Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 29 503
  • 738
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3 589





Ето че дойде и третият триместър! Раждането е все по-близо и все по-реално. Подготовките за малките бебчета текат ударно! Приятно пазаруване на всички и нека успешно доносим едни здрави и пухкави бебчета!  








29.11.2023
Жирафчето  Ribbon

02.12.2023
Emonka
Eksi – Шумен  Ribbon

03.12.2023    
Mims-1995
Ivet.Tsv Blue Heart
cookiess3 - София Blue Heart

05.12.2023
Rolly__ - София  Ribbon

06.12.2023
Tinydevil -  София  Ribbon

07.12.2023
Мацето - София Blue Heart
Devilche - близнаци  Ribbon Ribbon
n.97 Ribbon

08.12.2023
Dragonqueen - Варна
Артемида Ribbon

09.12.2023
Marie_Ka    Blue Heart
MomOfTwo66 -  Варна  Blue Heart
Iliyanka.b    

10.12.2023
Mia_00  Ribbon
Karena Checheva 738426  Ribbon

11.12.2023    
ЛейдиРоуз  Blue Heart
Charming_11  Blue Heart

12.12.2023    
Karamelevabarby
M a r i a - Бургас  Ribbon
Tsvetkova17 - Козлодуй Ribbon
kristina.d

13.12.2023    
irki

14.12.2023     
Valerita Ribbon

16.12.2023    
I v e t o
tedysworld  Ribbon
Bobby®  Ribbon

17.12.2023
Sezariya  Ribbon

18.12.2023
svetoslavast  Ribbon

19.12.2023  
Vikodi - Пловдив
Margaritka0091  Ribbon

21.12.2023  
Woman89  Blue Heart

22.12.2023
Purple_Peanut - София  Blue Heart
Geryy123

23.12.2023
nikoletaa123  Blue Heart

27.12.2023
elface  Blue Heart

29.12.2023
*Таничка* МГ 2/5 – Бургас  Ribbon
diorgg  Blue Heart
ImposiBelle - Пловдив - близнаци  Blue Heart Blue Heart

30.12.2023
cvetelina georgieva d
Р.М. 689167  Ribbon
AleraT

03.01.2024
IvanovaLub  Ribbon

04.01.2024
^hope^  Ribbon

ЛИНК към Facebook групата ни
При подаване на заявка ще Ви изиска да напишете nickname-а си от тук. Нови членове ще бъдат одобрявани само след написан nickname!







ТРЕТИ ТРИМЕСТЪР - подробна информация
Терминологичен речник при бременност - CRL,NT,БХС,тегло,размери и т.н.
ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ - всичко, което трябва да знаем
Счетоводство - парично обезщетение по време на бременност и раждане
Какво ни се полага от НЗОК по време на бременност
Йога за бременни - статия
Пози за раждане







Майчино счетоводство
Бременност, бременни – бързи въпроси и отговори
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Хашимото и бременност
Витамин B12 и витамин D през бременността
Здравни заведения - подфорум
Подготовка за малкия човек
Бебешка количка - цяла наука за второ висше
Избор на столче за кола
За секциото с любов

Последна редакция: пт, 20 окт 2023, 11:07 от Purple_Peanut

# 1
  • София
  • Мнения: 11 765
Записче!

Смоуки, виж и Кондева май се казваше във Вита, има и онлайн консултации

# 2
  • Мнения: 8 883
Записче!

Смоуки, виж и Кондева май се казваше във Вита, има и онлайн консултации
Запис и от мен!

Записах сега при Тончев за другата седмица. Ще видя какво ще ми каже и ще търся и второ мнение при нужда. Мерси много за препоръката, ще си я отбележа.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 765
Тончев е супер, аз ходя при него, много сладък дядка е

# 4
  • Мнения: 551
Записче!

Смоуки, виж и Кондева май се казваше във Вита, има и онлайн консултации
Запис и от мен!

