СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 444
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 9 108
Моля за препоръка за курс по БЕЛ за 7 клас. Ще съм благодарна! Нахлувам лекинко тук от 6токласната тема 🤗
Изчакайте да мине коронавирусът (епидемията от него) и питайте пак Stuck Out Tongue .

# 631
  • Мнения: 2 687
В какъв смисъл? Записванията в Междучасие са отворени вече.

# 632
  • у дома
  • Мнения: 7 140


Red, трябваше да си купим коне. Закъсняхме.
И в Родопите да се заселим закъсняхме..
На мен щеше да ми е екстра сега там.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 08:37 от svetlaem

# 633
  • Мнения: 21 455
В здравословен.

# 634
  • Мнения: 2 687
И пак не разбирам. Съветвате ме да не се записваме,докато не отмине ситуацията ли? Не искам да изтървам препоръчаните преподаватели. Начини за учене все се намират. Наистина не ви разбирам. Ако ви се обяснява, ще се радвам да разбера.

# 635
  • Мнения: 2 182
Аз препоръчвам след 2/3/5 месеца, след НВО/ако мине НВО, да съберете мнения от доволните/изкаралите над 85т. На този етап всякакво доволство ще е прибързано и необосновано. А че търговците на образователни услуги записват за нови курсове в тази неясна ситуация е... някой да ми помогне с точната дума. Пуснете си телевизора в 8, обявена е световна пандемия.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 07:28 от Warwick

# 636
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Много пишете, не мога да ви изчета. Аз съм много медоволна от ДО. По всички разказвателни се "преподават" нови уроци. Казва се прочетете този урок и направете тази домашна. По БЕЛ, учителката е скарана с новите технологии. В понеделник им казала да научат Опълченците и да си прочетат анализа от учебника и толкова с преподаването. Във вторник им дава за ДР да вадят изразни средства. И децата започват да вадят и да пишат, а коментарите на учителката са - това не е вярно, не е точно, има и още нещо, кое и как е вярно, остава загадка. Нашите използват Google classroom с обща класна стая за всички седмокласници от училището, и отговорите, които пишат се виждат от всички. По МАТ не са взели нов материал, но от днес сигурно и това ще стане. На единия ден госпожата качва задачите, а на другия ден отговорите, без никакви обяснения. Дано на НВО не включат този материал.
Та ядосах се аз от тази пародия на ДО и от сряда го попрекратих. Взех децата с мен на работа работим извън града изолирано) и там поне се наиграха на въздух.
Аааа да добавя, наборката много хареса уроците на Просвета, особено по БЕЛ и си ги гледа с кеф.

# 637
  • София
  • Мнения: 9 108
Нашият младеж е в Междучасие при г-жа Весела Михайлова. С добри впечатления сме от преподавателката. Тя общува добре с децата, преподава добре, той си я харесва като преподавател. Дава добра обратна връзка. Оттам нататък докато не мине НВО по БЕЛ и не излязат резултатите, ми е трудно да дам допълнително мнение за ефективността. С тези грипни ваканци, отложени часове и извънредно положение вече имаме 5 невзети часа. Тепърва ще започват дистанционно да имат занятия, но ще са в неговото учебно време (следобяд) и не знам как ще съчетава двете неща, защото си има съвсем истински часове, в които учителите ги посочват периодично да кажат по нещо и няма как да пусне едно устройство да върви примерно и успоредно да си участва в дистанционната школа по БЕЛ.

# 638
  • у дома
  • Мнения: 7 140
zazu1,а защо съвпада с училище-не са ли и др от групата вашата смяна?

# 639
  • Мнения: 6 924
Това с обвързването на точките от нво с преподаването на даден учител не е много точно. Има деца, които нямат нужда от уроци и без тях биха изкарали 85, но родителят се е презастраховал. Има деца, които и да ходят при най-добрия учител са само телом там и изкарват 25.
За ефикаснастта на един учител трябва да се пита детето. Ако то каже, че е разбрало нещо, което преди не му е било ясно, че вече прави нещо с лекота, защото му е показан нов подход, че може да пита без да се притеснява, че рецензиите на домашното са му полезни, че отношението на учителя му дават крила и го стимулират да дава най-доброто от себе си, защото не иска да разочарова този прекрасен човек... Това са моите критерии. Това е и причината да не записвам Ния на частни уроци. Има такъв учител в клас и не мисля, че друг би изкарал повече от нея. Това, което показва Ния е максимумът, който тя може, няма как да се надскочи.

# 640
  • Мнения: 47 963
Моят син има огромен напредък, ама пък сега няма онлайн уроци
Не знам дали има универсален учител

# 641
  • Мнения: 2 182
Хубаво-лошо, НВО е мерило за всички. Ако учениците на един учител масово са над 85, игнорирайки 1-2 най-слаби и най-силни, е ОК. Добрите учители и при слабите ученици правят чудеса. Пример - парашутистите в СМГ. Целта на този курс е да се изкарат много точки на НВО, а не да се вдъхновят да пишат.

# 642
  • Мнения: 6 924
Да, но има учители, които си правят подбор на деца. Когато работиш с най-добрите деца, естествено е да имаш успех над 85.
Аз пък свалям шапка на учители, които могат да изкарат 65 от деца, които без учител биха изкарали 25.
Това не значи, че първият учител е лош. Случаи много.

# 643
  • София
  • Мнения: 9 108
Ако то каже, че е разбрало нещо, което преди не му е било ясно, че вече прави нещо с лекота, защото му е показан нов подход, че може да пита без да се притеснява, че рецензиите на домашното са му полезни, че отношението на учителя му дават крила и го стимулират да дава най-доброто от себе си, защото не иска да разочарова този прекрасен човек... Това са моите критерии.
Да ти кажа това с крилата точно в 7 клас, когато се препретоварени, ми се струва по-скоро идеалистично Stuck Out Tongue. В нашия случай младежът си разбира и от преди школата материала, но там получава систематичен подход към него - на какво да набляга, какво се изисква, какво е важно - за преразказа, за тестовата част.
Светле, нашата госпожа явно е претоварена - покрай заснемането на уроците за БНТ на Просвета и явно няма възможност да провежда занятията в обичайния им час през уикенда, нито пък сутрин. Вчера се обяснявах с школата.

# 644
  • Мнения: 4 966
И аз очаквам тая седмица да започне дистанционното обучение от Междучасие. Същата госпожа. Честно казано се чудя дали да плащам следващия модул. Ако така или иначе ще отпада материал, или ще включват в изпита материала само от първия срок... Иначе съм доволна от учителката й в школата, но учителката в училище също е добра. А и аз мога да помагам по БЕЛ. По математика ще мисля нови варианти, ДО може би.
Днес ще имат тест по математика. Дала е линк учителката в Школо, който ще е активен от 8.00 до 20.00 часа днес. Правим и пращаме презентации по биология и химия. Това й беше много интересно на госпожицата. Също и един тест от учебника написа и изпрати на имейл на господина по география, щял да ги оценява.

Общи условия

Активация на акаунт