Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 045
  • 716
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 5 711
Дано скоро отпаднат и антигените, както отпаднаха и PCR-те.
Някое друго детенце с дата Април има ли?

# 481
  • Мнения: 5 531
Измина една година от операцията на Михаил в Белград, клиника Бел Медик при д-р Джинович! Преди една година ние тръгнахме само на база информация в бг. Мама, и със свити сърца - правилно ли постъпваме, всичко наред ли ще бъде, не правиме ли грешка? Една година по - късно мога да споделя - това беше най - правилното решение което взехме!
Благодаря на всички родители които ни подкрепиха!!
Да операцията не беше животоспасяваща, но беше решаваща за бъдещето на детето ни!
Пиша всички тези неща за да дам сила на тези на които им предстои и се страхуват или двоумят. Повярвайте, това е най - правилното решение!  Д-р Джинович е неповторим в професията и уменията си! Екипа му е добре обучен, отношението на всички е чудесно - топло и приветливо, предразполагащо  стресираните родители! Децата са добре обгрижвана, а резултата на финала е несравним с това което в България се предлага и прави.
Уважаеми български детски уролози. Моля да помислите над моя пост! Аз уважавам изключително много лекарската професия! Аз съм от лекарско семейство, моят дядо беше уникален хирург и човек!!! Обичам медицината, гордея се, че големият ми син избра именно МУ София. Благодарна съм на лекарите, които години наред се грижат за децата ми! Благодаря на лекарите от детската хирургия на Пирогов, на лекарите хирурзи и педиатри в Болница Токуда. Хора на които съм се обаждала многократно и те винаги са били насреща!
Но уважаеми детски уролози, мисля, че Вие има какво да научите във вашата специалност, има защо да вземете пример от д-р Джинович. Защото след видяното от нас, някак си изказването "защо точно Сърбия, сърбите ние сме ги учили на медицина" Не върви!!!. Няма нищо лошо, когато не знаеш и не можеш да попиташ, но е срамно когато не можеш да твърдиш че можеш, и да се тестваш.
Няма как да пропусна и изказването на виден български детски уролог по повод тежка урологична аномалия - екстрогфия на пикочния мехур - "В нашите среди се казва, че тази аномалия е един от неуспешните опити на Бог при създаването на човека." - изказването може да намерите в Интернет, аз няма да пиша имена. Но, Бог не допуска грешки, изказването само по себе си в цинично. Аномалиите са резултат от човешката намеса и безотговорност!!!!

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 16:26 от marychery

# 482
  • София
  • Мнения: 5 711
Високото его пречи много често , комбинирано с абдикацията на държавата за на-добрите грижи към пациента, вършат своите злини. Сигурна съм,че има млади лекари готови и желещи да се учат и да правят най-доброто,но бързо върнати в коловоза на старите.

# 483
  • Мнения: 108
Здравейте! Нашата операция, както вече писах, е насрочена за 15.03. Въпросът ми е свързан с другите деца в семейството - взехте ли ги с вас в Белград или ги оставихте в България. В момента се опитваме да организираме всичко, свързано с предстоящото пътуване и, естествено, това е едно от нещата, които най-много ме притесняват. Имам по-голяма дъщеря, на 7 години, която в момента е в първи клас. Моето желание е да я вземем с нас, тъй като продължителността на пресоя ни в Сърбия за мен е прекалено дълъг, за да я оставим тук в България при баба и дядо. Дори съм склонна да отсъства от училище, само за да бъдем всички заедно - тя е доста добре с материала и не мисля, че ще пропусне нещо толкова съществено. Съпругът ми е против и иска да оставим детето при родителите му. Ви е как постъпихте - взехте ли другото си дете/деца с вас в Белград и ако да, как им се отрази. Стресират ли се от ситуацията? Ще ви бъда благодарна за споделените опит и мнения.

# 484
  • Мнения: 640
Здравейте! Нашата операция, както вече писах, е насрочена за 15.03. Въпросът ми е свързан с другите деца в семейството - взехте ли ги с вас в Белград или ги оставихте в България. В момента се опитваме да организираме всичко, свързано с предстоящото пътуване и, естествено, това е едно от нещата, които най-много ме притесняват. Имам по-голяма дъщеря, на 7 години, която в момента е в първи клас. Моето желание е да я вземем с нас, тъй като продължителността на пресоя ни в Сърбия за мен е прекалено дълъг, за да я оставим тук в България при баба и дядо. Дори съм склонна да отсъства от училище, само за да бъдем всички заедно - тя е доста добре с материала и не мисля, че ще пропусне нещо толкова съществено. Съпругът ми е против и иска да оставим детето при родителите му. Ви е как постъпихте - взехте ли другото си дете/деца с вас в Белград и ако да, как им се отрази. Стресират ли се от ситуацията? Ще ви бъда благодарна за споделените опит и мнения.

Много зависи от самото 7 годишно дете и от това дали и друг път е била далеч от вас.
Синът ми беше на 3г, когато му направихме операцията, а кака му на 5г. Никога не е прекарвала цял ден далеч от всички нас, камо ли цял месец. Пътувахме всички заедно и бяхме наели апартамент с две спални. Престоят в болницата е около 24ч. След това си бяхме всички заедно, само по време на мазането с крем, два пъти дневно, имаше стрес за всички. Но според мен беше хубаво да преживеем това заедно.

# 485
  • София
  • Мнения: 5 711
Ние сме с три деца.Ще тръгнем всички заедно.Каката е 4клас,ще учи там

# 486
  • Мнения: 5 531
Ние също сме с 3 деца, разликата е че моите са на по 17 и 19 г. (големите). Белград е много хубав, има къде да се разходите и ще бъде хубаво да сте всички заедно. Ние пътувахме с Михаил, и първите 2 седмици отделихме цялото си време единствено и само за него. Но на третата седмица дойдоха и големите деца, синът ми беше точно взел книжка
и всички бяха доста доволни от престоя.
За големите деца беше почивка, Михаил много тъжеше за сестра си и брат си (особено за сестра си). С идването на големите, той изведнъж видимо се оправи и спря да сънува кошмари.
И само да добавя, към днешна дата и таткото се допуска в болницата!!!

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 07:35 от marychery

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте родители, майка съм на момче недоносено, но здраво Благодаря на Бог, вече е на 2 г, но има хипоспадия гландис. Изчетохме многократно вашите истории, преживявания със съпруга ми. Решихме и ние да се доверим на др Джинович. Не съм спала вече нормално от няколко седмици, искам да споделя с вас своите притеснения и въпроси и бих била благодарна на всеки, които успее и намери малко време да ми отговори. Първо да  ви кажа гледах един клип за този катетър Цистофикс, който се поставя през коремчето на детето и ми се видя мн опасно, как ще се опази тоеа дете да не скача, ходи за да не си навреди нещо.  На всяко дете ли се слага такъв? Цялата хигиена всичко което трябва да се прави след операцията се страхувам да не объркаме, което са ни казал и да правим. Езика ни е голямо притеснение как се случват нещата там? Притеснявам се за пълната упойка.  След като детето излезе от нея, как се действ а относно ставане, ходене, моят син е мн енергичен не седи на едно място.Има ли някой като нас който директно да в решил да ходи в Сърбия без да иска второ мнение тук в България?  Относно храненето в квартирите има ли условия да се готви, вие как процедирахте? От някъде да сте взимали детска кухня? За сега това ще има и още въпроси, но за сега ще бъда благодарна и за тези отговори.

