Септемврийската дружина мина първата третина - Тема 3 (2020)

  • 22 884
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 96
Деси, добре дошла. Съболезнования за загубата ти. Много е тежко, но трябва да си силна, заради малкото човече. Твоята майка ще бди над вас и ще ви пази. Знам, че не хубаво да се кръщава детето на покойник, но все пак избора е личен и ако така ще ти олекне по някакъв начин, го направи.
Аз съм харесала Рая или Рейна за сега. Говорихме ММ и той не настоява да е на родителите му, въпреки, че може да се разсърдят. Той е едно дете, няма братя и сестри и някак се е почувствал длъжен. Аз пък се съгласих да вземем първата буква на баща му Р. Но само толкова. Яд ме хвана, че така е формулирал въпроса си към техните, а не го бяхме обсъдили ние преди това.

# 691
  • Мнения: 441
Деси първо добре дошла при нас! Вярвам, че тук ще намериш много подкрепа! Искренни съболезнования! Няма думи, които да ти помогнат да се справиш с болката, за това ти пожелавам да се хванеш здраво за бебо и да насочиш емоциите си към него, сигурна съм, че майка ти би искала това! Бъди силна, защото не си сама, малкото човече има нужда от теб!

По темата с имената, не съм чувала за суеверие да не се казва, като баща си. Моят син бяхме решили да го кръстим на свекър ми, но когато го видях... кръстих го на баща му. Той първоначално не беше доволен, нооо сега си го виждаме, че си е било неговото име ❤ Аз също не съм фен на кръщаването на “някого”, но ММ има друго виждане и живот и здраве името на бебо ще реши той. Нямам против в крайна сметка и двамата сме родители. Важното е да е живо и здраво! ❣

Йони и при нас беше така, във фамилията на ММ фамилията се взима от дядото, ами заради мен той прекъсна тази традиция, защото аз бях твърдо детето да бъде с нашата фамилия. Та сега детето ни е с три еднакви имена, но на мен ми харесва. ✌🏻😊

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Добре де каква е историята с различните фамилии. Аз съм с различна, но нашите са водили доста дела докато ми я сменят и реално от Василева съм взела другата,но съм и била първи клас когато са решили да го направят и то точно поради драмата с имената /чичо кръстил единия син на тъста си, но другия не го кръстиха на дядо, аз съм по средата /
Колко драма има с тези имена 🙄 а важното е само всички да сме живи и здрави 🤗

# 693
  • Мнения: 96
И аз не знам как седят нещата с фамилиите. Аз нося фамилията на биологичния ми баща, който не познавам и не искам да познавам. Кръстена съм на майка му, по принуда и много съм обвинявала майка ми за това. И до сега изобщо не си харесвам името, ужасно е. Но делата по смяна на име са тежки и времеемки, за това се отказах да ги водя. Втория ми баща не ме осинови пак по тази причина.

# 694
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
За пръв път чувам, че презимето може да се вземе от дядо. Законът не е ли един за всички? Бащиното име и фамилията от припозналия бащинство?

# 695
  • Мнения: 89
Здравейте на всички! Чета ви от известно време, но изчаквах нещата да се стабилизират, важните тестове да излязат и едва тогава да се включа. На 35г съм от Варна, бременна с момиче (по данни на Пренатест). Това ми е второ дете. Баткото е на 5г и половина. Термин 22/09 и по изчисления, и по ехограф. Следя се в Майчин дом при д-р Сариев.

Сякаш усещам бебчето понякога и макар че не ми е за първи път, не съм 100% дали е това, или храносмилането ми. Така или иначе, съвсем скоро ще има вече гимнастики, които не могат да се объркат, така че всяко нещо с времето си.

Иначе го карам спокойно, работя си от вкъщи - в обедните почивки със сина ми правим някакви неща за градината, след работа ходим на разходки (нашият квартал е малко от по-селски тип, има гора и плажове наоколо също). Здравословно сега се чувствам добре, не съм започнала да качвам кг, даже си стоя на -4, които свалих първите три месеца. Боли ме това и онова от липсата на достатъчно движение, но това щеше да е така, дори да не бях бременна, уви. Имахме много големи планове за пътешествия в чужбина, всички пропаднаха и се надявам поне юни месец да се отпушат нещата, да отидем на планина, преди да започнат жегите и да ми стане трудно да пътувам.

Та такива неща при мен Simple Smile
Здравейте, пиша тук за първи път. Бременна съм за първи път. Терминът ми е за края на септември, но бебето върви с една седмица и малко по- напред. По повод имената искам да ви кажа, че и аз винаги съм казвала че няма да го кръстя на никой от наще. Все още не е сигурен пола, но според доктора по- вероятно е да е на момиче. Харесвам името Рая, но предвид обстоятелствата около мен в момента може би ще е по- леко за мен ако го нарека като майка ми. Тя има име на цвете. Не искам да натоварвам никой в тоя момент, но ми е много трудно, защото мойта майка почина преди дни...
Още съм в шок. Светът се преобърна. Вече нищо не е същото. Знам че има много време до септември, но ако всичко е наред и е момиче на мен ще ми бъде по-леко ако носи нейното име, защото тя много би се радвала. И ми е много много трудно да повярвам, че няма да може да му се зарадва.. Извинете ме за това, но наистина в момента не виждам смисъл в нищо. Търся си утеха и може би името би ми дали поне някаква
Деси, съболезнования! Знам колко е трудно, моята майка почина, когато бях бременна със сина ми и това е празнина, която не може да се запълни. Майката си е майка и нищо не може да я замени. Винаги ще ти липсва, но повярвай ми, става по-леко нататък. Просто нямаш избор. А и майка ти не би искала да страдаш. Фокусирай се върху малкото човече, подкрепяйте се с баща ти и ще сте добре, макар и не веднага.

Много е хубава идеята да почетеш майка ти, като кръстиш бебенцето на нея. Аз лично не вярвам в никакви суеверия и ако така го чувстваш, значи така е правилно. Нашата девойка сега ще носи буквата на майка ми и на свекърва ми, която по стечение на обстоятелствата е еднаква, и винаги съм си знаела, че ако е момиче, ще е така.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 11:47 от AnMary

# 696
  • Мнения: 188
Mikonomova, колко време му трябва на човек за да свикне с тази болка..
То тя няма да мине, но поне да свикнем с празнината.
Утре е Цветница и моята майка има имен ден. Всяка година ходехме на църква за здраве. След това у дома си правехме празнично меню. И беше хубаво. А сега.. Жестоко е. Знам че няма да е същото никога вече, но искам само по- бързо да мине ей това страдание. Като се сетя как ме е дразнела понякога с въпросите си къде отиваш, къде беше и нещо подобно. И как сега искам пак да беше така, само да е с нас. А тя сигурно е, но ние не я виждаме. И това е толкова пусто.
Дано само всичко е наред и да преминем през това наказание, да запазим здравето си.
Благодаря на всички ви момичета Hug

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Група до колко но шпа, могат да се пият на ден. Днес от сутринта от време на време имам една тъпа болка ниско в ляво. Като когато ти вземат кръв ей така първоначално като вкарват иглата, за секунди и спира 🤷‍♀️ не знам до колко е опасно, имам час за вторник. По принцип последния ми цикъл беше на 12та дата та може и това да има нещо общо и да не се шашкам отново.

# 698
  • Мнения: 264
Василева23 в началото, когато имах болки лекарят ми беше изписал да пия 3 пъти по 2 таблетки на ден. Ако е продължителна болката и силна трябва консултация с лекар.

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз във вторник ще говоря с аг, дано да мине до тогава, мисля си че е от цикъла, по принцип си беше болезнен, а може и от матката да е, просто до сега винаги като пия едно но шпа и минаваше. Като лежа не ме боли, като вървя да 🤷‍♀️

# 700
  • Мнения: 2 122
Не съм чувала и аз това суеверие, че не трябва да се кръщава на бащата. Аз също харесвам името на бащата, но той май не иска..
А за фамилията ще си помислим дали името на дядото да се превърне във фамилия на детето, или да си бъде фамилията на бащата.

Аз вече си мисля за боядисването на яйцата и нямам търпение. Домашен козунак не мога да правя, та ще е от магазина. Та по въпроса да ви питам имате ли боя, от която сте много доволни и може ли да препоръчате?


# 701
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Момичета, как сте с пръстените? Аз през деня нямам проблем, но нощем усещам, че много ме стяга и го махнах.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Понякога и моя ме стяга. Задържам вода май, но за сега се търпи и го нося. Годвжния ми е голям по принцип та него няма да имам проблем да си го нося. /халката я имам от октомври и още не искам да я свалям, но ако се наложи ще я Simple Smile /

# 703
  • София
  • Мнения: 264
Здравейте, отдавна не съм писала, все не остава време. Доста сте изписали и едвам успях да ви изчета.
По темата за имената, ние май сме го решили още от предната бременност. Тогава кръстихме баткото с името, което беше избрал баща му, аз също го харесвам. А за второто решихме ако имаме щастие някой ден, да ги кръстим с името което аз съм харесала. И така за сега се очертава да нямаме драма с името, ама да видим. Баткото носи името на вуйчото на ММ, който отдавна е починал, а за бебето съм се спряло на името на моя дядо, който също вече не е сред нас. Така и двамата ще си имат по един ангел да ги закриля.
Всъщност аз първоначално бях решила да не кръщаваме на никого, но след време леко си промених мнението.
Иначе при мен нещата за сега са добре. В сряда бях на преглед, отново потвърдиха, че чакам момиченце. Направих и отново ПКК и урина изследване. Все още съм с дефицит на витамин Д, но поне малко съм го качила, така че продължавам да си го пия. Записах час за ФМ за 11 май и тогава пак ще пускам изследвания.

# 704
  • Мнения: 430
Халката си я махнах още преди 2м, вечер ми се подуваше ръката и ме боли пръста.

За фамилията аз съм с различна от родителите ми, и ми е било гадно цял живот. Мм беше съгласен и детето да е с наща фамилия да не сме различни..

Общи условия

Активация на акаунт