Записах сега при Тончев за другата седмица. Ще видя какво ще ми каже и ще търся и второ мнение при нужда. Мерси много за препоръката, ще си я отбележа.

Прекрасен човек и специалист. Цяла бременност ме следи и спечели доверието ми !

# 5
  • Мнения: 256
Момичета, има ли някоя от вас, при която бебето е много ниско? При мен явно е така, усещам голяма тежест ниско в корема като вървя, непрекъснати придърпвания като от разтягане. На последния преглед лекарят ми каза, че краката са надолу, а и днес усещам как се движи и рита едва ли не на изхода. Взех да се шашкам, утре съм на консултация, но такъв ден като днешния досега съм нямала, с толкова болки и неразположения. Та, чудя се при такова разположение нормални ли са тези усещания?

# 6
  • Мнения: 223
Amerikas аз съм така , общо взето само лежа , като ходя 15-20 мин започват болки ниско долу , като придърпване ама силно .

# 7
  • Мнения: 80
Записвам се и аз в новата тема! ❤️
При мен бебето също е много ниско, предимно почивам. Дори при кратка разходка имам болка ниско в корема.

# 8
  • Мнения: 256
По този повод нещо казвали ли са ви лекарите, примерно повече почивка, опасност от скъсяване на шийка ? Моя ми каза само, че няма опасност до изпадне Joy

# 9
  • Мнения: 311
Тончев е човека! Имам му пълно доверие! Няма да сгрешиш!
Не знам колко е ниско беба, обаче и мен си ме боли и си ме придърпва от месец поне, АГ казва, че всичко и точно, не е коментирала шийка и т.н. пия си но шпа и магнезия и така ... сега ще питам и на ФМ в събота, щото и мен ме притесняват тез болежки! Аз обаче лежа само като спя, иначе или съм на стол или в движение ...

# 10
  • Мнения: 8 883
По този повод нещо казвали ли са ви лекарите, примерно повече почивка, опасност от скъсяване на шийка ? Моя ми каза само, че няма опасност до изпадне Joy
Моята си е къса и без това 25-27 мм. Болки и придърпвания нямам, но пък имам контракции и ми казаха, че вероятно те са причината. Увеличиха ми магнезия и добавиха ношпа.

# 11
  • Мнения: 379
Честита ни нова тема 😁 Дано я напълним само с хубави неща 🍀

# 12
  • Мнения: 6 037
Аз нямам болки при ходене, но затова пък едва отивам и се връщам от/до магазина. Нямам сили да ходя. Много се изморявам. Не ми се струва нормално. На 30ти ще пускам пак стерилна урина заради бактерията и ще си проверя пак хемоглобина. Пия си желязото, но не знам защо така нямам сили.
Днес и с киселините положението е много зле. Определено свързвам появилата се кашлица с тях, защото като се закашлям и усещам горенето в гърлото и заседналата буца. Направо е нетърпимо и не знам какво ще правя ако продължи така до раждането. Четох за зелена ябълка и прясно мляко, че помагали и хапнах току що една зелена ябълка. Да видим ще има ли ефект. Заради всичко това хапвам много малко а това не е добре.
Благодаря за темата. Hug

# 13
  • Мнения: 750
Запис и от мен ☀

Някой беше питал за витамините, аз пия Прегнакеър Макс, уж ги водят много добри, но имам познати пият и Премама дуо и са доволни

# 14
  • София
  • Мнения: 1 718
И моето бебе е ниско и при мен болките отиват към костта и сухожилията от вътрешната част на бедрата. Някой път при ходене или седене ми се получават схващания за кратко. Усещам, че ми дотежава като походя. Умората...уфф няма оправия. Нямам дефицити на желязо, но често съм уморена през деня. А за сметка на това заспивам късно нощем. За киселини - стоп ацид е добро. При мен не са се обаждали скоро. Важно е кога се яде и да не е близко до часа на лягане.

Общи условия

Активация на акаунт