АГ Селена - 20

  • 47 029
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 726
Момичета, при преносване от Селена ли издават болничен за разликата в дните?

# 61
  • Мнения: X
За разликата в дните при преносване, на мен болничния лист ми го издаде АГ, който ми водеше женска консултация по ЗК. Може и личният лекар, ако той е издал 45 дневния преди раждането. Това стана след като родих и ми дадоха от болницата болничния за раждането. Тогава мъжът ми отиде с амбулаторния картон и копие от БЛ от болницата. Сега не искали вече картон, не би трябвало да е променен реда на издаване.

# 62
  • Мнения: 131
Минавам само да кажа, че цената за удължаване на болничен вече е 100 лв! Wink

# 63
  • Мнения: 229
Минавам само да кажа, че цената за удължаване на болничен вече е 100 лв! Wink

Аз от 31.10.2019 съм в болничен и още от тогава си беше толкова.
С предишната ми бременност 2015-2016г. беше 80лв

# 64
  • Мнения: 378
Минавам само да кажа, че цената за удължаване на болничен вече е 100 лв! Wink

Аз от 31.10.2019 съм в болничен и още от тогава си беше толкова.
С предишната ми бременност 2015-2016г. беше 80лв

А задължително ли е там да ти издадат болничен. И този болничен за евентуално преносване ли е?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Минавам само да кажа, че цената за удължаване на болничен вече е 100 лв! Wink

Аз от 31.10.2019 съм в болничен и още от тогава си беше толкова.
С предишната ми бременност 2015-2016г. беше 80лв

А задължително ли е там да ти издадат болничен. И този болничен за евентуално преносване ли е?
Здравейте! Става въпрос за болничен в хода на бременността, в случай че жената не може да ходи на работа. Т.к.обикновено този болничен е за повече време, следва да се издава всеки месец от комисия. Та тази комисия в Селена взима 100 лв, но има и други места за издаването му. Аз, например през 2014-2015, взимах болнични от комисията на 5-то ДКЦ в Тракия и струваше около 20 лв на месец. Иначе 45-дневният се издава от проследяващия АГ по каса и е безплатен, а може да се издаде и от личния лекар. Вече след като родите, от болницата ще ви издадат болничния с дата от раждането, с продължителност 42 дни, а третият, т.нар.изравнителен болничен, се издава от педиатъра на бебето. Дано го обясних разбираемо!

# 66
  • Мнения: 378
Минавам само да кажа, че цената за удължаване на болничен вече е 100 лв! Wink

Аз от 31.10.2019 съм в болничен и още от тогава си беше толкова.
С предишната ми бременност 2015-2016г. беше 80лв

А задължително ли е там да ти издадат болничен. И този болничен за евентуално преносване ли е?
Здравейте! Става въпрос за болничен в хода на бременността, в случай че жената не може да ходи на работа. Т.к.обикновено този болничен е за повече време, следва да се издава всеки месец от комисия. Та тази комисия в Селена взима 100 лв, но има и други места за издаването му. Аз, например през 2014-2015, взимах болнични от комисията на 5-то ДКЦ в Тракия и струваше около 20 лв на месец. Иначе 45-дневният се издава от проследяващия АГ по каса и е безплатен, а може да се издаде и от личния лекар. Вече след като родите, от болницата ще ви издадат болничния с дата от раждането, с продължителност 42 дни, а третият, т.нар.изравнителен болничен, се издава от педиатъра на бебето. Дано го обясних разбираемо!

Аз през цялата си бременост бях в болничен и давах само 5лв за комисия. Какви са тези 100лв егаси

# 67
  • Мнения: 1 669
Така е, 100 лв са продълженията на болнични в Селена, но изобщо не е задължително там да ги подновявате. Може ЖК да ви е в Селена, а болничния да подновявате в някое ДКЦ - било то в Тракия, Торакс, Медлайн или другаде. Просто трябва да се проверят цените, но са в порядъка на 30 лв.

# 68
  • Мнения: 131
Така е, 100 лв са продълженията на болнични в Селена, но изобщо не е задължително там да ги подновявате. Може ЖК да ви е в Селена, а болничния да подновявате в някое ДКЦ - било то в Тракия, Торакс, Медлайн или другаде. Просто трябва да се проверят цените, но са в порядъка на 30 лв.

Не знаех, че може и от друго място да ти издадат болничен, но в момента само там се съгласиха да ми издадат болничен, тъй като още не ми е заведено направлението за ЖК и скоро може и да не е в тази обстановка.

А към кой трябва да се обърна, за да ми се продължи другаде? Отивам направо в болничното заведение или към ЛЛ?

# 69
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 638
В торакс вече е 60лв, Пълмед вдигнаха на 50.
Аз ходя в ДКЦ 5, но трябва и в другите да има. Имат си определени дни и часове където започва комисията. Минава се през касата, плаща се (30лв плащам) и чакам не повече от 15 минути и съм готова.

# 70
  • Мнения: X
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/19/4043403_ministerstvoto_ … o_razreshi_vajni/
Не би трябвало да откажат регистриране на бременност и първите изследвания.

# 71
  • Мнения: 131
Аз където и да попитам ми отказват да ми впишат направлението и тъй като вече съм в 15 г.с без изследвания, вчера реших да пиша на Министерството на здравеопазването, в отговор получих вх. № и че писмото ми е препратено към РЗИ  - Пловдив. Ако има отговор ще ви информирам Simple Smile

# 72
  • Мнения: 10
Здравейте! Провеждат ли се двата безплатни прегледа на новороденото на 10-ти и 20-ти ден? И съответно преглед на майката. Благодаря!

# 73
  • Мнения: 1 496
Здравейте, на 1 страница е написано,че за раждането се изисква направление за хоспитализация, въпроса ми е ако нямам такова какво се случва?При първата ми бременност нямах, не ми и искаха,ама това беше преди 8г.Сега,ако нямам, какво следва?

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 16:00 от Niq_23

# 74
  • Мнения: 587
Здравейте, на 1 страница е написано,че за раждането се изисква направление за хоспитализация, въпроса ми е ако нямам такова какво се случва?При първата ми бременност нямах, не ми и искаха,ама това беше преди 8г.Сега,ако нямам, какво следва?
Без направление вероятно ще платиш доста повече. А защо нямаш?

Общи условия

Активация на акаунт