Септемврийската дружина мина първата третина - Тема 3 (2020)

  • 22 885
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 123
Деси, добре дошла при нас. Съжалявам за загубата ти! Пожелавам ти здраво бебенце, което да ти носи само щастие.
Баба почина дни след като родих. Видя пра внучето си веднъж. Тя най-много се надяваше да успеем да имаме дете и много се зарадва.

Как завиждам на мамите, които чакат момиченце ☺️ имам си едно, но искам още.
Аз за сега съм се спряла на името Виктор. Виктор и Полина, звучи ми идеално. Калоян също ми харесва.

# 676
  • Мнения: 2 122
Деси, добре дошла при нас. Приеми моите съболезнования.. Вярвам, че твоята майка ще бди над теб и бебчето. Тя винаги ще живее в сърцето ти и ще ви помага отгоре

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 16:23 от Jаsmin

# 677
  • Мнения: 231
Деси, Добре дошла сред нас!  Най - тежка е загубата на майка и най - трудно се преживява, бъди силна заради бебчето в теб! То ще се роди здраво и ще запълни празните дни без майка ти! Аз вярвам, че хората, който си отиват ни пазят и помагат много на децата ни!
Има много суеверия, че не трябва да се кръщава на починал човек първородно дете, но аз не вярвам на такива неща, повече вярвам, че починалия помага още повече когато е майка ти или баща ти и ако си решила, че детенцето искаш да се казва на майка ти, по- добре го кръсти на нея!

На мен сестра ми е кръстена на дядо ми, който е починал 2 месеца преди тя да се роди! Ами жива и здрава вече е на 30 години и освен закрила от дядо ми нищо друго не сме получили! Но споменайвайки нейното име баща ми винаги се е присещал за баща си, което му носи само положителни емоции!

Йони и аз много харесвам името Виктор и Виктория, все пак означават победа Simple Smile



Благодаря ви момичета. Таткото на бебето не е с нас и не знам дали изобщо повече ще го допусна до себе си. С мама живеехме заедно.  Болката от загубата е много силна. Затова ми е още по- тежко. Не е била болна, не знам как всичко се обърка така изведнъж.  Сега не отивам и на работа, а съм болнични до края. И наистина не знам какво да правя. Мисля за бебето и мисля,че мама ни пази, но е жестоко да знаеш че повече никога няма да я видиш..
Само се надявам бебчо да е борец и да не му се отрази моя стрес.

# 678
  • Мнения: 53
Деси, моите съболезнования . Моята майка също почина в много труден за мен момент , но гледам да мисля позитивно и колко много би се радвала за мен, въпреки че я няма. Относно имената , страхотна тема сте подхванали. Ние с Мм имахме фаворит за госпожица- София , но засега май ще е младеж. Не мислим да го кръстим на никой . Засега много ми допада името: Матео, още преди да забременея си го бях наумила 🤷Също харесваме и името: Андрей, но има още време да помислим 😊

# 679
  • Мнения: 243
Деси, искренни съболезнования! Бъди силна и вярвай, че тя винаги ще бди над вас и ще ви помага! Преди години моя много близка приятелка изживя същата мъка по време на бременност, каквото и да кажа ще е излишно!

# 680
  • Мнения: 59
Здравей, desi_099! Моите съболезнования за загубата и трудността, в която ще ти е нужно да се справиш. Аз също знам, че не е хубаво да се кръщава на починал, но все пак ти си преценяваш. Може да измислиш нещо хубаво с нейната буквичка,  например. Мисля, че бременността е най-красивото изживяване, с което една жена е благословена. Въпреки внезапната и болезнена загуба, опитвай се да мислиш за щастието, което расте в теб. Отдавай се на занимания покрай това изживяване, намери начин да общуваш с други твои близки, приятели, за да се справиш по-лесно с тъгата. Желая ти много сили, с които да успееш да преминеш през това. И помни, няма да е все така. Добре дошла сред  нас! Simple Smile
Аз също вече мисля за имена, след като разбрахме пола. Малко ми е трудно, защото имам момиче и с избора на име за момче сега започвам отначало Simple Smile Ровичкам из нета и чета, записвам си и засега нииищо не може да ме грабне особено. Разчитам да времето, че все до края ще харесам нещо. Таткото иначе се е спрял на три, но аз съм склонна само на едното засега.
В понеделник бях на преглед, бебчо е добре, расте, шава си, видяхме го добре на ехографа. Пуснах си вторите изследвания за БХС. Надявам се всичко е наред като в първият. Излизам през деня в топлата част, за да се разхождам и движа, там където е възможно и много добре ми се отразява. Нямам търпение да стане по-топличко (макар никак да не понасям жегите), за да може да поемам повече слънце за бебо.
От доста време насам имам проблеми със съня. Будя се почти всяка вечер по различно време и бодърствам понякога с часове. Но го отдавам повече на лични емоционални преживявания, защото когато имам спокойни дни, спя добре.

