Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 190
  • 716
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 531
Reing, спокойно. Нещата са поправими. Да наистина в този случай операциите са 2, цената им е около 6000 евро. Направи клип на детето как пишка, направи и снимки и изпрати на д-р Джинович. Твоето момченце няма да е първото, нито последното което доктора ще оперира с тази диагноза. Повярвай ми, той има много богат опит с тези операции. Радвай се на детето си, и на факта, че има лекар, който без проблем ще го оправи.

# 106
  • Мнения: 116
marychery, много ти благодаря ❤️ Стегнах се вече, просто много му се събра откакто се е родил доста по-рано, но той е  нашият малък войн, така че въобще не се съмняваме, че ще се справи безупречно. Вече снимах и пратих на доктора, но тези дни пак ще препратя, предполагам, че е доста зает. Благодаря за подкрепата, чудесно е, че всички си помагат задружно и нека някой ден скоро и аз да мога да помагам с положителна информация 🤗😍

# 107
  • Мнения: 55
Reign, браво, че бързо сте се мобилизирали и сте писали на доктора. Заради децата ни трябва да сме силни и да действаме, самосъжалението няма да им помогне. Трябва да сме благодарни, че е лечимо и че има кой да им помогне. Моето дете е с много по-тежка диагноза и в България не му даваха големи шансове да има нормален живот, камо ли да се възстанови напълно. Опериран е при д-р Джинович и до момента всичко върви много добре. Втората операция е насрочена за началото на месец септември. Горе главата и ако имате нужда от помощ или информация сме насреща!

# 108
  • София
  • Мнения: 5 743
Reign-    Пращай писмата докато ти отговори.
Има ли покачване на цените за операция? Аз имам спомен, че се коментираше 4500Е за операция.

# 109
  • Мнения: 5 531
Засега цените са същите. Не е казвал доктора нищо ново.
Да д - р Джинович е много зает, имаше много деца. Понякога започва сутрин в 8 и продължава вечер до 9 ч. Често самият той прави превръзките в събота. А той заедно с Богдан оперират в още една клиника. Олга почти не спи - посреща, изпраща, придружава пациенти. Тя беше и с нас на уродинамиката на Мария. А Богдан е в болницата преди доктора и след него си тръгва. Ние отидохме рано за да изпреварим превръзките - в 7ч, и той вече беше там и работеше. Rein, горе главата, ще видиш, че няма нищо страшно. Да има операция и трудни 3-4 дена. После ще сте си като на почивка - разходки в парка, в зоопарка,... Пак казвам Белград е много хубав. Драмата е сутрин за 10 минути, докато сменят превръзките и то не всеки ден. За сравнение в Пирогов се седи 7 дена, катетъра е свързан с торба и обикновенно излиза от пишлето, има риск във всеки един момент детето да го дръпне и цялата операция да се провали (отделно не коментирам изпълнението и), стаите са малки, за майките няма място, и във всеки един момент очакваш да те увикат. Няма наистина база за сравнение нито като условия, нито като отношение, нито като начин на работа. Методите на операция на д-р Джинович са щадящи за детето, децата се възстановяват много по-бързо, а от огромно значение е и средата в която се възстановяват.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 21:02 от marychery

# 110
  • Мнения: 116
Здравейте, получих отговор от др Джинович, в който подробно ми описва проблемите и какво ще се коригира на двете операции. Заради другите здравословни проблеми на сина ми, той предлага да изчакаме до 2.5-3 годишна възраст и пише да му пратя снимки отново догодина. Честно казано се надявахме на по-бързо задвижване на нещата и най-вероятно, ако всичко е наред със здравето му пиша малко преди да направи 2 годинки. Малко се притеснявам, че това налага пропускането на ясла и носенето на памперс по-дълго, но важното е да се оправи ☺️.  Поне от ТЕЛК ще съберем малко парички дотогава.
За тези от Вас, които чакат отговор или тепърва ще пишат на доктора споделям, че според мен е по-лесно/бързо да отговаря на английски. Първият ми имейл беше на български, а вторият пратих на английски и ми отговори дост
а бързо след това. Отговорът е супер подробен и отношението е супер мило и успокояващо, като накрая ме уверява, че ще го коригира без проблем въпреки тежката ситуация и ми пожелава да се наслаждавам на детето си дотогава. Желая успех на всички, които в момента минават през тази ситуация и ще пиша пак догодина ❤️
П.С. Цената на първата операция е 3000 евро, а на втората 4000 евро, но предполагам това е все пак леко специфично спрямо вида на дефекта и необходимите корекции.

# 111
  • Мнения: 5 531
Радвам се Reing. Това е пътят, най-правилния. Радвай се на детето си, на всеки миг с него. Аз бях много млада, когато родих големите си деца, и сякаш миговете с тях излетяха неосъзнати от мен. Михаил родих на 32 г - насладих се на всеки един миг, опитах да уловя всеки миг щастие. Това е. Безкрайно съм благодарна на всички които отделяха от времето си да пишат тук, и дори да спорят с мен за да ме накарат да разчупя мисленето си. Сега когато гледам Михаил не мога да повяряам, че съм вярвала на уролозите в България. Не просто разликата е огромна, а няма нищо общо  сегашното с предишното му състояние. Да не говорим за последиците при израстването чисто психически, а и физически за детето и всички думи които чух в България.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 18:02 от marychery

# 112
  • Мнения: 958
А тези двойни детски какви са ? Ние като си извадихме ТЕЛК ни казаха, че нямаме право на детски. Или едното било или другото. За синият талон къде трябва да се подадат документи?

Reign, ако в епикризата на момченцето ви от изписването от родилното - неонатологията ви е вписано хипоспадията това също ви е от полза като документ. Незная точно във Варна ТЕЛК как действат, но ако имате тази епикриза с вписана хипоспадия ви връщат 1г. назад за ТЕЛК и ви изплащат паричките със задна дата. Обикновенно за тази диагноза дават 50%, но при условие, че детенцето има и други здравословни проблеми то се вписват всичките в ТЕЛК и процентите се определят в зависимост от всичките заболявания. Взима се за водещо в ТЕЛК решението това заболяване, което носи най-голям процент за ТЕЛК, а другите ги водят придружаващи.
Не зная дали знаеш и за http://www.premature-bg.com/?fbclid=IwAR3_0Nfjj35RWiPCq7Jidt3nMZ … NOJsl5L0cyDXIY5Zc те много помагат на семейства, където има детенце, което е поискало да види света по-рано и е бързало да се появи на този свят. Моите деца ги водят недоносени, но са родени в 36г.с., но с ниско тегло. Ако имаш въпроси съм насреща.
След като си вземете ТЕЛК има други документи, който може да подадете - за винетка, за син талон за безплатно паркиране, за двойни детски и при вас като има придружаващи заболявания може би ще е и по-голяма сумата за месеца за детенце с ТЕЛК.
Успех

# 113
  • Мнения: 5 531
Вече няма двойни детски. Преди промяната сумата която майката получава се формираше от пари по чл. 8, двойни детски, и определена сума за социални разходи. Сега всичко това е обобщено в една сума на месец, според % на ТЕЛК решението. Имаш право още на винетка, син талон за паркиране, помощи от БЧК, в София и безплатна детска градина., незнам как седи въпроса за градините извън София.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 23:11 от marychery

# 114
  • Мнения: 47
А тези двойни детски какви са ? Ние като си извадихме ТЕЛК ни казаха, че нямаме право на детски. Или едното било или другото. За синият талон къде трябва да се подадат документи?

Reign, ако в епикризата на момченцето ви от изписването от родилното - неонатологията ви е вписано хипоспадията това също ви е от полза като документ. Незная точно във Варна ТЕЛК как действат, но ако имате тази епикриза с вписана хипоспадия ви връщат 1г. назад за ТЕЛК и ви изплащат паричките със задна дата. Обикновенно за тази диагноза дават 50%, но при условие, че детенцето има и други здравословни проблеми то се вписват всичките в ТЕЛК и процентите се определят в зависимост от всичките заболявания. Взима се за водещо в ТЕЛК решението това заболяване, което носи най-голям процент за ТЕЛК, а другите ги водят придружаващи.
Не зная дали знаеш и за http://www.premature-bg.com/?fbclid=IwAR3_0Nfjj35RWiPCq7Jidt3nMZ … NOJsl5L0cyDXIY5Zc те много помагат на семейства, където има детенце, което е поискало да види света по-рано и е бързало да се появи на този свят. Моите деца ги водят недоносени, но са родени в 36г.с., но с ниско тегло. Ако имаш въпроси съм насреща.
След като си вземете ТЕЛК има други документи, който може да подадете - за винетка, за син талон за безплатно паркиране, за двойни детски и при вас като има придружаващи заболявания може би ще е и по-голяма сумата за месеца за детенце с ТЕЛК.
Успех
Синия талон и винетката са от социалните, но при нас са в отделна стая-отдел. Подава се молба със снимка на детето. Кадето сте подали за ТЕЛК ги попитайте и за синия талон и винетката, ако не отговарят те поне ще ви насочат към колегите си.

# 115
  • Мнения: 63
В Пловдив също е освободено детето от такса....иначе за яслата винаги може да си тръгне детето или по-късно ако се разберете с директорката или да си ходи и примерно месец преди операцията да го спрете. За памперса също не е проблем според мен да си свиква на гътне да пишка...моя почти бях махнала памперса и след операцията се върна в първи клас! Голяма грешка беше при него, после не искаше и да чуе за гърне, а преди това си казваше...та сега е на 2г и 10м и до миналата седмица още беше с памперс, но го махнах...децата с махнат памперс до колкото знам имат катетър с тапичка, която се маха и се източва и после пак се слага....

# 116
  • Мнения: 8
Здравейте,
Преместихме операцията на сина ми за 12 август в Белград. Но виждам, че нещата се менят много бързо, в момента има извънредно положение в града, има ли някоя майка от форума сега там, за да каже как е положението. Притеснява ме ,че на сайта на Белмедик пише, че са забранени придружители: синът ми е на 8, сам не мога да го оставя в болницата ? Необходимо ли е да се вадят документи от посолство? Благодаря

# 117
  • Мнения: 5 531
Здравей, ние бяхме в Бел Медик миналата седмица. Нямаше нищо ново - носят се маски  и на влизане в болницата се минава през тунел за дезинфекция. Всичко останало си е по старо му. В Белград са затворени баровете и дискотените, от 22 ч - 6 ч. сутринта, както и ресторантите и кафетата без тераси. Тези с външни тераси са отворени. Носенето на маски в затворени помещения е задължително, както и в градския транспорт. Но впечатлението ми е , че доста хора си носиха маските и по улиците.  Не мисля, че някоя от нас ще тръгне по барове и дискотеки. Не се тревожи, няма да има проблем да си с детето си. Ние спокойно влезнахме в Болницата , а дъщеря ни е на 18 г. В клиниката в която и правиха изследванията също ме пуснаха с нея(само единият родител беше условието) при положение , че тя е голяма и с перфектен английски, т.е спокойно можеше да се оправи и сама. Посрещнаха ни с маски, които ни дадоха , въпреки че ние си носихме. Но до 12 август има доста време и наистина е непредвидимо какво би се случило. Следи тяхните сайтове.
https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/serbia
Това е информация от МвНР. Винаги можеш да се обадиш и в посолството ни в Сърбия преди да тръгнете. На този етап границите се минават свободно, не се изискват PCR тестове.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 16:28 от marychery

# 118
  • Мнения: 8
Marychery, благодаря.

# 119
  • Мнения: 5 531
Току що има нова новина :
Ситуацията в Белград и още четири града в Сърбия е много тревожна, Белград наистина е в критична ситуация и затова ще вземем нови мерки, заяви днес президентът на Сърбия Александър Вучич в обръщение към обществеността, съобщава вестник "Новости".

От утре се забранява всяко събиране на повече от петима души и на открито, и на закрито. Въвеждаме отново полицейски час от петък до понеделник, каза президентът в началото на обръщението си, отбелязва БТА.

13 жертви на коронавируса в Сърбия за последното денонощие
Ето по - подробна статия.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … hid=1594150409330

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 22:34 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт