Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 438
  • 716
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 464
350 лв. ще получавате от датата на телковото решение. Ако в решението ви пише че влиза в сила от датата на раждане, ще ви платят за 1 година назад 175 лв. (50% oт 350 лв.), но максималния срок назад е 1 година.

# 526
  • Мнения: 164
Радостна новина - линкът е от Единния информационен портал, т.е. достатъчно достоверен!
https://coronavirus.bg/bg/news/1257
Мисля, че е едно облекчение на всички, които трябва да се завърнат през този период.

# 527
  • Мнения: 38
Много Ви благодаря за изчерпателните коментари. Днес успях да подготвя всички документи и да ги занеса в РКМЕ. Още не мога да спра да мисля за отношението, което получих днес докато събера всички документи, беше ужасно. Сега друго се притеснявам има ли възможност да откажат ТЕЛК-а на детето? Има ли такива случаи в другите теми?

# 528
  • Мнения: 5 532
Виж, незнам защо разсъждавате над този въпрос. Ти си длъжна да опиташ! На детето се полагат 50%. Не би трябвало да има отказ.
А ето и официално новата заповед!!!
https://mh.government.bg/bg/novini/aktualno/10-dnevnata-karantin … e-v-stranata-blg/
Така че Благодаря отново на всички, може и приноса ни да е малък, но важен е резултата!!!

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 22:50 от marychery

# 529
  • Мнения: 99
Имаме дата за ТЕЛК 17.02. Споделяла съм ви, че при нас не е всписана хипоспадията в епикризата при раждане. Звънях в болницата, в която родих, но неонатоложката каза, че нямало как да я поправя, пеи положение, че не била я видяла. Скарахме се малко, викам добре тя не се е появила вчера, така е роден, но въпреки всичко ортказва корекция. Много ме е яд, защото късно разбрах за Телк-а, сина ми сега става на 1г. 6мес., а тези парички за година назад щяха да са от помощ. Иначе щях да пиша за социалните, понеже споделих за телк, жената каза, че има еднократна помощ 100лв., ако телк-а е преди навържване на 2г.

# 530
  • Мнения: 116
Имаме дата за ТЕЛК 17.02. Споделяла съм ви, че при нас не е всписана хипоспадията в епикризата при раждане. Звънях в болницата, в която родих, но неонатоложката каза, че нямало как да я поправя, пеи положение, че не била я видяла. Скарахме се малко, викам добре тя не се е появила вчера, така е роден, но въпреки всичко ортказва корекция. Много ме е яд, защото късно разбрах за Телк-а, сина ми сега става на 1г. 6мес., а тези парички за година назад щяха да са от помощ. Иначе щях да пиша за социалните, понеже споделих за телк, жената каза, че има еднократна помощ 100лв., ако телк-а е преди навържване на 2г.

Много неприятна ситуация, съчувствам Ви. Аз също разбрах на година и няколко месеца, че подлежи на Телк, но поне беше вписана в епикризата. Обаче да ви кажа, пак ме е яд, че никой за нищо не ни информира.

# 531
  • София
  • Мнения: 5 775
На преосвидетелстването на Телк са написали дата на инвалидизация, датата от раждането. Иди ги разбери. Първия Телк  с дата на инвалидизация, дата на подаване на документите за Телк.

# 532
  • Мнения: 8
Здравейте, аз съм нова тук. Синът ми има хипоспадия гланулар. Бих искала да попитам дали някой от вас е бил/ще бъде опериран от д-р Джинович и е имал конкретно същата диагноза?

# 533
  • Мнения: 5 532
Здравейте, аз съм нова тук. Синът ми има хипоспадия гланулар. Бих искала да попитам дали някой от вас е бил/ще бъде опериран от д-р Джинович и е имал конкретно същата диагноза?
Здравей, в тази тема повечето деца или вече са оперирани от д-р Джинович или им предстои операция при него. Имаш ли по - конкретен въпрос или притеснения?

# 534
  • Мнения: 164
Здравейте! На някое детенце давали ли са по-малко от 1 година ТЕЛК?
Въпросът ми е породен от следното. Срокът на ТЕЛКа на детенце беше до 01.12.20 г. Ние се прибрахме началото на декември от Сърбия. Решихме да не подаваме документи, за да не се разкарваме по лекари, заради коронавируса. Сумата от 350 лв я изплащат, съгласно изменението в закон, заради ИЕО (https://coronavirus.bg/bg/news/600). Очевидно е, че скоро няма да отшуми вирусът, обаче, ако чакаме лятото възможно ли е да ни откажат ТЕЛК или пък да дадат само за 6 месеца (с мотивът, че вече съвсем е наближила датата за втората операция). В епикризата доктора е написал минимум 6 месеца (кога точно ще ни каже да отидем няма как да знам). Бихте ли посъветвали кога да подам документи за преосвидетелстване? Колко приблизително ще се забавят при преосвидетелстването – с оглед, че ни е изтекъл ТЕЛКа, колкото 1ия път или по-кратко, защото е преосвидетелстване? Всяка една информация или близка ситуация ще ми е от полза. Както и ако някой, който е бил с две операции, се е явявал на комисия близо до изтичане на определените 6 месеца? Ако има значение в София се явяваме на комисия.

# 535
  • София
  • Мнения: 5 775
Забавянето мисля зависи от комисията. Подадох документи декември, датата ни беше за януари. Детето не го погледнаха, само по документи беше. В четвъртък отидохме за Телк, казаха ми във вторник елата за решението. Предишната комисия ни казаха, след две седмици елате.
Намираш детски уролог да напише, че предстои втора операция, носиш документа за Телк (този зеления) и не трябва да има проблеми.

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 00:13 от trikitil

# 536
  • Мнения: 17
Имаме дата за ТЕЛК 17.02. Споделяла съм ви, че при нас не е всписана хипоспадията в епикризата при раждане. Звънях в болницата, в която родих, но неонатоложката каза, че нямало как да я поправя, пеи положение, че не била я видяла. Скарахме се малко, викам добре тя не се е появила вчера, така е роден, но въпреки всичко ортказва корекция. Много ме е яд, защото късно разбрах за Телк-а, сина ми сега става на 1г. 6мес., а тези парички за година назад щяха да са от помощ. Иначе щях да пиша за социалните, понеже споделих за телк, жената каза, че има еднократна помощ 100лв., ако телк-а е преди навържване на 2г.
Здравейте! При нас ситуацията беше подобна-нямаше вписано нищо относно хипоспадията в епикризата, дори на мен никой нищо не ми беше казал в родилното. Научих вкъщи и тепърва започнах да търся в интернет какво представлява това състояние и как се нарича. Личната лекарка също не знаеше за това, че може да кандидатстваме за Телк. Изплатиха ни по 50% от полагащата се сума по Телк, за всеки изминал месец от раждането до момента на решението. Предполагам, че и при Вас ще е така.
Успех! 🍀

# 537
  • Мнения: 8

Здравейте, аз съм нова тук. Синът ми има хипоспадия гланулар. Бих искала да попитам дали някой от вас е бил/ще бъде опериран от д-р Джинович и е имал конкретно същата диагноза?
Здравей, в тази тема повечето деца или вече са оперирани от д-р Джинович или им предстои операция при него. Имаш ли по - конкретен въпрос или притеснения?


Бих искала да знам конкретно, ако има някой със същия вид хипоспадия -гланс, дали са били оперирани? Как протича самата операция? На каква възраст са ги оперирали?

# 538
  • Мнения: 578
Бих искала да знам конкретно, ако има някой със същия вид хипоспадия -гланс, дали са били оперирани? Как протича самата операция? На каква възраст са ги оперирали?
Без значение от вида хипоспадия, операциите минават по един и същ начин. Минавате през педиатър предния ден. В деня на операцията лекаря ви обяснява как минава, взимат детето и след около 2-3 часа го връщат в стаята. Излизането от упойката е по-трудно, ако е малко детето. Но, когато мине Джинович, за да каже какво точно е направил, ви казва да лежите с детето и да го гушкате. Лежи се една нощ в болницата. Но другия ден има преглед и ви изписват. След това всеки ден или през ден ходите на превръзка, докато махнат катетъра и цистофикса. За подробности за самата операция, пишете но д-р Джинович. Той определя на каква възраст да се направи самата операция, с оглед но тежестта й и на здравословното състояние на детето.
А дали искате корекция на канала на детето, ако хипоспадията и много лека, решавате вие като родители. Но с нарастването на органа ще се вижда, че не е като на другите мъже. Така че помислете дали това пораснало дете би се чувствала добре да е различно.
Прочетете темата назад, дори и предишната. Прочетете отзиви за д-р Джинович и в чужди форуми и вземете информирано решение.

# 539
  • Мнения: 670
Само ще добавя, че ние също имахме коронарна хипоспадия, установена в България и се чудехме дали има смисъл тъй като функционално беше добре. Но в съвременният свят външният вид на този орган също е важен за самочувствието на мъжа, освен това се оказа, че в ерекция има и доста голямо изкривяване, което д-р Минова не беше забелязала.

Общи условия

Активация на акаунт