# 681
  • Мнения: 188
Благодаря ви момичета!
В момента наистина не мисля че ще ми мине. Но още е много прясна болка. И има една огромна празнина и в къщата и в сърцата ни. Сега само се надявам да не рухне баща ми. Ще измисля какво да правя защото има много време до септември. А тъй като съм болнични ще ми е скучно по цял ден у дома. А ако правя нещо поне няма да мисля толкова много за липсата на мама.
Дано всичко до края да е наред при всички!

# 682
  • Мнения: 430
Sunflowerlady...не ми се иска да съм рязка и груба, но как може да имате такъв груб изказ " да убие бебето" и да говорите за собственото си дете. Това, че сте имали един мисед, не означава, че и сега ще е така още повече като взимате мерки за това.

Не съм искала персонално да Ви натоварвам, а как ще говоря за децата си е мое решение. Има по резки и прями хора не сте ли срещали такива?? Вие не знаете колко миседа имам и колко много внимавам всичко да бъде наред!
Това което споделяме тук е за мен полезно мисля че и за повечето момичета които не знаят към какво да се насочат и какво да следят..

За име ми е много трудно защото сега трябва освен всичко останало да си отива и с това на каката Simple Smile ще го мислим май накрая. Имам няколко които въртя в главата си но все нещо не ми звучът достатъчно добре Simple Smile

desi_099 добре дошла при нас. Моите съболезнования, знам колко е тежко и аз изгубих баща си ноември и разбрах януари че съм бременна.. Те ще бдят над нас и ще ни помагат

# 683
  • Мнения: 23
Здравей desi_099 . Добре дошла и искрени съболезнования за майка ти.

Момичета днес бях на преглед и всичко с бебето е наред . Казаха че на 90% ще е момченце ! 🤗 Ние сме обсъждали имена , но не стигаме до съгласие 🤷♀каквото ми хареса на мен , мъжа ми не е съгласен и обратното 🤔🙈😁

# 684
  • Мнения: 391
Мимичета, вярвате ли в суеверията, че не трябва да си кръщаваме децата на бащите им? 🧐🧐🧐🧐

# 685
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Не вярвам в суеверия, но изобщо не харесвам практиката децата да се кръщават на бащите при изобилие от всякакви имена. Намирам го за...нарцистично.

# 686
  • Мнения: 95
Мимичета, вярвате ли в суеверията, че не трябва да си кръщаваме децата на бащите им? 🧐🧐🧐🧐

Аз за първи път го чувам,а много хора го правят

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз бих го кръстила на таткото, но той не иска.

# 688
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте,отдавна не съм писала!Вчера бях на преглед и докторът ме изненада с пола,оказа се ,че бебчо е момче,а не момиче както ми казваха  на ФМ и на още един преглед WinkАз вече цял месец си мисля ,че очакваме момиченце .Направо ме шашна,така се развълнувах WinkАз вече имам момченце ,сега ще е второ.Бях харесала и женско име,сега започваме да мислим мъжко!
Има ли някой със сенна хрема и какво приемате сега за облекчаване на симптомите ?

# 689
  • Мнения: 1 123
Не съм чувала това суеверие до сега. 🤷
Дъщеря ми е кръстена с първата буква на баща си. Не знам ако не той кой повече заслужава. Не бих съдила кой как ще си кръсти детето, на баби, дядовци, бащи , майки и т.н. А защо трябва да е на дядото и бабата, АЗ това не го разбирам. Ние си знаем през какво сме преминали за това дете и кой как и кога ни е помогнал, за да заслужи нещо.
Нещо странно от нашият край. Децата вземат фамилията на дядото, а не на баща си. И тази традиция не спазихме 😄 Детето ми носи името, презимето и фамилията на баща си.

Общи условия

Активация на акаунт