# 488
  • Мнения: 5 531
Здравей,
Нали знаеш поговорката "На страха очите са големи".. И аз като теб тръгнах със страх, и какви ли не мисли. Взех  малка раница с идеята как Михаил ще си носи торбата с урината на гърба, да не се вижда...Scream Да ама това не е България.
Няма защо да се тревожиш.
1. цистофикса е сложен много прецизно. Няма как детето да го дръпне, под дрехите му е. При малките деца  единия катетър седи в 1 памперс, а цистофикса се слага в друг памперс който се поставя над първия. Т. Е детето е с два памперса един над друг.
2. Дали в България или  в Сърбия все трябва да се пази детето, но в Сърбия, децата са активни почти веднага. Болничния престой е 1 ден, а след това сте си на домашно лечение и разходки. Ходите само за превръзки.
3. Има много родители които се насочиха директно към Белград и не сбъркаха. Спестиха на децата си доста болка и стрес, както и на себе си. Всички малки деца са енергични, ние се запознахме с няколко семейства и всички бебчета тичаха без проблем. Възстановяването е много по - бързо от колкото при по - големите и вече препатили деца в България.
4. И не на последно място, д-р Джинович говори на разбираем сръбски. Разбира се всичко което казва. Говори също английски и руски. Разбира български. Няма защо да се страхувате от езикова бариера. А първото нещо, на което ни научиха, е да ползваме транслейта на телефона, ако нещо не разбираме.
5. Квартирите са напълно оборудвани с всички условия за живот. Може спокойно да си готвите. В нашата имаше и оставени брашно, захар, сол, подправки, и всичко което е необходимо. Имат и място за паркиране.
Няма детска кухня, но можеш да си взимаш храна от ресторанта на болницата.
6. Пак напомням. Вече не се изисква PSR. Правят се бързи тестове в Бел Медик и таткото също може да влиза в болницата! Тестовете се заплащат!!
7. Напомням и да си направите застраховка за пътуване в чужбина! Хубаво прочетете какви медицински покрития има в нея. Ние знаете, имахме допълнителни прегледи при хематолог и допълнителни изследвания, и застрахорката ги покри т. е върнаха ни направените разходи!

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 19:21 от marychery

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте родители. Трябва за 3 дни да намерим крема ANDRACTIM. Някой има ли възможност да ни го закупи или да ни даде останал, който ще си платим?

Ако може и някой да ни изпрати електронната поща на Олга.

Благодаря!

# 490
  • Мнения: 271
Здравейте родители. Трябва за 3 дни да намерим крема ANDRACTIM. Някой има ли възможност да ни го закупи или да ни даде останал, който ще си платим?

Ако може и някой да ни изпрати електронната поща на Олга.

Благодаря!
Пишете тук на lyn lyn, тя имаше останал. Мога и с телефонен номер да съдействам

# 491
  • Мнения: 8
Здравейте и честита 2021! Желая здраве и успешни стъпки към съвършеното здраве на всички по пътя❤
Моят син е с хипоспадия и миналата година направихме уговорка с д-р Джинович да му пишем около нова година, за да насрочим операцията за март месец. Писах му 3 пъти през 1 седмица, но отговор няма. Някой би ли ни дал съвет как да процедираме, тъй като времето напредва?
Ето имейлите, които имаме:
foundationperovic@gmail.com
djinovic@gmail.com
perovicfoundation@gmail.com

Благодаря!

# 492
  • София
  • Мнения: 5 711
Аз писах на djinovic@gmail.com. Ако има някакво значение отново бях прикрепила нови снимки, нищо, че вече бях пращала предишната година.

# 493
  • Мнения: 108
Аз писах и на трите, отговори ми от foundationperovic@gmail.com.

# 494
  • Мнения: 5 531
Здравейте и честита 2021! Желая здраве и успешни стъпки към съвършеното здраве на всички по пътя❤
Моят син е с хипоспадия и миналата година направихме уговорка с д-р Джинович да му пишем около нова година, за да насрочим операцията за март месец. Писах му 3 пъти през 1 седмица, но отговор няма. Някой би ли ни дал съвет как да процедираме, тъй като времето напредва?
Ето имейлите, които имаме:
foundationperovic@gmail.com
djinovic@gmail.com
perovicfoundation@gmail.com

Благодаря!
Здравей,
пиши му редовно ще ти отговори. Има случаи в които не отговаря, по някакви негови съображения или причини, но след това ще ти отговори. Имай търпение и му пиши регулярно всяка седмица. Гледай да пишеш вечер. Аз лично пиша в края на седмицата - четвъртък, петък, събота и обикновенно вечер след 21 ч.
Писала съм му и на обяд, когато синът ми се разболя и трябваше да отложи операцията и имах отговор почти веднага.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 09:00 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт