Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 081
  • 716
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 108
Здравейте! Бях срещнала да се коментира назад в темите, но в момента не мога да го открия. Колко време след операция и махане на тръбичката, от която изтича урината, детето не трябва да влиза във вана, басейн, море и т.н.

# 76
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Успяхме и намерихме Андрактим. Трябва да започнем с мазането от днес. Споделете как сте мазали - цялото пишле ли, самата глава маже ли се и тн? Четох, че трябва с ръкавици.
Благодаря предварително!

# 77
  • Мнения: 63
Здравейте! Бях срещнала да се коментира назад в темите, но в момента не мога да го открия. Колко време след операция и махане на тръбичката, от която изтича урината, детето не трябва да влиза във вана, басейн, море и т.н.

След като ти кажат че може да го къпеш те предупреждават да не го киснеш, т.е вана не. А за басейн и море на мен ми казаха след 6м по спомен...

# 78
  • Мнения: 641
Ние бяхме на море 1 месец след свалянето на цистофикса. Съответно питахме д-р Джинович и той каза, че е ОК стига да не се кисне продължително време във вода и да се пази от полепване на пясък.

# 79
  • Мнения: 108
Здравейте! Получихме писмото от ТЕЛК за насрочване на датата. Изрично е записано да не се явяваме, а да изпратим само допълнително документи. Искат консултация с педиатър, уролог и хирург. Искат също етапна епикриза от общопрактикуващия лекар, както и лична амбулаторна карта с епикризи, амбулаторни прегледи и т.н. Може би заради неприсъственото разглеждане на документи искат повече неща. Лично мен ме озадачи консултацията с педиатър, който май трябва да е различен от общопрактикуващия лекар, както и етапната епикриза от личния лекар. А лична амбулаторна карта нямаме, мисля, че се издава при постъпване в ясла или градина, а малкия още не ходи. При Вас така ли беше?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте! Получихме писмото от ТЕЛК за насрочване на датата. Изрично е записано да не се явяваме, а да изпратим само допълнително документи. Искат консултация с педиатър, уролог и хирург. Искат също етапна епикриза от общопрактикуващия лекар, както и лична амбулаторна карта с епикризи, амбулаторни прегледи и т.н. Може би заради неприсъственото разглеждане на документи искат повече неща. Лично мен ме озадачи консултацията с педиатър, който май трябва да е различен от общопрактикуващия лекар, както и етапната епикриза от личния лекар. А лична амбулаторна карта нямаме, мисля, че се издава при постъпване в ясла или градина, а малкия още не ходи. При Вас така ли беше?
При първото ни (присъствено) явяване искаха същото, при преосвидетелстването (пак присъствено) още повече, защото педиатърът откри още нещо на детето. Личният лекар ми даде направление за педиатър, въпреки че и той има такава специалност. След това педиатърът ми даде за хирург мисля, а хирургът за уролог - може и обратното да е било. Етапната епикриза от личния лекар доколкото знам винаги я искат - при нас я искаха и при първоначалното освидетелстване и при преосвидетелстването. След като минете прегледите при специалистите, отивате с амб. листа при джипито и той я изготвя на база на тях и на това, което той е констатирал. При изготяве на етапната епикриза, джипито ми поиска да занеса празна лична амбулаторна карта, на която постави подпис, печат и номер мисля - попълени са само лични данни на детето и диагнозата. Личната амб. карта и до днес си е празна, но представям на комисията и те съответно ми я връщат пак празна - джипити ми обясни, че тя е необходима при определени диагнози, каквато не е хипоспадията.

P.S. В Пловдив ли сте на комисия? Този стил на работа е точно техен. Не съм имала никакъв проблем с прегледите при специалистите и никакъв проблем с комисията.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 16:01 от sladurka3333

# 81
  • Мнения: 108
Да, става въпрос за ТЕЛК Пловдив. Благодаря за разясненията, сега вече ги навързах нещата. Wink

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Да, става въпрос за ТЕЛК Пловдив. Благодаря за разясненията, сега вече ги навързах нещата. Wink
За нищо. Даже забравих, но на нас ни искаха и изследвания на кръв и урина, включително и стерилна. Не забравайте да ги насочите да напишат в амб. лист, че предстои планирана операция - особено важно е да го напише урлога. В моите документи го написаха всички специалисти, а джипито доколкото си спомням го написа в етапната епикриза, но за последното не съм сигурна. Sweat Smile

# 83
  • Мнения: 5 531
Здравейте,
в Белград сме. Ако някой има нужда от нещо може да пише.
На този етап на границата се минава свободно. Все още не сме ходили в Бел Медик, в понеделник в 8ч. ще сме там. Прегледа на дъщеря ми беше в Urologia Vuk. Всичко мина добре, лекарката беше много внимателна, много подробно обясни всичко. В понеделник ще се видим и с д-р Джинович.

# 84
  • Мнения: 116
Здравейте, синът ми е роден с хипоспадия, но даже не знам какъв тип е, тъй като до този момент не сме се срещали с уролог. Той е роден в 7 месец и фокуса досега беше върху други проблеми. Сега е на 1 годинка и понеже досега все ни повтаряха, че ще е нужна само лека корекция и не е нещо специално изобщо не съм търсила информация по темата. Понеже скоро мисля да го водя на уролог, почнах да чета тук и се оказва, че нещата, които са просто лека корекция явно не са така. Аз като не специалист, но можещ да работи с интернет човек смятам, че хипоспадията е гландуларна или коронарна, тъй като виждам отворчето малко по-надолу от мястото където мисля, че трябва да е. Отделно е ясно, че трябва да се премахне тъканта, която дърпа члена надолу и го изкривява при ерекция. Извинявам се, ако звуча нелепо, но сега тепърва се сблъсквам с това. От всичко, което изчетох разбирам, че варианта определно е Сърбия, но ние сме от Варна и ми звучи много страшно дори без да коментирам настоящото положение с вируса. Отделно се притеснявам, тъй като в следствие на преждевременното раждане бебчо има проблем с белите дробове, сърцето, очите. Сега разбрах, че мога и да подам документи за ТЕЛК, но въобще не знам откъде да започна, при кой уролог да отида във Варна, поне само за документи за ТЕЛК?!? За да се направи операция, не знам с кого първо да се консултирам с кардиолога ли, с пулмолога ли или директно да пращам снимки и клипчета на доктор Джинович?!?
Извинявам се за дългия разказ, но ако все пак някоя мама/татко се сети за нещо, което ще ми е от ползва, ще се радвам да ми пише.
Поздрави,
една разтревожена майка 🙂

# 85
  • София
  • Мнения: 5 726
Дано се включи някоя мама от Варна. До колкото разбирам всеки рвгионален Телк различно иска, да не кажа, че в София всеки Телк също различно искат.
Спокойно задавай всичките си въпроси, и аз бях така.
Направи снимки, видео и пиши на Джинович, като обясниш и другите проблеми на детенцето, поискай мнението му.

# 86
  • Мнения: 5 531
Reing, радвам се, че си изчела темите  и си наясно, че България не е вариант за лечение на хипоспадия, а и на други урологични заболявания. Сега сме в Белград. Мария е лекувана в България от 16 години. Към момента имаме решение на проблемите и обяснение кое и защо се получава при нея, след 16 години лечение в България и пиене на лекарства.
От къде да започнеш.. Първо пиши на д-р Джинович. Изпрати снимки и клип. Паралелно събери цялата документация на детето, както за хипоспадията, така и за другите проблеми. И моите деца са с ТЕЛК, не само за едно заболяване. Заведи детето на уролог, за да имаш документ, че е с хипоспадия. Не се връзвай на всичко което ще ти кажат, че най-добрите са в Пирогов, че е лека корекция и тем подобни глупости. Много от по - големите деца, които вече са с по две, три, четири и т. н операции можеха отдавна да са забравили проблемите само с една в по - леките случаи, а в по - тежките с две операции, ако бяха дошли директно в Белград.
Подай си документи за ТЕЛК. Питай всичко, което те интересува. И не се плаши. Наистина изглежда страшно, но реално не е. Имаш близък език, добри условия в болницата, Белград е хубав, имаш място за разходки. Няма нищо страшно. Операцията тук наистина минава леко в сравнение с България. Престоя също, в болницата се седи само 24 часа, после сте на домашен режим. За разлика от България къде престоя е 7 дена в Пирогов. Не искам да пропусна и Златинов в Токуда - има още доста да учи.... Няма да обяснявам повече. Така, че успех и давай смело напред. Тук има достатъчно хора, които ще се отзоват веднага на въпросите ти. Само да ти кажа, че в момента в Белград сме 5 български семейства.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 17:58 от marychery

# 87
  • Мнения: 116
Много Ви благодаря за подкрепата. Една мама от Варна се включи и вече ми помага с информация. Вече направих снимков материал и още утре смятам да пиша на доктора. Ще се старая максимално кратко да обясня и за допълнителните проблеми при моя младеж, пък дано се разберем 😬🙂. На български или на английски е по-добре да се комуникира според вашият опит? Още следващата седмица почвам с преглед при уролог и да събирам документите от другите доктори, там предполагам може да кандидатстваме за ТЕЛК с няколко диагнози 🤔.
Хубаво е от една страна, че има и други семейства в Белград да се подкрепяте. Желая успех на всички дечица и скорошно оздравяване 🤞♥️

# 88
  • Мнения: 641
Много Ви благодаря за подкрепата. Една мама от Варна се включи и вече ми помага с информация. Вече направих снимков материал и още утре смятам да пиша на доктора. Ще се старая максимално кратко да обясня и за допълнителните проблеми при моя младеж, пък дано се разберем 😬🙂. На български или на английски е по-добре да се комуникира според вашият опит? Още следващата седмица почвам с преглед при уролог и да събирам документите от другите доктори, там предполагам може да кандидатстваме за ТЕЛК с няколко диагнози 🤔.
Хубаво е от една страна, че има и други семейства в Белград да се подкрепяте. Желая успех на всички дечица и скорошно оздравяване 🤞♥

Ако за вас е ОК Английският на д-р Джинович е отличен. Ние си писахме на Английски.
Не се притеснявайте и препращаите мейла докато ви отговори.

# 89
  • Мнения: 47
Reign, ако в епикризата на момченцето ви от изписването от родилното - неонатологията ви е вписано хипоспадията това също ви е от полза като документ. Незная точно във Варна ТЕЛК как действат, но ако имате тази епикриза с вписана хипоспадия ви връщат 1г. назад за ТЕЛК и ви изплащат паричките със задна дата. Обикновенно за тази диагноза дават 50%, но при условие, че детенцето има и други здравословни проблеми то се вписват всичките в ТЕЛК и процентите се определят в зависимост от всичките заболявания. Взима се за водещо в ТЕЛК решението това заболяване, което носи най-голям процент за ТЕЛК, а другите ги водят придружаващи.
Не зная дали знаеш и за http://www.premature-bg.com/?fbclid=IwAR3_0Nfjj35RWiPCq7Jidt3nMZ … NOJsl5L0cyDXIY5Zc те много помагат на семейства, където има детенце, което е поискало да види света по-рано и е бързало да се появи на този свят. Моите деца ги водят недоносени, но са родени в 36г.с., но с ниско тегло. Ако имаш въпроси съм насреща.
След като си вземете ТЕЛК има други документи, който може да подадете - за винетка, за син талон за безплатно паркиране, за двойни детски и при вас като има придружаващи заболявания може би ще е и по-голяма сумата за месеца за детенце с ТЕЛК.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт