София са разпратили уведомления, че ще удължат учебната година - едното с 3 седмици, другото с 2.
Всъщност, уведомлението ни гласи: "с поне 3 седмици". Joy Още не съм казала на сина ми - да не му развалям купона, който тече вече трета седмица.

# 519
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Добре де, за малките налага ли се това удължаване?! Сигурно в някои райони на страната.... Нашите с такава пълна сила учат и си взимат материала, че не виждам какво ще правят, ако им се удължи годината Rolling Eyes

Ваканция за Великден ще дадат. То учителите ще изпушат (някои Wink )

Благодаря за хубавите пожелания за моя шемет Kissing

# 520
  • Мнения: 2 405
aniK, честит празник! Здраве и търпение!

# 521
  • София
  • Мнения: 5 364
В последното интервю, което гледах на министъра на образованието , той подчерта, че 60% от учебната година е минала и не вижда смисъл да повтарят годината или да я обявяват за нулева. За удължаване или промяна във ваканциите нищо не е казвал. Но това беше в началото на извънредното положение. Смятам, че поне до 13.04 никой няма да взима други решения. Освен това, учителите , които провеждат дистанционно обучение се водят на работа и че преподават планирания материал. А дали е усвоен и доколко е качествено дистанционното преподаване вече са подробности. СЕга в бтв новините ще има репортаж.

# 522
  • Мнения: 11 818
Ани, честит ти именик! Гордо и достойно да носи името си! Само здраве, успехи и щастливи мигове!

Предполагам, че удължаването ще е само за частните, или поне се надявам. Пак казвам, че за моите деца онлайн обучението е максимално ефективно и съм много доволна, но съм наясно, че не навсякъде е така, за съжаление.. И както се вижда, не е толкова до училището, а до учителя и неговите умения и желание...

Кой щеше да купува парочистачка от Лидл, награбих и аз днес една, ама още не съм я разопаковала.. Също и уред за почистване на прозорци, като се затопли имам намерение да се занимавам няколко дни с тях (мнооого са вкъщи)..

# 523
  • Мнения: 1 920
Ани, честито да ти е момчето!

Жива и здрава и щерката на Славена!

Аз си шия маска, ама на час по лъжичка давам. Започнах я днес, до довечера ще стане.
И аз в групата на миещите с вряла вода, направих на детето 4 течни шоколада от нормални такива.
Следващите покупки пропуснах да ги попаря. Омръзна ми да готвя и не ми идват и идеи какво.
Девойката го раздава много здраво с храна за душата/ боклучки за дъвчене не остават.
Нашите учат сериозно. По АЕ господинът им спестява по някой час, може би си преподава материала по-бързо така.
Не съм голяма чистница, но силно ме изкушава идеята за парочистачка,

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 12:44 от galia_mi

# 524
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Ани, да ти е живо и здраво момчето! Да е успешен и всичко да му се получава с лекота! Simple Smile

Да ви призная, аз съм другата крайност - нищо не мия и бърша от покупките предварително. Само ако са плодове и трябва да ги сложа в купата на масата. Rolling Eyes Никакви извънреднопочистващи мерки не съм взела. И на мен ми е мерак парочистачка, но вкъщи съм навсякъде с килими и не знам дали е удачно да купувам нещо такова.

Иначе за удължавания и т.н - мисля,  че по-скоро до края на учебната година ще учат дистанционно. И няма да има нулева година. Ще ми е интересно дали ще има ваканция по Великден.

Общи условия

Активация на акаунт